Nie masz produktów w koszyku.

Dołącz do
  • Dostawa przez kuriera
  • 30 dni na zwrot
  • Możliwość rozłożenia na raty
Alergie i zioła do ich leczenia

Alergie i zioła do ich leczenia

Różne mieszanki herbat mają działanie lecznicze i kojące przy alergiach. Warto pić herbatkę lub sok z pokrzywy, sok cytrynowy, łyżeczkę miodu rozpuszczoną w 200-300 ml wody. To idealne napoje orzeźwiające, które są ponadto bogate w żelazo, witaminy i minerały.

Różne mieszanki herbat mają działanie lecznicze i kojące przy alergiach. Warto pić herbatkę lub sok z pokrzywy, sok cytrynowy, łyżeczkę miodu rozpuszczoną w 200-300 ml wody. To idealne napoje orzeźwiające, które są ponadto bogate w żelazo, witaminy i minerały.

Rumianek łagodzi swędzenie przy pokrzywce, ale herbata rumiankowa nie może być za mocna.

Alergia na pokarmy: pokrzywka wywołuje problemy z trawieniem, sztywnienie, ból, wysypkę skórną, egzemy, problemy z oddychaniem, powtarzające się zapalenie dróg moczonych i rodnych.

Pęcherze i wysypka są reakcją na jedzenie lub środki chemiczne i często towarzyszy im podrażnienie i zaczerwienienie skóry. Na wszystkie te problemy zalecamy picie następujących herbatek:

Z pokrzywy

Łyżkę pokrzywy zalej ¼ litra wrzątku. Odstaw i przykryj na 10 minut do zaparzenia. Trzy filiżanki takiego wywaru pijaj codziennie przez 2-3 tygodni. Do filiżanki możesz dodać także łyżkę ziół Bittnera.

Korzeń goryczki

Weź 10 g korzenia i zalej do 0,5 l zimnej wody. Doprowadź do wrzenia i gotuj przez 30 minut na wolnym ogniu. Zdejmij z ognia i dodaj łyżkę zmielonego cynamonu. Przykryj i odstaw na 10-15 minut, żeby herbatka się zaparzyła. Wypijaj filiżankę takiego naparu trzy razy dziennie przed posiłkiem. Pomoże Ci zwalczyć alergiczne zapalenia.

Lukrecja

Nalewka: 100 g lukrecji zalej 0,5 l domowej brandy z niepryskanych owoców o około 45-procentowej zawartości alkoholu i odstaw na 14 dni. Dobrze zakręć butelkę i potrząśnij nią kilka razy. Po 14 dniach odcedź. Rozcieńczonej nalewki można używać do prania i czyszczenia. Nie mogą jej pić osoby z wysokim ciśnieniem krwi i przyjmujące kurację pomagającą pozbyć się z organizmu dioksyn.

Liście babki lancetowatej

Nalewka: 100 g liści zalej 0,5 l dobrej brandy o 45-procentowej zawartości alkoholu i odstaw na 14 dni. Dobrze zakręć butelkę, postaw w ciepłym miejscu i od czasu do czasu nią potrząsaj. Po 14 dniach odcedź. 2-3 razy dziennie pij 20 kropli nalewki rozpuszczonej w szklance wody.

Kwiaty i liście rzepika pospolitego

Weź dwie łyżki zioła i zalej je ¼ l wrzątku. Przykryj i odstaw na pięć minut, następnie przecedź herbatkę i pij bez cukru jedną filiżankę trzy razy dziennie przed posiłkiem.

x
Kliknij, oddzwonimy za darmo

Masz pytania lub chcesz złożyć zamówienie? Kliknij przycisk poniżej, a my oddzwonimy do Ciebie.

Nasz konsultant jest gotów odpowiedzieć na wszystkie pytania dotyczące produktów, które Cię interesują. Proszę kliknąć na przycisk poniżej, a my oddzwonimy do Ciebie. Usługa ta jest całkowicie bezpłatna!

Zadzwoń!