Nie masz produktów w koszyku.

Dołącz do
Drzemki są korzystne!

Drzemki są korzystne!

Południowa lub popołudniowa drzemka przeważnie kojarzy się źle. „Normalni” ludzie pracują cały dzień i nie trwonią ani minuty swojego drogocennego czasu, a zwłaszcza na sen w środku dnia. Chociaż większość osób z chęcią zdrzemnęłaby się w ciągu dnia, zarzucają ten pomysł, bo nie chcą, aby postrzegano ich za leniów.

Południowa lub popołudniowa drzemka przeważnie kojarzy się źle. „Normalni” ludzie pracują cały dzień i nie trwonią ani minuty swojego drogocennego czasu, a zwłaszcza na sen w środku dnia. Chociaż większość osób z chęcią zdrzemnęłaby się w ciągu dnia, zarzucają ten pomysł, bo nie chcą, aby postrzegano ich za leniów.

 

Badania i ankiety pokazują, że 60% osób pracujących drzemie co najmniej raz w tygodniu.

Dlaczego popołudniowa drzemka jest czymś normalnym?

Wszyscy posiadamy wrodzoną, fizjologiczną potrzebę drzemania po południu. Naukowcy udowodnili to już wiele lat temu, dzięki badaniom przeprowadzonym na przypadkowo wybranych osobach. Na szczęście stwierdzenie, że drzemanie jest stratą czasu, już od dawna nie jest uznawane za prawdę

 

Dlaczego drzemki są korzystne?

Badania pokazują, że krótka drzemka poprawia nastrój, stan zdrowia i, co najważniejsze, zwiększa wydajność! Drzemki w ciągu dnia pomagają zwłaszcza wtedy, kiedy sen nocą był za krótki. Im szybciej zrekompensujemy sobie brak snu, tym szybciej normalne działanie system odpornościowego zostanie przywrócone.

 Ucinaj sobie drzemkę w odpowiedni sposób!

 Aby odpowiednio wykorzystać krótką drzemkę,musisz kierować się następującymi wskazówkami:

 

Bądź konsekwentny

 Aby nie zakłócić swojego zegara biologicznego i cyklu nocnego spania, przestrzegaj limitów czasowych popołudniowej drzemki. Do porządnego wypoczynku wystarczy Ci 20 minut - w tym czasie na pewno nie zapadniesz w głęboki sen. 

 

Najważniejszy jest wybór odpowiedniej pory!

Odpowiednia pora na drzemkę przypada 12 godzin po połowie nocnego snu. U większości osób jest to godzina 15. Ale pamiętaj, że każdy ma swój wewnętrzny zegar.

 

Unikaj „nocnych” drzemek

Jeśli jesteś zmęczony, wyłącz telewizor i połóż się do łóżka. Kiedy tego nie zrobisz, będziesz mieć problem ze snem, a rano trudności ze wstaniem.

 

Przygotuj swoje ciało

Wprowadź popołudniową drzemkę do swojego planu dnia. Zamknij drzwi, porozciągaj się, włącz delikatną muzykę i wyłącz światło. W ten sposób przygotujesz organizm do odpoczynku.

 

Jeśli nie zaśniesz, nic się nie stanie

 Nie musisz zasnąć, żeby porządnie wypocząć. Leżenie i odpoczywanie może być równie korzystne, jak sam sen.

 

Kładź się, kiedy tylko możesz

 Nawet krótki odpoczynek da Ci wrażenie, że spałeś o wiele dłużej niż w rzeczywistości.

 

Pamiętaj o konsekwencjach

Jeśli zdrzemnąłeś się w ciągu dnia i masz trudności z zaśnięciem wieczorem, musisz skrócić popołudniową drzemkę lub zrezygnować z niej zupełnie. Najpierw zacznij od skracania jej czasu, a jeśli to nie pomoże, zrezygnuj z niej. 

Wszystkie te wskazówki pomogą Ci zorganizować popołudniową drzemkę, która zrelaksuje Cię i zapewni energię do stawienia czoła codziennym zadaniom.

x
Kliknij, oddzwonimy za darmo

Masz pytania lub chcesz złożyć zamówienie? Kliknij przycisk poniżej, a my oddzwonimy do Ciebie.

Nasz konsultant jest gotów odpowiedzieć na wszystkie pytania dotyczące produktów, które Cię interesują. Proszę kliknąć na przycisk poniżej, a my oddzwonimy do Ciebie. Usługa ta jest całkowicie bezpłatna!

Zadzwoń!