Nie masz produktów w koszyku.

Dołącz do
Blondynki wczoraj i dziś

Blondynki wczoraj i dziś

Naturalne blondynki wyginą za dwieście lat z powodu działania genów. Ciemniejszy kolor włosów jest cechą dominującą, więc co roku rodzi się mniej blondynek. W 2211 roku jedynymi blondynkami spacerującymi po ulicach będą blondynki tlenione, a kawały o naturalnych i farbowanych blondynkach dawno przejdą do historii. 

Naturalne blondynki wyginą za dwieście lat z powodu działania genów. Ciemniejszy kolor włosów jest cechą dominującą, więc co roku rodzi się mniej blondynek. W 2211 roku jedynymi blondynkami spacerującymi po ulicach będą blondynki tlenione, a kawały o naturalnych i farbowanych blondynkach dawno przejdą do historii.

 

Sprawdźmy, dlaczego blondynki są tak popularne, a żaden mężczyzna nie może im się oprzeć.

Jakie są?

Naturalne blondynki mają 140 000 włosów. To o 30 000 włosów więcej niż u brunetek i o 50 000 więcej niż u rudowłosych. Ponadto wyróżnia je coś jeszcze – wyższy poziom estrogenu niż u brunetek, który wyczuwają mężczyźni i postrzegają blondynki jako bardziej płodne i atrakcyjne.

Co więcej, kolor włosów blond wskazuje na młody wiek, ponieważ włosy ciemnieją po urodzeniu dziecka. Naturalne blondynki mają także jaśniejsze włosy łonowe.

 

Dzieje włosów w kolorze blond…

W starożytnej Grecji jasny kolor włosów przypisywano boginiom, np. bogini miłości Afrodycie była często przedstawiana z blond puklami. Zainteresowanie Greków blond włosami, podobnie jak mnóstwem innych rzeczy, został przejęty przez Rzymian, którzy obcinali blond włosy swoim pokonanym wrogom, aby robić z nich peruki, które przechowywano jak niezwykłe trofea.

Pokonani wrogowie nie byli jedynym źródłem blond włosów. Zamożni i znaczący ludzie posypywali swoje włosy złotym pyłem oraz wplatali w nie złote pukle. Pozostała cześć rzymiańskiego społeczeństwa, której nie było stać na takie zabiegi rozjaśniające włosy, regularnie wystawiała je na działanie promieni słonecznych i płukała wyciągiem z rumianku.

Co ciekawe, wiele kobiet, które nie chcą niszczyć swoich włosów działaniem nadtlenku nadal używa wyciągu z cytryny i rumianku, aby naturalnie rozjaśniać włosy.

 

Teoria ewolucji

Psychologowie Allan S. Miller i Satoshi Kanazawa, którzy propagują teorię ewolucji w psychologii, uważają, że dowcipy o blondynkach nie są stereotypami, ale prawdą naukową. To, że kobiety chcą przypominać lalkę Barbie o wymiarach 90-60-90, jest bezpośrednią odpowiedzią na męskie potrzeby i żądze. Mężczyzna instynktownie i szybko reaguje na młode i witalne kobiety, ponieważ bardziej prawdopodobne jest to, że będą z nimi mieć więcej dzieci.

Jedną z oznak zdrowia są, oczywiście, lśniące włosy. A kto ma bardziej lśniące włosy niż blondynka? Jeśli jej włosy są nie tylko jasne, ale również długie, jest to znak dla mężczyzny, że kobieta jest zdrowa i można z nią współżyć i w związku z tym da mężczyźnie potomstwo.

 

Teoria konspiracyjna

Inną ciekawą teorią jest teoria konspiracyjna, która mówi, że blondynki prowadzą wyrafinowaną multimedialną kampanię, aby przekonać świat, że są głupie i że wszystkie dowcipy o blondynkach stworzyły one same! Dlatego też należy przypuszczać, że to nie blondynki są głupie i naiwne, ale ci, którzy w to wierzą.

Ta teoria konspiracyjna dowodzi, że blondynkom pozwala się na lekką pracę i osiąganie celów przy ich najmniejszym wysiłku. Dlatego też nikt nie spodziewa się po blondynkach szerokiej wiedzy w zakresie tego, czym się zajmują, ani dużej inteligencji. Wszyscy im po prostu odpuszczają.

W obliczu niskich wymagań łatwo i szybko mogą zaimponować innym. Tej właśnie strategii używają blondynki, aby osiągnąć swoje cele, niezależnie od tego, czy jest to bogaty mąż, czy błyskotliwa kariera.

 

Ciekawostki

 

  • Uniwersytet Kalifornijski przeprowadził badanie porównujące zachowania blondynek i brunetek. Ich wyniki pokazują, że blondynki są bardziej agresywne, ponieważ przywykły do dużego zainteresowania i otrzymywania wszystkiego, czego chcą, bez względu na przeciwności losu.
  • Mimo, że to blondynki są bardziej agresywne, brunetki łatwiej wdają się w bójki. Blondynki nie chcą zniszczyć swojego makijażu i ubrania.
  • Badania pokazują także, że ludzie lepiej traktują blondynki niż osoby o innym kolorze włosów i są dla nich bardziej uprzejmi, co może mieć związek z teorią konspiracyjną wymienioną wyżej.
  • Wydaje się, że nie tylko kobiety marzą o księciu z bajki; także mężczyźni szukają swojej Złotowłosej. Kiedy mężczyzn pytano o poziom atrakcyjności kobiet, blondynki otrzymywały wyższe oceny niż brunetki, zwłaszcza te z długimi włosami.

 

Ale jeśli masz ciemne włosy, nie martw się… 

Co mówi naturalna blondynka do tlenionej? „Jestem głupsza niż Ty!”  

x
Kliknij, oddzwonimy za darmo

Masz pytania lub chcesz złożyć zamówienie? Kliknij przycisk poniżej, a my oddzwonimy do Ciebie.

Nasz konsultant jest gotów odpowiedzieć na wszystkie pytania dotyczące produktów, które Cię interesują. Proszę kliknąć na przycisk poniżej, a my oddzwonimy do Ciebie. Usługa ta jest całkowicie bezpłatna!

Zadzwoń!