Nie masz produktów w koszyku.

Dołącz do
4 składniki udanego spotkania biznesowego

4 składniki udanego spotkania biznesowego

Każdy z nas staje co jakiś czas przed wyzwaniem ważnej rozmowy biznesowej, kwalifikacyjnej czy oficjalnej prezentacji. Wszyscy chcemy pokazać się z jak najlepszej strony. I wiecie co…? To wcale nie jest takie trudne. Wystarczy kilka wskazówek, by przeprowadzić ją sprawnie i profesjonalnie, a przy tym nie poddać się niepotrzebnemu stresowi. Sprawdź najważniejsze z nich.

Każdy z nas staje co jakiś czas przed wyzwaniem ważnej rozmowy biznesowej, kwalifikacyjnej czy oficjalnej prezentacji. Wszyscy chcemy pokazać się z jak najlepszej strony. I wiecie co…? To wcale nie jest takie trudne. Wystarczy kilka wskazówek, by przeprowadzić ją sprawnie i profesjonalnie, a przy tym nie poddać się niepotrzebnemu stresowi. Oto najważniejsze z nich:

 

 

1. Najważniejsze jest pierwsze wrażenie

Czy wiedzieliście, że pierwsze wrażenie powstaje w ciągu pierwszych 10 sekund od poznania? Składa się na nie zarówno wygląd, jak i zachowanie. Wygnieciona koszula, źle zawiązany krawat czy nerwowe spoglądanie na zegarek z pewnością nie wpłyną na nasz pozytywny odbiór. Na plus z kolei zawsze zadziała otwarte, pozytywne nastawienie oraz przybycie na czas. Niektórzy z pracodawców stawiają też na naturalność – jeśli więc nie aplikujesz na stanowisko sprzedawcy, staraj się „sprzedawać” swoje cechy subtelnie.

2. Język ciała, czyli sygnały niewerbalne

Wielu specjalistów i ekspertów, zajmujących się badaniem przekazywanych przez nas informacji, uważa, że komunikacja niewerbalna oraz mowa ciała stanowią ponad 50 proc. komunikatu. Podczas ważnych rozmów istotny jest uścisk dłoni (konkretny, nie wyrywający ręki z barków, ale i nie „śnięta ryba”), utrzymywanie kontaktu wzrokowego oraz umiarkowana gestykulacja. Jeśli chodzi o gestykulację, bezpieczną sferą jest wysokość od pasa do klatki piersiowej. Zwrócenie ciała w kierunku rozmówcy pokazuje z kolei, że interesuje nas to, co ma do powiedzenia.

3. Przygotowanie do rozmowy

Aby okazać szacunek rozmówcy i tym samym dobrze wypaść na rozmowie, powinniśmy gruntownie się do niej przygotować. W przypadku rozmowy kwalifikacyjnej warto dowiedzieć się jak najwięcej o firmie, do której aplikujemy. Koniecznie powinniśmy przemyśleć, co chcemy przekazać rozmówcy i jakie pytania mu zadamy, a także – jakie mogą paść w naszym kierunku. W przypadku prezentacji warto mieć na podorędziu materiały oraz dokumenty, które mogą się przydać np. w celu uzupełnienia wykresu – tak aby nie szukać ich w trakcie spotkania. Jeśli organizacja spotkania leży po naszej stronie, sprawdźmy pomieszczenie, w którym będzie się ono odbywać, aby schować ewentualne gadżety konkurencyjnych firm czy zablokować okienka przychodzącej poczty. Zastanówmy się, co będzie nam potrzebne – markery, flipchart, głośniki, rzutnik. Czy rzutnik ma wystarczająco długi kabel? To podstawowe elementy, których zaniedbanie psuje pierwsze, pozytywne wrażenie. Pamiętajmy też o wyciszeniu lub najlepiej wyłączeniu telefonu. Niespodziewany sygnał dźwiękowy może nas zdekoncentrować, a odbiorcy mogą odebrać go jako brak szacunku.

4. Co zrobić, aby czuć się dobrze w dniu rozmowy?

Jednym z podstawowych czynników warunkujących dobre samopoczucie jest zdrowy sen. Zapewnia on odpowiednie przygotowanie naszego mózgu do działania i pozwala na szybkie i logiczne myślenie. Ponadto gwarantuje świeży wygląd. Nie bez powodu Amerykanie stworzyli termin „beauty sleep”, który oznacza to, że po przespanej nocy czujemy się piękniej i zdrowiej. Materace Dormeo Air zapewnią idealne środowisko snu. Zostały zaprojektowane specjalnie dla tych, którzy szukają materaca piankowego najwyższej klasy.

 

Rozmowy biznesowe to świetna okazja do zaprezentowania naszych umiejętności oraz kompetencji. Często mogą być przepustką do pozyskania nowego klienta, awansu, pozyskania wspólnika czy lepszych relacji z współpracownikami. Warto mieć w głowie tych kilka prostych wskazówek, które pozwolą na opanowanie stresu wynikającego z poczucia nieprzygotowania czy słabego samopoczucia po nieprzespanej nocy. 

 

 

x
Kliknij, oddzwonimy za darmo

Masz pytania lub chcesz złożyć zamówienie? Kliknij przycisk poniżej, a my oddzwonimy do Ciebie.

Nasz konsultant jest gotów odpowiedzieć na wszystkie pytania dotyczące produktów, które Cię interesują. Proszę kliknąć na przycisk poniżej, a my oddzwonimy do Ciebie. Usługa ta jest całkowicie bezpłatna!

Zadzwoń!