Nie masz produktów w koszyku.

Dołącz do
  • Dostawa przez kuriera
  • 30 dni na zwrot
  • Możliwość rozłożenia na raty
Dlaczego mężczyźni wolą brunetki?

Dlaczego mężczyźni wolą brunetki?

Od zawsze panuje przekonanie, że mężczyźni wolą blondynki. Ale czy to na pewno prawda? Jeśli rzucisz okiem na listę najseksowniejszych, najbardziej atrakcyjnych i pożądanych kobiet, to przekonasz się, że brunetki stanowią większość z nich. Jak widać, odwieczny stereotyp już nie obowiązuje.

Od zawsze panuje przekonanie, że mężczyźni wolą blondynki. Ale czy to na pewno prawda? Jeśli rzucisz okiem na listę najseksowniejszych, najbardziej atrakcyjnych i pożądanych kobiet, to przekonasz się, że brunetki stanowią większość z nich. Jak widać, odwieczny stereotyp już nie obowiązuje.

Chcąc uhonorować wszystkie brunetki prezentujemy 10 powodów, dla których mężczyźni wolą właśnie je.

Brunetki są postrzegane jako bardziej dojrzałe

Ostatnie badania wykazały, że mężczyźni dają blondynkom mniej lat niż brunetkom i odwrotnie. To dobra wiadomość dla blondynek, bo przecież każda kobieta chce wyglądać młodziej. Należy jednak pamiętać, że młodość kojarzy się z niedojrzałością i powierzchownością.  

Na tej podstawie można stwierdzić, że brunetki mają przewagę nad blondynkami, bo mężczyźni postrzegają ja jako dojrzalsze.

Brunetki są samowystarczalne

Wielu mężczyzn sądzi, że brunetki są bardziej samodzielne i samowystarczalne. To twierdzenie jest korzystne dla tych, którzy obawiają się utraty niezależności w związku. Brunetki sprawiają wrażenie, że potrafią być same i potrafią zrobić wiele rzeczy na własną rękę.

Blondynki, w przeciwieństwie do brunetek, są postrzegane jako bardziej zależne i nieporadne.

Brunetki są poważniejsze

Blondynki są bardziej bezpośrednie i komunikatywne niż brunetki, dlatego mężczyznom łatwiej zagadnąć blondynkę w parku lub w autobusie. To twierdzenie jest  zgodne  z popularnym przekonaniem, że blondynki lubią się bawić i są otwarte na nowe znajomości. Od brunetek oczekuje się opanowania i powagi.

Mężczyzna szukający okazji do flirtu prawdopodobnie wybierze blondynkę, ale chcąc stworzyć poważną relację, zwiąże się z brunetką.

Brunetki są mniej temperamentne

Silny temperament i namiętność to doskonałe cechy – w filmach, ale nie w życiu. Czy chciałbyś codziennie być świadkiem trzaskania drzwiami, krzyków i rzucania talerzami?

Badania wykazują, że mężczyźni postrzegają blondynki jako bardziej temperamentne niż brunetki. Dlatego mężczyźni wolą te drugie. Za to za najbardziej temperamentne uchodzą wśród mężczyzn rude.

Brunetki są bardziej kompetentne

Według badań brunetki mają większą szansę na otrzymanie posady po rozmowie kwalifikacyjnej. Pracodawcy oceniają je jako bardziej kompetentne niż pozostałe kandydatki.

Mężczyźni na ogół traktują brunetki jako bardziej zaradne, co potwierdza się w sytuacji planowania wyjazdu, konieczności napisania zażalenia lub wyjaśnienia pomyłki podczas rezerwowania hotelu. 

Brunetki zarabiają więcej

To stwierdzenie jest ściśle powiązane z opinią, że brunetki są bardziej kompetentne. Naukowcy udowodnili także, że brunetki dostają wyższe wynagrodzenie niż blondynki wykonujące tą samą pracę.

Jest to dobra wiadomość dla mężczyzn, którzy nie mają własnego dochodu, ale także dla tych, którzy nie chcą wydawać swojej całej pensji na buty i ubrania dla partnerki.

Brunetki są bardziej inteligentne

Każdy z nas zna wieledowcipów o blondynkach. Ale czy są one odzwierciedleniem rzeczywistości?  Według mężczyzn jest w nich ziarno prawdy, ponieważ uważają brunetki za bardziej inteligentne niż blondynki.

Przedstawiciele płci męskiej kojarzą kolor brązowy z dużymi możliwościami intelektualnymi, a jasny kolor włosów z zabawą.

Brunetki są wierniejsze

Biorąc pod uwagę fakt, że brunetki są poważniejsze i mniej skore do flirtu, wydają się także być wierniejsze. Zakłada się, że blondynki lubią dobrą zabawę i imprezy, co może prowadzić do zdrady.

Brunetki są uważane za bardziej odpowiedzialne i podobno nie mają skłonności do flirtowania z innymi mężczyznami.

Mężczyzna z brunetką u boku odnosi więcej sukcesów

Mężczyznom wydaje się, że pozytywne cechy charakteru partnerki-brunetki wpłyną na nich korzystnie.

Badania wykazują, że mężczyzna odnosi więcej sukcesów, gdy u jego boku jest brunetka. A kto nie chciałby odnosić sukcesów? Grunt to wybór odpowiedniej partnerki!

Brunetki to lepsze kandydatki na żony

Ponad połowa mężczyzn wierzy, że brunetki to idealne żony. Uzasadniają to tym, że są lojalne i oddane. To brunetki są uważane za najlepsze żony i tylko nieliczni są zdania, że blondynka może być udaną towarzyszką życia.

Ale jeśli jesteś blondynką, nie martw się – blondynki zawsze dobrze się bawią!

x
Kliknij, oddzwonimy za darmo

Masz pytania lub chcesz złożyć zamówienie? Kliknij przycisk poniżej, a my oddzwonimy do Ciebie.

Nasz konsultant jest gotów odpowiedzieć na wszystkie pytania dotyczące produktów, które Cię interesują. Proszę kliknąć na przycisk poniżej, a my oddzwonimy do Ciebie. Usługa ta jest całkowicie bezpłatna!

Zadzwoń!