Nie masz produktów w koszyku.

Dołącz do
10 pomysłów na wymarzone wakacje

10 pomysłów na wymarzone wakacje

Po wielu chłodnych miesiącach, warto uszczęśliwić naszą drugą połówkę romantycznymi wakacjami w ciepłym klimacie. O ile nie jest on/ona fanem ośnieżonych stoków. Poniżej znajdziesz kilka pomysłów na wymarzone wakacje w tropikach, którym nie można się oprzeć.

Po wielu chłodnych miesiącach, warto uszczęśliwić naszą drugą połówkę romantycznymi wakacjami w ciepłym klimacie. O ile nie jest on/ona oczywiście fanem ośnieżonych stoków. Poniżej znajdziesz kilka pomysłów na wymarzone wakacje w tropikach, którym nie można się oprzeć.

 

1.Tajlandia– kraj uśmiechów i masaży

Tajlandia to kraj położony w południowo-wschodniej Azji, który od 1939 roku nazywany jest także Syjamem. Jego stolicą jest Bangkok, położony nad rzeką Chao Phraya. 

W Tajlandii czeka na Ciebie wiele atrakcji, w tym: Pałac Królewski, kluby nocne w Patpong, buddyjskie świątynie, pływający rynek, most na rzece Kwai, plantacje orchidei, świątynie tygrysa, Złoty Trójkąt, plemię Kayan, którego kobiety słyną z bardzo długich szyj.

 Nie należy jednak zapominać o cudownych piaszczystych plażach Phuket na wyspie Koh Samui i wielu innych miejscach.

 

2.Seszele– Raj dla miłośników białych, piaszczystych plaż

Seszele to archipelag 115 tropikalnych wysp położonych na Oceanie Indyjskim, między Madagaskarem a Indiami. Temperatury w ciągu roku osiągają średnią wartość 24 do 30 stopni Celsjusza.

Największe wyspy to Mahe, Praslin i La Digue, którą są rajem dla miłośników białych, piaszczystych plaż, nurkowania i odkrywania terenów bogatych w parki narodowe, egzotyczną florę i faunę oraz licznych raf koralowych. To doskonałe miejsce dla osób uciekających od masowej turystyki.

 

3. Australia – Kraj Aborygenów, barbecue i kangurów

Australia to olbrzymi kraj położony na „drugim końcu świata”, na którego mieszkańców woła się „Aussie”.

Pełno w nim atrakcji turystycznych jak: Opera, plaża Bondi, Harbour Bridge w Sydney, Wielka Rafa Koralowa, święta góra Uluru(Ayers Rock) na Czerwonej Pustyni, Złote Wybrzeże z nieskończenie długą plażą, Adelajda – stolica festiwali, mistyczna kraina Pinnacles z wapiennymi rzeźbami i wiele, wiele innych…

 

4. Egipt– kołyska cywilizacji

Egipt to interesujący kraj, gdzie na każdym kroku przeszłość przeplata się z teraźniejszością. Uważa się go za kolebkę cywilizacji.

 Kiedy tam pojedziesz, nie możesz przegapić: Kairu, piramid, Sfinksa, Doliny Królów, świątyni Abu Simbel, romantycznego rejsu po Nilu, a także pływania i nurkowania w ciepłym Morzu Czerwonym.

 

5. Malediwy– raj na Ziemi

Malediwy składają się z około 1200 koralowych wysp położonych na Oceanie Indyjskim. 90 z nich to ośrodki turystyczne z domkami bungalow na wodzie. To prawdziwy raj, gdzie odprężysz się na jednej z piaszczystych plaż, w ciepłej tropikalnej wodzie lub na hamaku zawieszonym na palmie.

W ciągu roku temperatura powietrza i wody osiąga 30 stopni Celsjusza. Możesz tam cieszyć się nurkowaniem, pływaniem z delfinami i rejsem motorówką.

 

6. Kuba – kraj salsy, Kubanek i rewolucji

Kuba to największa z karaibskich wysp, której przeszłość była bardzo burzliwa. Znana jest przede wszystkim z dwóch postaci historycznych: Fidela Castro i Che Guevary, którzy położyli podwaliny pod socjalizm.

W czasie pobytu na Kubie Ernest Hemingway napisał swoją słynną powieść „Stary człowiek i morze”.

Kiedy tam się wybierzesz, nie zapomnij odwiedzić Hawany, farm tytoniu,Santiago de Cuba (będącej kołyską kubańskiej rewolucji i muzyki), Baconao Park, urzekającego Trynidadu, a także pójść na typową kubańską imprezę oraz powylegiwać się na jednej piaszczystych plaż, popijając drinka.

 

7. Indie – kraj kontrastów

Indie to kraj, który zaskakuje i szokuje przeciwieństwami i swoją różnorodnością. W tym magicznym kraju powinieneś zobaczyć największy pomnik poświęcony miłościTadż Mahal, świętą rzekę Ganges, kolonialną Kalkutę, nowoczesne Delhi, pustynną krainę Radżastan, miasto świątyń Kanchipuram, plantacje herbaty i wybrać się na przejażdżkę rikszą.

 

8. Mauritius – najlepsze miejsce na romantyczny ślub

Mauritiusto tropikalna wyspa, która przyciągnie Cię nie tylko swoimi plażami i ciepłym morzem, ale także niezwykłymi szczytami gór, wodospadami i dolinami rzek, gdzie warto wybrać się na wyprawę. Góry są pozostałością wulkanicznej aktywności wyspy w przeszłości.

Ostatnio Mauritius stał się popularnym miejscem na romantyczne śluby i podróże poślubne.

 

 9. Tanzania – safari i śniegi Kilimandżaro

Tanzania to kraj położony na wschodnim wybrzeżu Afryki Środkowej.

Będąc w Tanzanii, musisz odwiedzić najbardziej znany park narodowy Afryki – Serengeti, gdzie na safari, wśród słoni, bawołów, nosorożców, leopardów, krokodyli, zebr i gazeli, poznasz smak prawdziwej Afryki. Możesz także wspiąć się na Kilimandżaro i spędzić noc w wiosce plemiennej.

 

10. Meksyk – kraj rdzennych Amerykanów, Majów i Azteków

Meksyk to kołyska cywilizacji antycznej Ameryki Środkowej. Posiada bogaty i zróżnicowany krajobraz, który charakteryzują szczyty górskie, pustynie, lasy tropikalne, wulkany i piaszczyste plaże Morza Karaibskiego i Pacyfiku. 

Największymi atrakcjami Meksyku są: miasto Ciudad de Mexico, niezwykły kanion Sumidero, cel pielgrzymek Guadelupe, miasto Palenque itd. Oczywiście nie należy zapomnieć o muzyce zespołów mariachi.

x
Kliknij, oddzwonimy za darmo

Masz pytania lub chcesz złożyć zamówienie? Kliknij przycisk poniżej, a my oddzwonimy do Ciebie.

Nasz konsultant jest gotów odpowiedzieć na wszystkie pytania dotyczące produktów, które Cię interesują. Proszę kliknąć na przycisk poniżej, a my oddzwonimy do Ciebie. Usługa ta jest całkowicie bezpłatna!

Zadzwoń!