Nie masz produktów w koszyku.

Dołącz do
8 faktów o Twoim łóżku, których z pewnością wcześniej nie znałeś.

8 faktów o Twoim łóżku, których z pewnością wcześniej nie znałeś.

Jak dobrze znasz swoje łóżko? Spędzasz w nim prawie jedna trzecią życia, ale czy Twoja wiedza na temat łóżek sprawia, że czujesz się ekspertem w tej dziedzinie? Z pewnością jest wiele rzeczy, które możemy Ci o nich opowiedzieć. Przygotowaliśmy dla Ciebie ciekawostki na temat tego ważnego i całkowicie niezbędnego mebla.

Jak dobrze znasz swoje łóżko? Spędzasz w nim prawie jedna trzecią życia, ale czy Twoja wiedza na temat łóżek sprawia, że czujesz się ekspertem w tej dziedzinie? Z pewnością jest wiele rzeczy, które możemy Ci o nich opowiedzieć. Przygotowaliśmy dla Ciebie ciekawostki na temat tego ważnego i całkowicie niezbędnego mebla.

1. Jak duże jest Twoje łóżko?

Czyż nie jest cudownie wyciągnąć się w dużym łóżku? Tak dużym, że nie trzeba się martwić, że nagle się z niego spadnie... Jeżeli uważasz, że Twoje łóżko jest duże, to według Księgi Rekordów Guinnessa największe łóżko wszech czasów mierzy ponad 25 metrów długości i 15 metrów szerokości. ‎‎Łóżko takich rozmiarów musiałoby stać w naprawdę ogromnej sypialni, ale przynajmniej nie musiałbyś się martwić, że przypadkiem uderzysz partnera podczas snu. Raczej musielibyście mieć szczęście, żeby na siebie w nim trafić!

2. Kogo należy „winić” za prześcieradła z gumką?

Jak często zmieniasz pościel? Czyż nie jest to niezwykle denerwująca czynność? Z pewnością mogłoby być gorzej, gdyby nie prześcieradła z gumką, które trzymają się na miejscu i usprawniają ten nieprzyjemny proces. Pierwszą wersję prześcieradła z gumką stworzono w 1958 roku, a jego nowoczesną wersję w 1990 roku.

3. Jak bardzo kochasz swoje łóżko?

Zapewne bardzo. Tak bardzo, że spędzasz w nim dużo czasu. Badania wykazały, że łóżko jest naszym ulubionym miejscem w domu, gdyż używamy go częściej, niż jakiegokolwiek innego mebla. Nie jest to zaskakujące, jeżeli weźmiemy pod uwagę fakt, że spędzamy w nim ponad jedną trzecią naszego życia. Dlatego też powinniśmy ze szczególną starannością i uwagą kupować łóżka.

4. Czy zawsze ścielisz łóżko?

Pościelone łóżko świadczy o poukładanej osobie, a także czyni dom przyjemniejszym, chociaż okazuje się, że ścielenie łóżka może być złym pomysłem. Badania wykazały, że niepościelone łóżko jest mniej zachęcające dla różnego rodzaju owadów i roztoczy. Pozostawienie rozrzuconej pościeli to dobry pomysł, jeżeli chcesz odstraszyć te szkodniki od swojego łóżka. Jeżeli jednak lubisz ich towarzystwo, ściel łóżko każdego ranka, jak tylko wstaniesz. Kto by pomyślał, że czasem lenistwo popłaca...

5. Ile kosztowało Twoje łóżko?

Pewnie uważasz, że Twoje łóżko było zbyt drogie (pamiętaj jednak, że pieniądze wydane na łóżko to jedna z najlepszych inwestycji), ale z pewnością nawet nie zbliżyłeś się do kwoty, którą dał ktoś inny. Chcesz wiedzieć, ile kosztuje najdroższe łóżko świata? Około 99 000 dolarów. W porównaniu z tym cena Twojego łóżka prawdopodobnie wydaje Ci się niska.

6. Od jak dawna można kupić łóżka wodne?

Pomimo tego, że łóżka wodne wciąż postrzegane są za nietypowe i uważane za nowy wynalazek, w rzeczywistości istnieją od dawna. Wynaleziono je około 1800 roku i ich głównym celem było zapobieganie odleżynom oraz innym dolegliwościom, na które skarżyli się pacjenci spędzający dużo czasu w pozycji leżącej. Ponieważ łóżka wodne są wygodne, szybko stały się bardzo popularne. Czy już spałeś na łóżku wodnym?

7. Jak ciężki jest Twój materac?

Z pewnością waży więcej, niż kiedy go kupiłeś! Pewnie Ci się to nie spodoba, ale waga materaca podwaja się w ciągu 10 lat. Dlaczego? Ponieważ gromadzą się na nim kurz, martwy naskórek, roztocza oraz ich odchody. Brzmi dość obrzydliwie, prawda? Może już czas wymienić stary materac na nowy?

8. Jak szybko zasypiasz?

Jeżeli zaśnięcie zajmuje Ci dużo czasu, być może to znak, że Twój materac nie jest już w najlepszej kondycji i należy go wymienić. Zazwyczaj zaśnięcie zajmuje ok. 10-15 minut. Jeżeli trwa to dłużej, pora kupić nowy materac. Badania wykazały, że osoby, które czują się komfortowo w swoim łóżku, nie powinny mieć problemu z zaśnięciem w mniej niż 15 minut. Dłuższy czas zasypiania świadczy o złym materacu.

x
Kliknij, oddzwonimy za darmo

Masz pytania lub chcesz złożyć zamówienie? Kliknij przycisk poniżej, a my oddzwonimy do Ciebie.

Nasz konsultant jest gotów odpowiedzieć na wszystkie pytania dotyczące produktów, które Cię interesują. Proszę kliknąć na przycisk poniżej, a my oddzwonimy do Ciebie. Usługa ta jest całkowicie bezpłatna!

Zadzwoń!