Nie masz produktów w koszyku.

Dołącz do
  • Dostawa przez kuriera
  • 30 dni na zwrot
  • Możliwość rozłożenia na raty
10 przyczyn łysienia

10 przyczyn łysienia

Ci, którzy je mają, kochają je. Ci, którzy ich nie mają– tęsknią za nimi.  A ci, którzy właśnie je tracą, są w stanie zrobić wszystko, by je zatrzymać. Oczywiście mowa o włosach. Wielu mężczyzn obwinia swoje geny o łysinę, jednak nie zawsze przyczyna jest tak prosta.

Ci, którzy je mają, kochają je. Ci, którzy ich nie mają– tęsknią za nimi.  A ci, którzy właśnie je tracą, są w stanie zrobić wszystko, by je zatrzymać. Oczywiście mowa o włosach. Wielu mężczyzn obwinia swoje geny o łysinę, jednak nie zawsze przyczyna jest tak prosta.

Wiadomo, że geny w znacznym stopniu przyczyniają się do utraty włosów, jednak jest wiele innych czynników, które powodują przedwczesne łysienie.

Niektóre powody utraty włosów są częstsze, innym można zapobiec, a jeszcze innym nie. Najważniejsze, aby  zrozumieć, dlaczego nasze włosy wypadają. Poza tym, nawet łysina może być bardzo atrakcyjna.

Powód #1: Ciasno plecione warkoczyki lub włosy mocno ściągnięte do tyłu

Fryzury, które wcześniej były zarezerwowane wyłącznie dla kobiet, cieszą się coraz większą popularnością wśród panów. Wiązanie włosów w koński ogon, ciasno zaplatane warkoczyki lub dredy  mogą przyspieszać wypadanie włosów.

Nieustanne ciągniecie włosów powoduje ich osłabienie i w ostateczności prowadzi do ich wypadania. Jest to najczęściej  widoczne na zakolach. Podobnie dzieje się w przypadku osób często noszących kapelusze lub inne nakrycia głowy. Włosy znajdujące się pod przykryciem osłabiają się i wypadają znaczniej wcześniej niż pozostałe.

Powód #2: Ciągłe pociąganie lub skubanie włosów

Czy masz w zwyczaju ciągnąć  swoje włosy, a nawet je wyrywać? Bawisz się kosmykami włosów, zakręcasz je wokół palców lub odgarniasz z czoła? To może być niewinne przyzwyczajenie, ale po pewnym czasie na Twojej głowie mogą pojawić się łyse placki.

Jeśli pozbędziesz się tych nawyków w porę, włosy prawdopodobnie odrosną. Jednak gdy skóra głowy jest zbyt zniszczona łyse placki mogą pozostać na stałe.  Może powinieneś znaleźć nowe przyzwyczajenie?

Powód #3: Problemy z tarczycą

Tarczyca to mały gruczoł znajdujący się z przodu szyi. Jest on bardzo ważny dla organizmu, bo produkuje rożne hormony. Jeśli tarczyca nie produkuje dostatecznej ilości któregoś z hormonów (niedoczynność tarczycy), mogą  zacząć wypadać włosy na całym ciele, a nie tylko na głowie.

Niedoczynność tarczycy może być wrodzona lub spowodowana rożnymi chorobami i zabiegami chirurgicznymi. 

Powód #4: Choroba autoimmunologiczna

Choroba autoimmunologiczna może być przyczyną wypadania włosów, chociaż zdarza się to rzadko. Jeśli cierpisz na chorobę autoimmunologiczną, układ odpornościowy mylnie atakuje i niszczy zdrowe komórki organizmu. Gdy zaczyna atakować komórki odpowiedzialne za wzrost włosów, może dojść do ich utraty i powiększenia się łysych plam.

Powód #5: Infekcje

Istnieje wiele chorób, które mogą powodować wypadanie włosów. Chociaż istnieje wiele rodzajów infekcji, większości z nich można uniknąć, dbając o higienę oraz utrzymując w czystości włosy i skórę głowy. Infekcje najczęściej dotyczą dzieci, ale mogą przytrafić się każdemu.

Powód #6: Chemioterapia

Komórki rakowe zazwyczaj dzielą się i rosną szybciej niż zdrowe komórki organizmu, co sprawia, że chemioterapia jest tak skuteczna.

Niestety, chemioterapia może zniszczyć nie tylko komórki rakowe, ale także inne komórki organizmu, które dzielą się szybciej niż przeciętnie, w tym komórki mieszka włosowego. Chemioterapia prawie zawsze powoduje utratę włosów, ale na szczęście włosy odrastają!

Powód #7: Kuracja lekami

Nie tylko preparaty do chemioterapii, ale także inne leki, nawet jeśli wydają się bezpieczne, mogą powodować utratę włosów. Do tych leków należą między innymi tabletki antykoncepcyjne, leki przeciwtarczycowe oraz leki kardiologiczne. Jeżeli zauważysz, że twoje włosy nadmiernie wypadają, zapoznaj się z ulotką dołączoną do leku i sprawdź dawkowanie.

Powód #8: Niedobór witamin lub minerałów

Jest kilka przyczyn niedoboru witamin i minerałów: nieodpowiednia dieta, dieta uboga w witaminy i mikroelementy oraz uwarunkowania genetyczne. Niezależnie od przyczyny niedobór witamin i minerałów może prowadzić do utraty włosów. Na szczęście można samodzielnie temu zaradzić.

Zadbaj, aby Twoja dieta dostarczała Ci wystarczającą ilość witamin i mikroelementów, a sytuacja na pewno wkrótce się poprawi.

Powód #9: Stres

Stres ma bardzo silny wpływ na organizm ludzki. Dosłownie „zalewa” nas hormonami, które na każdego mogą  działać inaczej. Jedną z reakcji na stres jest utrata włosów. Sytuacja silnie stresowa jest oczywistą przyczyną  utraty włosów, ale obecnie naukowcy pracują nad wpływem długoterminowego stresu na łysienie.

Powód #10: Łysienie u mężczyzn

Chociaż w pewnym stopniu można zapobiegać wypadaniu włosów, to nie ma remedium na najbardziej popularną przyczynę tego zjawiska.

Łysienie u mężczyzn jest spowodowane zmianami i kurczeniem się mieszków włosowych, co osłabia włosy i ostatecznie doprowadza do ich utraty. Na rynku dostępne są kuracje zapobiegające wypadaniu włosów, ale większość z nich nie daje trwałych efektów. Koniec końców jesteśmy ofiarami naszych własnych genów.

x
Kliknij, oddzwonimy za darmo

Masz pytania lub chcesz złożyć zamówienie? Kliknij przycisk poniżej, a my oddzwonimy do Ciebie.

Nasz konsultant jest gotów odpowiedzieć na wszystkie pytania dotyczące produktów, które Cię interesują. Proszę kliknąć na przycisk poniżej, a my oddzwonimy do Ciebie. Usługa ta jest całkowicie bezpłatna!

Zadzwoń!