Nie masz produktów w koszyku.

Dołącz do
Czy cierpisz na styczniową depresję?

Czy cierpisz na styczniową depresję?

Krótkie, pochmurne dni, bardzo mało słońca, długi nagromadzone w okresie świątecznym i uczucie, że wszystko, co przyjemne, już się skończyło. To przyczynia się do uczucia depresji i beznadziei. Jeśli masz tendencję do stanów depresyjnych, szybko możesz utonąć w otchłani swojego umysłu. Jeśli to depresja, czas na wizytę u lekarza, jeśli po prostu jest Ci smutno, możesz skutecznie odgonić czarne myśli za pomocą następujących rad.

Styczeń sprzyja depresjom. Krótkie, pochmurne dni, bardzo mało słońca, długi nagromadzone w okresie świątecznym i uczucie, że wszystko, co przyjemne, już się skończyło. To przyczynia się do uczucia depresji i beznadziei. Jeśli masz tendencję do stanów depresyjnych, szybko możesz utonąć w otchłani swojego umysłu. Jeśli to depresja, czas na wizytę u lekarza, jeśli po prostu jest Ci smutno, możesz skutecznie odgonić czarne myśli za pomocą następujących rad.

 

Mniej oczekuj

Na początku nowego roku towarzyszy nam wiele oczekiwań. Mamy nadzieję, że zdarzy się coś, na co długo czekaliśmy, ale w połowie stycznia okazuje się, że nic się nie zmienia, a nawet jest gorzej. To wprawia w zły nastrój, za który obwiniamy samych siebie.

Zacznij oczekiwać mniej i daj się porwać fali. Nowy rok niczego nie zmienia tak po prostu – musisz mieć tego świadomość. Zmiany i postęp zależą od Ciebie, więc rozpędź czarne myśli i odważnie zwróć się ku przyszłości.

 

Oddaj się swoim marzeniom

Kolejna negatywna cecha stycznia to poczucie pustki. W grudniu miałaś pewnie wiele zajęć: spotkania ze starymi przyjaciółmi, przyjęcia noworoczne w pracy, święta w rodzinnym gronie, wielu gości, Sylwester – to wszystko sprawiało, że w Twoim życiu wiele się działo.

Niestety styczeń jest zupełnie inny. Twój terminarz jest pusty, nikt Cię nigdzie nie zaprasza, nawet program telewizyjny zapowiada się nieciekawie. To wszystko szybko prowadzi do przeświadczenia, że Twoje życie jest puste i bezsensowne. Najgorsze jest jednak oczekiwanie, że sprawy same się poprawią. Weź życie w swoje ręce i zacznij snuć plany na przyszłość.

Zadzwoń do znajomych, których nie widziałaś od dawna, i zaproś ich na lampkę wina. Urządź kolację dla przyjaciół. Odwiedzaj rodzinę. Te zajęcia zależą wyłącznie od Ciebie, więc odważnie zabieraj się do roboty!

Zacznij planować wakacje

Specjaliści twierdzą, że najlepszy sposób na poprawę samopoczucia to planowanie wakacji. To zajęcie uszczęśliwia, dodaje pozytywnej energii i pozwala czekać na coś przyjemnego. Poza tym daje Ci cel, do którego możesz dążyć.

Nawet jeśli Twoje wakacje to odległa przyszłość, i tak możesz zacząć planować. Poszukaj miejsca, które chcesz odwiedzić, zrób listę rzeczy, które chcesz zobaczyć, i poszukaj najtańszych lotów. Doda Ci to energii i pozwoli łatwiej przejść przez styczeń.

Szukaj kreatywnych zajęć

Grudzień to czas szalonych imprez, sytych posiłków i mnóstwa alkoholu. Może Ci się wydawać, że będziesz tęsknić za tym wszystkim w styczniu, ale styczeń przynosi równie ciekawe zajęcia, które zainteresują Cię i uprzyjemnią Twoje dni – po prostu daj im szansę.

Długie, ciemne wieczory świetnie nadają się do oglądania filmów na wygodnej kanapie. Rześkie dni sprawdzą się podczas długich przechadzek. W deszczowe weekendy idealnie czyta się książki przy kubku gorącej czekolady. Kiedy znajdziesz czas na to wszystko, jeśli nie w styczniu?

Bądź aktywna

Aktywność fizyczna uszczęśliwia – tylko nie przesadzaj z nią na początku. Jeśli należysz do osób leniwych, pewnie nie byłaś zbyt aktywna ostatnio. Bardzo intensywny trening może być dla Ciebie za dużym wyzwaniem.

Na początek wybierz łatwiejsze ćwiczenia, które Cię rozciągną, a jednocześnie będą sprawiać Ci przyjemność. Wybierz się na przejażdżkę za miasto, pójdź na basen lub zajęcia z jogi – to idealne sposoby na lepsze samopoczucie.

Nie bądź dla siebie zbyt surowa

Czy w grudniu wszystkiego było za dużo? Za dużo kalorii i alkoholu, a poza tym znowu zaczęłaś palić? W styczniu musisz pozbyć się tych złych nawyków – z tego powodu styczeń jest tak mało lubianym miesiącem.

Styczeń niesie ze sobą i tak wiele problemów, więc nie ma powodów, żeby jeszcze bardziej go utrudniać. Jeśli wprowadzisz zdrową dietę i regularny trening, a jednocześnie zrezygnujesz z alkoholu i papierosów, możesz być z siebie dumna. Oby tylko nie był to zbyt duży szok dla organizmu.

Poza styczniową depresją będzie Ci także towarzyszyć wrażenie, że musisz ze wszystkiego rezygnować, dlatego wprowadzaj zmiany stopniowo.

Znajdź to, co nie daj Ci spokoju

Koniec roku to przeważnie czas analizowania wszystkiego, co zdarzyło się w ciągu ostatnich dwunastu miesięcy. Nawet jeśli nie robimy tego świadomie, to takie myśli towarzyszą nam cały czas. Kiedy nie jesteś zadowolona z choćby jednej sfery swojego życia, odbije się to na Twoim samopoczuciu.

To normalne, że nie czujesz się teraz najlepiej, ale zamiast epatować negatywnymi emocjami, zmierz się z nimi. Nadszedł najlepszy czas na przeanalizowanie swojego życia, znalezienie tego, co chcesz zmienić, oraz poprawę jakości życia.

Odważnie dokonuj zmian

Czy nie wydaje Ci się, że noworoczne pogorszenie nastroju nie jest tylko efektem styczniowej depresji, ale jesteś po prostu niezadowolona ze swojego życia? Znajdź w sobie odwagę na zmiany – nigdy nie ma na to złej pory.

Pomyśl, co chcesz osiągnąć, i idź do celu małymi kroczkami. Nie zadawaj za dużo pytań, bo wtedy szybko się zniechęcisz – powoli i stopniowo zacznij żyć życiem, jakiego zawsze chciałaś.

x
Kliknij, oddzwonimy za darmo

Masz pytania lub chcesz złożyć zamówienie? Kliknij przycisk poniżej, a my oddzwonimy do Ciebie.

Nasz konsultant jest gotów odpowiedzieć na wszystkie pytania dotyczące produktów, które Cię interesują. Proszę kliknąć na przycisk poniżej, a my oddzwonimy do Ciebie. Usługa ta jest całkowicie bezpłatna!

Zadzwoń!