Nie masz produktów w koszyku.

Dołącz do
Czy alergie budzą Cię w nocy?

Czy alergie budzą Cię w nocy?

Wiele osób doskonale zna objawy alergii: kichanie, katar, swędzenie oczu czy drapanie w gardle… Bez względu na to, co jest ich powodem, mają taki sam efekt – zabierają Ci sen.

Wiele osób doskonale zna objawy alergii: kichanie, katar, swędzenie oczu czy drapanie w gardle… Bez względu na to, co jest ich powodem, mają taki sam efekt – zabierają Ci sen.

 W rezultacie masz zły humor, brakuje Ci energii i nie masz ochoty na seks. Zastosuj się do naszych 10 wskazówek, a pozbędziesz się alergii, zapadniesz w głęboki sen oraz przestaniesz kichać i ciągle wycierać nos.

Wyróżniamy wiele rodzajów alergii: sezonowe, coroczne czy zawodowe. Wywołują je liczne substancje występujące w powietrzu, które wdychamy, a także w tym wszystkim, czego dotykamy i  co jemy. Tych substancji, czyli tzw. alergenów, należy unikać.

Ponieważ czasem jest to niezwykle trudne, przygotowaliśmy dla Ciebie wskazówki, które pomogą Ci pozbyć się alergii wywoływanych przez kurz, roztocza, sierść, pyłki kwiatowe, pióra itp.

 

1. Wymień tradycyjną pościel na pościel antyalergiczną

Polecamy jedwabną poduszkę z antyalergicznym wypełnieniem, ponieważ zapobiega ona rozwojowi roztoczy.

 Jeśli śpisz na tradycyjnym materacu, oblecz go antyalergicznym ochraniaczem, a w ciągu dnia kładź na łóżko narzutę.

 

2. Zamykaj drzwi sypialni przed zwierzętami 

Sierść zwierząt może, niestety, zafundować Ci wiele bezsennych nocy, dlatego nie wpuszczaj zwierząt do sypialni. Wiele osób jest uczulonych na łupież psów czy kotów i nawet nie jest tego świadomych. Jeśli też nie jesteś tego pewien, zrób test.

 Dokładnie wysprzątaj sypialnię i nie wpuszczaj do niej zwierząt przez co najmniej miesiąc. Jeśli sytuacja się poprawi, masz alergię.

 Wskazane jest także to, abyś regularnie kąpał i szczotkował swojego Reksia.

 

3. Regularnie sprzątaj i odkurzaj, zwłaszcza sypialnię

Kurz nagromadzony w sypialni może spowodować, że przestaniesz oddychać w ciągu nocy. Dlatego upewnij się, że pokój jest zawsze posprzątany. Nie zapomnij także wytrzeć kurzu z grzejnika, szafy i lamp. 

 

4.Upewnij się, że powietrze jest zawsze odpowiednio nawilżone i czyste 

Suche powietrze w sypialni powoduje wysuszanie błon śluzowych i poranne bóle głowy. Zaopatrz się w urządzenie do mierzenia wilgotności powietrza.

  Jeśli wilgotność spadnie poniżej 30%, musisz nawilżyć powietrze. Użyj w tym celu nawilżacza powietrza albo w okresie grzewczym powieś na grzejniku wilgotny ręcznik czy przymocuj do niego pojemnik z wodą.

 Z drugiej jednak strony nie powinniśmy zapominać o tym, że roztocza rozmnażają się najlepiej przy dużej wilgotności powietrza, więc nie pozwól, aby przekroczyła ona 50%.

 Aby pozbyć się z domu roztoczy, używaj odwilżacza i często wietrz pokój. Zawsze włączaj wentylator, kiedy gotujesz lub bierzesz kąpiel.

 

5.Używaj do kąpieli eukaliptusa 

Pod prysznicem używaj mydełka na bazie eukaliptusa lub wlej do dyfuzora olejki eteryczne. W połączeniu z parą wodną, oczyszczą one Twoje zatoki, ukoją i nawilżą gardło.

 Zalecamy także branie kąpieli przed snem, a nie rano i używanie ręcznika wysuszonego w suszarce.

 

6.Chowaj się przed alergenami 

Gorąca i wietrzna pogoda bez opadów jest marzeniem wielu osób. Jednak staje się ona prawdziwym koszmarem dla alergików, ponieważ pozwala przenosić się alergenom. W taką pogodę najlepiej zostań w domu i nie otwieraj okien.

 Zakupy i inne czynności wykonywane poza domem zaplanuj na pochmurną i deszczową aurę.

 

7.Śpij przy zamkniętym oknie, zwłaszcza rano 

Stężenie pyłków w powietrzu jest największe między 5 a 10 rano, dlatego najlepiej będzie, kiedy zamkniesz okno na czas snu.

 

8. Pierz pościel w wysokiej temperaturze 

Alergeny trudno wywabić i dlatego nie pozbędziesz się ich, piorąc pościel w niskiej temperaturze. Czy wiedziałeś, że:

  • Pranie w zimnej wodzie usuwa tylko 5–8% roztoczy, w ciepłej wodzie - 7–11%, a w gorącej wodzie (60˚C) - nawet 100%,
  • To samo dotyczy psiej sierści i łupieżu. Pozbędziesz się ich dopiero po kilku płukaniach.
  • Pyłki kwiatów nie są tak odporne na działanie wysokiej temperatury, ale dla lepszego efektu  polecamy dodatkowe płukanie.

Pierz pościel w temperaturze 60˚Cco tydzień. Jedynie w ten sposób pozbędziesz się ze swojego najbliższego otoczenia tyle alergenów, ile to tylko możliwe.

 

9.Używaj suszarki 

Jeśli masz taką możliwość, susz swoją pościel w suszarce, a nie na balkonie. Pranie wywieszone na zewnątrz pochłania z powietrza olbrzymie ilości alergenów i przenosi je do Twojego domu. Dlatego włączaj suszarkę przynajmniej w okresie pylenia.  

 

10. Pozbądź się chodników i dywanów 

Chodniki, dywany i obite ściany są prawdziwą przechowalnią alergenów, dlatego powinieneś pozbyć się ich przynajmniej z sypialni. Jeśli nie potrafisz pożegnać się z miękkim dywanem, kup taki, który można prać i pierz go raz w miesiącu w gorącej wodzie.

 

11.Kup ochraniacz Dormeo na Twój materac! 

To prosty sposób na to, aby chronić się przed roztoczami i innymi alergenami także w trakcie snu. Antyalergiczny ochraniacz zapobiegnie także powstawaniu plam i zabrudzeń oraz przedłuży życie Twojego materaca.

x
Kliknij, oddzwonimy za darmo

Masz pytania lub chcesz złożyć zamówienie? Kliknij przycisk poniżej, a my oddzwonimy do Ciebie.

Nasz konsultant jest gotów odpowiedzieć na wszystkie pytania dotyczące produktów, które Cię interesują. Proszę kliknąć na przycisk poniżej, a my oddzwonimy do Ciebie. Usługa ta jest całkowicie bezpłatna!

Zadzwoń!