Nie masz produktów w koszyku.

Dołącz do
  • Dostawa przez kuriera
  • 30 dni na zwrot
  • Możliwość rozłożenia na raty
Bądź bezpieczny w czasie świąt

Bądź bezpieczny w czasie świąt

Okres świąt wywołuje w nas radość, a zapachy przysmaków, prezenty i goście dają szczęście. Skąd wiesz, czy ta atmosfera nie pobudza do działania także włamywaczy?

Okres świąt wywołuje w nas radość, a zapachy przysmaków, prezenty i goście dają szczęście. Skąd wiesz, czy ta atmosfera nie pobudza do działania także włamywaczy?

Radosny duch świąt czasem usypia naszą czujność i za bardzo rozluźnia. Chociaż pewnie nie chcesz myśleć o nieprzyjemnościach w tym okresie, powszechnie wiadomo, że właśnie teraz rośnie liczba włamań. Przygotowaliśmy listę wskazówek, które pozwolą Ci czuć się bezpiecznie.

 

1. Nie prowokuj

Święta to czas dawania sobie prezentów. Jeśli chcesz obdarować bliskich najnowszą komórką, nowoczesnym ekspresem do kawy, eleganckim laptopem czy drogą biżuterią, nie musisz od razu wystawiać tych podarków na środku pokoju. Zamykaj je w szafie.

W ten sposób zapobiegniesz ukradkowym spojrzeniem nieproszonych osób, a takie cacka mogą być kuszące. Schowaj je także przed obdarowywanymi, żeby niespodzianka nie wyszła za szybko na jaw.

2. Zamykaj drzwi na klucz – nawet na chwilę

Przygotowujesz obiad dla znajomych i masz zamiar ich zaskoczyć. Niestety zabrakło Ci cynamonu, który jest niezbędny w Twoim ulubionym przepisie. Nie wybiegaj do sklepu bez zamykania drzwi (albo samochodu) na klucz, nawet jeśli znajduje się on tuż za rogiem. Zawsze przekręcaj klucz w zamku, kiedy w mieszkaniu nikt nie zostaje.

3. Światła – włączone czy wyłączone?

Jeśli wychodzisz na przyjęcie, nie pozostawiaj zupełnych ciemności w domu, ale też nie włączaj wszystkich świateł – permanentnie zapalone światło jest dla złodzieja takim samym sygnałem co ciemności.

4. Świąteczny wyjazd

Jeśli na święta wyjeżdżasz, nie opowiadaj wszystkim, że nie będzie Cię przez tydzień. Wiadomości szybko się roznoszą – zarówno wśród dobrych sąsiadów, którzy nakarmią Twojego kota, podleją kwiaty i odbiorą pocztę, jak i wśród złodziei, którzy wykorzystają Twoją nieobecność i wyniosą Twój dobytek.

5. Inne sposoby na beztroskie święta:

  • Nie pozostawiaj na noc lub bez kontroli zapalonych lampek i świec, żeby nie zakończyć świąt z dymem.
  • Uważaj z fajerwerkami. Schowaj je w bezpiecznym miejscu przed najmłodszymi członkami rodziny!
  • Nie przesadzaj z alkoholem i nigdy nie siadaj za kierownicą pod wpływem.
  • Bądź czujny w zatłoczonym sklepie – to raj dla kieszonkowców.

 

x
Kliknij, oddzwonimy za darmo

Masz pytania lub chcesz złożyć zamówienie? Kliknij przycisk poniżej, a my oddzwonimy do Ciebie.

Nasz konsultant jest gotów odpowiedzieć na wszystkie pytania dotyczące produktów, które Cię interesują. Proszę kliknąć na przycisk poniżej, a my oddzwonimy do Ciebie. Usługa ta jest całkowicie bezpłatna!

Zadzwoń!