Nie masz produktów w koszyku.

Dołącz do
  • Dostawa przez kuriera
  • 30 dni na zwrot
  • Możliwość rozłożenia na raty
Dlaczego kobiety zrzędzą?

Dlaczego kobiety zrzędzą?

Wiele kobiet oczekuje, że mężczyźni będą podświadomie odczytywać ich myśli. Kiedy tak się nie dzieje, panie zaczynają zrzędzić i wszczynać awantury. Z każdym dniem bardziej. Brzmi znajomo?

Sprawdź, dlaczego kobiety zrzędzą i jak zapobiec temu raz na zawsze.

Wiele kobiet oczekuje, że mężczyźni będą podświadomie odczytywać ich myśli. Kiedy tak się nie dzieje, panie zaczynają zrzędzić i wszczynać awantury. Z każdym dniem bardziej. Brzmi znajomo?

Sprawdź, dlaczego kobiety zrzędzą i jak zapobiec temu raz na zawsze.

Dawniej…

Zrzędzenie kobiet towarzyszy nam od zawsze. Do 19. wieku w europejskim, angielskim i amerykańskim prawodawstwie istniał zapis, że mężczyzna może złożyć skargę do sądu, jeśli kobieta będzie dla niego jędzowata lub będzie go obrażać. Kiedy sąd orzekł winę kobiety, karą było podtapianie.  

Podtapianie – kara za awantury i inne „przewinienia”

W Stanach Zjednoczonych i Wielkiej Brytanii podtapianie stosowano wobec czarownic, prostytutek, rzezimieszków i awanturniczek. Oskarżoną przywiązywano do specjalnego krzesła, które następnie zanurzano w pobliskiej rzece lub jeziorze na określony czas. Kobietę opuszczano kilkakrotnie, w zależności od liczby popełnionych wcześniej przestępstw.

Te z najdłuższymi językami dostawały kaganiec Podtapianie nie było jednak najpoważniejszą karą za awanturowanie się. Istniały gorsze. Jedną z nich było zakładanie awanturującej się kobiecie kagańca. Wyglądał jak żelazna maska z metalowym prętem, który wkładano kobiecie do ust, żeby nie mogła niczego powiedzieć, a następnie zmuszano ją do chodzenia tak po mieście. Miała być ostrzeżeniem dla innych. Ostatnią znaną kobietą, którą skazano na podtapianie za częste awantury, była Jenny Pipes z Anglii (1809 rok).  

Dziś…

Kobiety wcale nie przestały zrzędzić. W ich mniemaniu tylko przypominają mężczyznom, co należy zrobić: o ich obowiązkach w domu, o wzięciu leków, naprawie zepsutych sprzętów i posprzątaniu po sobie. Społeczeństwo ma zupełnie inne podejście do zrzędzenia mężczyzn – nie są utrapieniem, ale pewnymi siebie liderami, którzy wciąż dzielą się swoją mądrością i uprzejmie mówią kobietom, co powinny zrobić.

Takiej roli nigdy nie przypisuje się kobiecie. Kiedy ona powtarza swoje oczekiwania, męski umysł zazwyczaj słyszy tylko jedno: zrzędzenie. Uporczywe prośby nadszarpują męską cierpliwość jak cieknący kran i w rezultacie w panach narasta złość.

Mężczyźni umieszczają zrzędzenie na szczycie listy rzeczy, których nie cierpią najbardziej Tylko w USA ponad 2000 mężczyzn rocznie morduje swoje żony. Tłumaczą się później, że do tego kroku pchnęło ich zrzędzenie żon. W Hong Kongu sąd skazał mężczyznę, który uderzył swoją żonę młotkiem w głowę i spowodował poważne obrażenia, na minimalną karę więzienia, ponieważ był przekonany, że morderstwo było wynikiem zrzędzenia.

Instynkt macierzyński

Kobiety zawsze mają nadzieję, że wywołując u swojej ofiary poczucie winy, zacznie zachowywać się ona tak jak powinna. Mężczyzna zrobi w końcu to, czego się od niego oczekuje, a przynajmniej zrobi tyle, żeby kobieta przestała zrzędzić. Kobiety są świadome swojej jędzowatości, ale wcale nie czerpią z niej przyjemności. Zrzędzenie jest po prostu środkiem do osiągnięcia celu.

Niegrzeczny chłopiec i odpowiedzialna matka

Źródłem jej ciągłego narzekania jest tzw. instynkt macierzyński. Wielu kobietom wydaje się, że są jedynymi rozsądnymi dorosłymi w rodzinie, a ich mężowie czy partnerzy zachowują się jak dzieci. Mężczyźni potrafią lepiej komunikować się w pracy, wiedzą jak skutecznie rozwiązywać problemy i osiągają lepsze rezultaty, a ponadto zarabiają więcej niż kobiety w tym samym zawodzie. Skoro kobieta zna możliwości swojego mężczyzny, jest srodze rozczarowana, że facet nie robi z nich użytku w domu.

Sprawy komplikują się jeszcze bardziej, kiedy traktuje go jak nieznośnego chłopca, a nie dojrzałego mężczyznę. W ten sposób zachęca go do zachowywania się dokładnie w ten sposób…

Błędne koło

To początek kłopotów w związku. Im bardziej mężczyzna stawia opór, tym bardziej kobieta zrzędzi. Im bardziej on ją lekceważy, tym bardziej ona zaczyna zachowywać się jak jego matka. W rezultacie obydwoje dochodzą do punktu, kiedy przestają myśleć o sobie jak o kochankach i najlepszych przyjaciołach. Nic bardziej nie studzi męskiej namiętności niż myśl, że jest z własną matką, a kobiety nie da się bardziej zniechęcić niż poprzez wrażenie, że jest z niedojrzałym, samolubnym i leniwym chłopcem.

Co zrobić, żeby przestała zrzędzić?

Kiedy kobieta chce przykuć męską uwagę, nie powinna się na niego złościć. Jeśli zacznie mówić „ja”, zamiast cały czas powtarzać „Ty”, sprawi, że on zacznie jej słuchać. Poniższe wyrażenia zawsze przynoszą odwrotny skutek, więc zacznij ich unikać:

  • Jesteś nierozsądny!
  • Jesteś samolubny!
  • Zawsze próbujesz uciec przed problemami!

Zamiast „Ty, Ty, Ty” zacznij mówić „ja”

Stosowanie przez kobietę 2. osoby liczby pojedynczej stawia ją w roli sędziego, z którym mężczyzna nie chce się konfrontować. Gdyby zaczęła zwracać się do niego w 1. osobie liczby pojedynczej, wyraziłaby swoje uczucia związane z jego zachowaniem, bez oskarżania go. W ten sposób mogłoby dojść do normalnej rozmowy z partnerem, a nie kłótni. Ta metoda skutecznie osłabia sprzeciw, wpływa na szczerość i opisuje emocje oraz uczucia osób, które są krzywdzone, a jednocześnie nikogo nie oskarża.

x
Kliknij, oddzwonimy za darmo

Masz pytania lub chcesz złożyć zamówienie? Kliknij przycisk poniżej, a my oddzwonimy do Ciebie.

Nasz konsultant jest gotów odpowiedzieć na wszystkie pytania dotyczące produktów, które Cię interesują. Proszę kliknąć na przycisk poniżej, a my oddzwonimy do Ciebie. Usługa ta jest całkowicie bezpłatna!

Zadzwoń!