Nie masz produktów w koszyku.

Dołącz do
Czy to możliwe, że nic nam się nie śni?

Czy to możliwe, że nic nam się nie śni?

“Nigdy nic mi się nie śni” – jeśli tak właśnie myślisz, należysz do zdecydowanej większości ludzi. . .  Badania jednak pokazują coś innego – śnisz, ale rano tego nie pamiętasz. Jeśli zdarza Ci się pamiętac sny, są to raczej koszmary niż sny przyjemne. Dlaczego tak się dzieje?

“Nigdy nic mi się nie śni” – jeśli tak właśnie myślisz, należysz do zdecydowanej większości ludzi. . .  Badania jednak pokazują coś innego – śnisz, ale rano tego nie pamiętasz. Jeśli zdarza Ci się pamiętac sny, są to raczej koszmary niż sny przyjemne. Dlaczego tak się dzieje?

 

Czy każdy z nas śni w ciągu nocy?

Badania pokazały, że u wszystkich, niezależnie od tego, czy pamiętają swoje sny, można zauważyć silną aktywność mózgu w ciągu nocy. To znaczy, że wszyscy codziennie śnimy!

To, że nie pamiętasz swoich snów, nie znaczy, że ich nie masz. Naukowcy uważają, że część z nas zapominanie snów ma zapisane w genach. Inni zapominają o nich z powodu silnego zmęczenia, stresu, braku snu, zbyt dużej ilości alkoholu, a nawet podświadomego strachu przed wiadomościami zapisanymi w snach.

 

Czy śnimy przez całą noc?

Nie, nigdy nie śnimy przez całą noc, a jedynie w fazie REM. Ponieważ fazy snu powtarzają się cyklicznie kilka razy w ciągu nocy, często śnimy z przerwami. Kiedy zsumujemy czas każdej z faz REM, uzyskamy około 2 godziny.

 

Czy w snach można zobaczyć przyszłość?

Wiele osób w to wierzy. Jednak sny często bazują na symbolach związanych z życiem danej osoby, bardzo trudno je zinterpretować. 

Na przestrzeni wieków wiele osób twierdziło, że wyśniło swoją przyszłość. Amerykańskiemu prezydentowi Abrahamowi Lincolnowi prawdopodobnie przyśnił się zamach na jego życie. Także w Biblii można znaleźć wzmianki o proroczych snach.

 

Dlaczego niektóre sny się powtarzają?

Powtarzające się sny mają przeważnie negatywną treść. Zazwyczaj są niepokojące i trudno je zrozumieć.

Takie sny ostrzegają przed problemami, które musimy rozwiązać. Kiedy zaczynamy ich słuchać, sny ustają.

 

Jak codzienne czynności wpływają na nasze sny?

Jeśli nie wyrażasz swoich emocji lub nie chcesz zaakceptować tego, że się pojawiają w ciągu dnia, najprawdopodobniej wkradną się do Twoich snów. Jeśli na przykład nie stawisz czoła swojemu szefowi w pracy, możesz spodziewać się silnych emocji w czasie snu.

Często w snach spotykamy się z traumatycznymi wydarzeniami. Jeśli ostatnio doświadczyłeś śmierci bliskiej Ci osoby, w snach może prześladować Cię to samo.

 

Czy mężczyźni śnią inaczej niż kobiety?

Aktywność mózgu jest w czasie snu taka sama u kobiet i u mężczyzn. W tym względzie nie różnimy się od siebie. 

Ale treść snów jest różna w zależności od płci. Badania pokazały, że bohaterami męskich snów są przeważnie mężczyźni, podczas gdy kobiety śnią o obydwu płciach.

To jest najprawdopodobniej związane z naszymi osobowościami. Kobiety są przeważnie świadome występowania męskiego i żeńskiego pierwiastka w ich osobowości, podczas gdy mężczyźni zaprzeczają istnieniu miękkich i żeńskich elementów w ich osobowości.

 

Jak interpretować sny, w których śnimy?

Kiedy śnimy, że śnimy, nasza podświadomość chroni nas przed trudnymi sytuacjami. Ponieważ w takich snach zdajemy się mieć większą kontrolę, łatwiej akceptujemy niezwykłe sny. Sny o śnieniu mogą też oznaczać głęboko skrywany problem, który musimy rozwiązać.

 

Dlaczego niektórzy z nas pamiętają tylko koszmary?

O wiele łatwiej zapamiętać koszmary niż przyjemne sny.

Koszmary są bardzo żywe i przerażające, więc wybudzają nas z fazy REM. Dlatego dokładnie pamiętamy ich przebieg.

Poza tym koszmary przeważnie śnią się nad ranem, kiedy musimy wstawać. W związku z tym lepiej pamiętamy je rano.

x
Kliknij, oddzwonimy za darmo

Masz pytania lub chcesz złożyć zamówienie? Kliknij przycisk poniżej, a my oddzwonimy do Ciebie.

Nasz konsultant jest gotów odpowiedzieć na wszystkie pytania dotyczące produktów, które Cię interesują. Proszę kliknąć na przycisk poniżej, a my oddzwonimy do Ciebie. Usługa ta jest całkowicie bezpłatna!

Zadzwoń!