Nie masz produktów w koszyku.

Dołącz do
  • Dostawa przez kuriera
  • 30 dni na zwrot
  • Możliwość rozłożenia na raty
Co robić, by dziecko spało lepiej?

Co robić, by dziecko spało lepiej?

Kiedy Twoje dziecko przyjdzie już na świat, nie oczekuj jedynie cudownych chwil. Nadejdą też bezsenne noce. W takich chwilach pomocne mogą okazać się poniższe wskazówki. Dzięki nim Twoje dziecko, a więc i Ty, będziecie spać lepiej.  

Kiedy Twoje dziecko przyjdzie już na świat, nie oczekuj jedynie cudownych chwil. Nadejdą też bezsenne noce. W takich chwilach pomocne mogą okazać się poniższe wskazówki. Dzięki nim Twoje dziecko, a więc i Ty, będziecie spać lepiej.

 

Rutyna przede wszystkim

 

Dzieci, które często budzą się w nocy, zazwyczaj śpią dłużej.

Nawet, jeśli nie jesteś rannym ptaszkiem i wolałabyś rano nadrobić nieprzespane noce, staraj się przyzwyczajać swoje dziecko do spania w nocy i rannych pobudek. W ten sposób Twoje dziecko wpadnie w rutynę, a liczba bezsennych nocy stanowczo się zmniejszy.

 

Krótkie, popołudniowe drzemki

 

Kiedy kładziesz dziecko do snu po południu, nigdy nie zaciemniaj pokoju. W dobrze oświetlonym pomieszczeniu Twoje dziecko zdrzemnie się na krótko, ale dłużej będzie spać w nocy.

 

Karmienie dziecka

 

Dzieci są bardzo wrażliwe na to, co dzieje się wokół nich i nawet najdrobniejszy szczegół może przykuć ich uwagę. Dlatego w ciągu dnia karm dziecko w cichym i ciemnym pokoju.

 Częstsze posiłki w ciągu dnia ograniczą potrzebę karmienia dziecka nocą.

 

Zrezygnuj ze smoczka

 

Dzieci mają dobrze rozwinięty odruch ssania i dlatego wielu rodziców daje im smoczki, aby zaspokoić ich potrzebę ssania.

 Najlepiej, aby dziecko zaspokajało tę potrzebę podczas ssania piersi. 

 

Karmienie piersią

 

Mleko matki jest najlepszym pokarmem dla dziecka, dlatego karmienie piersią zaleca się przez możliwie najdłuższy okres czasu. Zatem, nie śpiesz się z karmieniem i staraj się, aby dziecko zjadło jak najwięcej.

 Dzieci lubią być przytulane w trakcie jedzenia, a czasem pozwala im to nawet zasnąć.   

 

Przytulanie

 

Dzieci uspokajają się, kiedy czują bliskość i ważne jest, aby były zrelaksowane wieczorem. To pozwoli im zasnąć szybciej. Dlatego zawsze przytulaj dziecko, zanim położysz je spać.   

Zanim dziecko położy się spać, musi być spokojne i zrelaksowane. To pozwoli mu szybciej zasnąć. Jeśli będzie zaangażowane w czynności, które je pobudzają, trudno będzie je uśpić.

 Jeśli Twoje dziecko wycisza się w trakcie kąpieli, kąp je każdego wieczora, a jeśli kąpiel je pobudza, przełóż ją na godziny popołudniowe.

 

Nocne wstawanie

 

Jeśli Twoje dziecko budzi się w nocy, nakarm je i odłóż do łóżka. Rób to w ciemnym pokoju i staraj się nie zmieniać wtedy pieluchy, bo tylko je rozbudzisz.

 Dziecko musi przyzwyczaić się do tego, że w nocy się śpi, a po karmieniu piersią łatwiej będzie mu zasnąć. 

 Pierwsze dziecko to nie lada wyzwanie, a często wymaga wiele uwagi i czasu. Ty także musisz dbać o siebie i odpoczywać, bo tylko w ten sposób będziesz mieć wystarczająco dużo sił na aktywny dzień ze swoim dzieckiem.

x
Kliknij, oddzwonimy za darmo

Masz pytania lub chcesz złożyć zamówienie? Kliknij przycisk poniżej, a my oddzwonimy do Ciebie.

Nasz konsultant jest gotów odpowiedzieć na wszystkie pytania dotyczące produktów, które Cię interesują. Proszę kliknąć na przycisk poniżej, a my oddzwonimy do Ciebie. Usługa ta jest całkowicie bezpłatna!

Zadzwoń!