Nie masz produktów w koszyku.

Dołącz do
  • Dostawa przez kuriera
  • 30 dni na zwrot
  • Możliwość rozłożenia na raty
Cztery sposoby na skuteczną realizację noworocznych postanowień

Cztery sposoby na skuteczną realizację noworocznych postanowień

Wypisanie mnóstwa rzeczy, które chciałoby się zmienić to nic trudnego – to temat rzeka. Ale kto z chęcią zabiera się za wprowadzanie zmian? Problem pojawia się, kiedy trzeba zacząć trzymać się postanowień – to okazuje się trudne. Jeśli będziesz przestrzegać w tym roku kilku prostych zasad, nie będziesz skazana na wiele wyrzeczeń, a efekty będą lepsze.

 

Czy Ty także każdego roku sporządzasz długą listę noworocznych postanowień? Wypisanie mnóstwa rzeczy, które chciałoby się zmienić to nic trudnego – to temat rzeka. Ale kto z chęcią zabiera się za wprowadzanie zmian? Problem pojawia się, kiedy trzeba zacząć trzymać się postanowień – to okazuje się trudne. Jeśli będziesz przestrzegać w tym roku kilku prostych zasad, nie będziesz skazana na wiele wyrzeczeń, a efekty będą lepsze.

Cele wyznaczaj precyzyjnie

Czy na liście swoich noworocznych postanowień zawsze zapisujesz „schudnę” albo „będę ćwiczyć więcej”? Intencje są słuszne, ale tak nieprecyzyjne cele nie pomogą Ci zajść daleko. Co właściwie znaczy stwierdzenie, że chcesz schudnąć? Zadowoli Cię utrata nawet jednego kilograma? A może wystarczy 10-minutowy spacer raz w miesiącu? Pewnie nie, dlatego staraj się definiować swoje pragnienia dokładniej już w momencie wpisywania ich na listę postanowień noworocznych.

Przykładem precyzyjnie postawionego celu jest „schudnę 10 kg w pół roku”. Dzięki temu możesz regularnie monitorować swoje postępy i sprawdzać, czy jesteś na dobrej drodze.

To samo dotyczy treningu. Wyznacz sobie drobiazgowy harmonogram, którego możesz trzymać się bez problemu. Dwa razy w tygodniu ćwiczenia na siłowni? Świetnie! Wybierz sobie te dni i zmierzaj do celu.

Poznaj swoje ograniczenia

Noworoczne postanowienia są często zbyt entuzjastyczne. W okresie świąt przecież trudniej nam działać realistycznie i obiektywnie. Wydaje nam się, że w nowym roku wszystko będzie lepsze, więc cele też są dość nierealne.

Niestety, nierealistyczne cele skutecznie osłabiają naszą motywację. Nie możemy przecież ich osiągnąć, więc wkrótce zupełnie się poddajemy. Porażka jest kolejnym dowodem na to, że i tak nie damy rady, a to kiepska motywacja na przyszłość.

Podczas sporządzania noworocznych postanowień dobrze się zastanów, przeprowadź ze sobą szczery dialog i wyznacz takie cele, które możesz osiągnąć. Lepiej dojść do wyższego pułapu niż ten planowany, niż zrezygnować po kilku tygodniach przez zbyt dużą ambicję.

Unikaj starych błędów

Czy wiesz, dlaczego większość noworocznych postanowień nie doczeka się realizacji? Bo często próbujemy rozwiązać stare problemy, stosując wciąż te same środki. Jeśli nie zmienisz swoich przyzwyczajeń, nie możesz oczekiwać zaskakujących efektów, potrzebujesz poważniejszych zmian.

Ważne, aby nie myśleć tylko o celach, ale także o krokach niezbędnych do ich osiągnięcia. Zastanów się, co zawsze przyczyniało się do Twojej porażki i staraj się unikać tego za wszelką cenę.

Zmiana starych nawyków jest najtrudniejszym zadaniem. Prawdziwe zmiany wymagają od Ciebie wysiłku i uporu, ale kiedy już nauczysz się nowych i lepszych sposobów postępowania, które bez problemu pozwolą Ci osiągnąć sukces, rezultaty okażą się warte wysiłku.

Nie pozwól, aby zniechęciły Cię trudności

Po drodze na pewno napotkasz przeszkody, ale nie ugnij się pod nimi. Problemy także są częścią życia, bez nich smak sukcesu nie byłby tak słodki. Potraktuj wszystkie trudności jako życiowe doświadczenie, które pozwoli Ci łatwiej i skuteczniej przyjmować to, co niesie Ci los.

Pamiętaj jednak, że życie nie jest spokojnym morzem – w pewnej chwili może przydarzyć Ci się coś nieprzewidzianego lub popełnisz jakiś kolosalny błąd. Nie będzie to jednak powód, żeby się martwić lub poddawać – to tylko kolejne życiowe doświadczenie, które nie powinno wybić Cię z rytmu.  

Pewnie znasz stare przysłowie, które mówi, że nie liczy się to, ile razy się przewrócisz, ale czy uda Ci się wstać i kontynuować swoją drogę. Jest w tym wiele prawdy, więc pamiętaj o tej zasadzie i kieruj się nią, kiedy życie zacznie dawać Ci w kość.

 

 

 

x
Kliknij, oddzwonimy za darmo

Masz pytania lub chcesz złożyć zamówienie? Kliknij przycisk poniżej, a my oddzwonimy do Ciebie.

Nasz konsultant jest gotów odpowiedzieć na wszystkie pytania dotyczące produktów, które Cię interesują. Proszę kliknąć na przycisk poniżej, a my oddzwonimy do Ciebie. Usługa ta jest całkowicie bezpłatna!

Zadzwoń!