Nie masz produktów w koszyku.

Dołącz do
  • Dostawa przez kuriera
  • 30 dni na zwrot
  • Możliwość rozłożenia na raty
CZYM JEST SEN?

CZYM JEST SEN?

Co się z nami dzieje podczas snu i jaki ma wpływ na ciało?

Co się z nami dzieje podczas snu?

Wiemy, że funkcje naszego organizmu zwalniają wraz ze zbliżającym się końcem dnia i dlatego zaczynamy czuć się zmęczeni. Zdajemy sobie sprawę z tego, że zgromadzony w nas zapas energii obniża się. Kładziemy się do łóżka, zamykamy oczy i następną rzeczą, którą słyszymy jest sygnał budzika. Lecz w rzeczywistości nasz umysł jest bardzo aktywny w czasie naszego snu, aktywność ta jest praktycznie na takim samym poziomie, jak gdybyśmy nie spali.

W normalnym układzie snu, przechodzimy przez dwie fazy: fazę snu głębokiego oraz fazę REM. Faza snu głębokiego następuje po około półgodzinie od momentu, gdy nasz organizm całkowicie zrelaksuje się i zapadniemy w sen. Ta faza trwa około 40 minut. Podczas tego aktywnego stanu, gdy pojawia się większość snów, ruchy ciała praktycznie ustają.

Następuje faza REM, gdy nasz umysł przetwarza wszystkie informacje z poprzedniego dnia. Doświadczamy tych faz kilkakrotnie w ciągu jednej nocy, jest to tzw. koło snów. Jeżeli obudzisz się podczas trwania fazy REM, lepiej zapamiętasz sen, który śniłeś. Faza snu głębokiego stopniowo zmniejsza się i sen staje się lżejszy wraz z końcem nocy. Podczas fazy głębokiego snu wytwarza się w organizmie ludzki hormon wzrostu (STH – somatotropina), która jest niezbędna do normalnego funkcjonowania.

Ten właśnie hormon sprawia, że nasze ciała są odporne na stres oraz napięcia. Im fazy snu głębokiego są dłuższe, tym lepiej czujemy się w ciągu następnego dnia, ponieważ powstała odpowiednia ilość STH. 

x
Kliknij, oddzwonimy za darmo

Masz pytania lub chcesz złożyć zamówienie? Kliknij przycisk poniżej, a my oddzwonimy do Ciebie.

Nasz konsultant jest gotów odpowiedzieć na wszystkie pytania dotyczące produktów, które Cię interesują. Proszę kliknąć na przycisk poniżej, a my oddzwonimy do Ciebie. Usługa ta jest całkowicie bezpłatna!

Zadzwoń!