Nie masz produktów w koszyku.

Dołącz do
Alergeny kontra dobra poduszka

Alergeny kontra dobra poduszka

Alergie dokuczają nam przez całą wiosnę i lato. Najczęstszym winowajcą są pyłki, ale jeszcze groźniejszy wróg kryje się w naszych domach – są to roztocza i kurz. Co może zapobiec przykrym objawom? Dobra poduszka!  

Alergie dokuczają nam przez całą wiosnę i lato. Najczęstszym winowajcą są pyłki, ale jeszcze groźniejszy wróg kryje się w naszych domach – są to roztocza i kurz. Co może zapobiec przykrym objawom? Dobra poduszka!

 

Okazuje się, że z odpowiednią poduszką możesz ograniczyć występowanie alergii lub wyeliminować je zupełnie.

Skąd się biorą alergie?

Wzrasta stale liczba osób, które są podatne na alergię na kurz i roztocza, która wywołuje astmę, a ponadto jest odpowiedzialna za występowanie innych problemów, takich jak: ból głowy, kiepski sen, zmęczenie, brak koncentracji itp.

Czy wiesz, że alergeny roztoczy przyśpieszają rozwój nowych alergii? Alergeny roztoczy, które gromadzą się w Twoim otoczeniu, powodują powstawanie mikroskopijnych porów w śluzówce układu oddechowego i umożliwiają przenikanie innych alergenów (roślinnych, zwierzęcych i innych) oraz ułatwiają i przyśpieszają rozwój nowych alergii, które dodatkowo pogarszają ogólny stan pacjenta.

Ponieważ stare poduszki to prawdziwe siedlisko drobinek kurzu, potu i roztoczy, zmiana poduszki może znacząco zmniejszyć poziom alergenów występujących w naszym środowisku spania.

 

Przy wyborze nowej poduszki zwróć uwagę na poniższe punkty:  

 

1. Możliwość prania

Pozbędziesz się roztoczy, regularnie wietrząc wszystkie pomieszczenia oraz regularnie piorąc i zmieniając pościel.

Jeśli chcesz dokonać udanego zakupu, upewnij się, że nie tylko poszewka, ale cała poduszka nadaje się do prania. Wybierając nową poduszkę, skłaniaj się ku tej, którą można prać w temperaturze powyżej 55°C.

 

2. Naturalne materiały

Do stworzenia zdrowych warunków spania eksperci polecają poduszki wykonane z naturalnych materiałów z dodatkiem składników, które zapobiegają gnieżdżeniu się roztoczy.

Jeśli więc doskwierają Ci alergie lub nie lubisz spać w otoczeniu niezliczonej ilości roztoczy, najwyższy czas na zmianę starej poduszki na nową. Wybierz tę wykonaną z innowacyjnych i nowoczesnych materiałów jak Tencel lub jedwab, które tworzą wrogie środowisko dla rozwoju roztoczy.

Polecamy Ci poduszkę Dormeo Aromatherapy – sprawdź promocję.

 

3. Korygowanie postawy ciała

Aby uniknąć budzenia się rano bez energii, wybierz poduszkę, która zapewni wygodę i odpowiednie oparcie w trakcie snu. 

Możesz wybrać spośród anatomicznych poduszek, takich jak Dormeo Memosan, wykonanych z pianek z pamięcią kształtu lub poduszek o klasycznych kształtach, takich jak Memosan Classic, które wyróżniają się zastosowaniem w nich mieszanek dopasowujących się materiałów wysokiej jakości, które zadbają o to, by ciało przez całą noc było w odpowiednim ułożeniu.

 

4. Wymieniaj poduszkę co 3 lata

Gdy decydujesz się na zakup nowej poduszki, wybieraj spośród ofert różnych marek, które zapewnią wysoką jakość i satysfakcję. Dobra poduszka zachowa swój kształt przez co najmniej 3 lata.

Po 3 latach zaleca się wymianę poduszek nawet o najwyższej jakości, ponieważ materiał się zużywa, a także ze względów higienicznych.

Pamiętaj, że oszczędzanie na zdrowiu nigdy nie było dobrą inwestycją. Spanie na porządnej poduszce będzie konsekwentnie poprawiać stan Twojego zdrowia, noc po nocy. Wygodnie i łatwo.

Ponieważ porządna poduszka może ograniczyć występowanie alergii lub zupełnie je wyeliminować, Dormeo zaleca przemyślany wybór odpowiedniej z nich.  Poduszka Dormeo Aromatherapy wykonana jest w 100% z bawełny oraz zalecana jest dla osób cierpiących na alergie. Więcej przeczytasz tutaj.

x
Kliknij, oddzwonimy za darmo

Masz pytania lub chcesz złożyć zamówienie? Kliknij przycisk poniżej, a my oddzwonimy do Ciebie.

Nasz konsultant jest gotów odpowiedzieć na wszystkie pytania dotyczące produktów, które Cię interesują. Proszę kliknąć na przycisk poniżej, a my oddzwonimy do Ciebie. Usługa ta jest całkowicie bezpłatna!

Zadzwoń!