Nie masz produktów w koszyku.

Dołącz do
Jak mieć siłę na wieczorne zabawy z dziećmi po całym dniu pracy?

Jak mieć siłę na wieczorne zabawy z dziećmi po całym dniu pracy?

Kto z pracujących rodziców nie zna sytuacji: pobudka skoro świt, stanie w korkach, praca 8-9 godzin, powrót w korkach, a w domu stęsknione dzieci skore do zabawy...

Kto z pracujących rodziców nie zna sytuacji: pobudka skoro świt, stanie w korkach, praca 8-9 godzin, powrót w korkach, a w domu stęsknione dzieci skore do zabawy.

Tylko, że wtedy rodzice marzą o świętym spokoju, chcieliby po prostu zatopić się w kanapie. Z drugiej strony wiedzą, że czas spędzony z dziećmi jest bezcenny i warto spędzić go inaczej niż przed telewizorem.

 

Powodów ciągłego zmęczenia szukamy w przepracowaniu, stresujących zadaniach do wykonania czy długich dojazdach do pracy. Jednak często przyczyną złej formy popołudniu i braku siły na zabawy z dziećmi jest nieefektywny sen w nocy.

Co zrobić, żeby mieć energię na wieczorne zabawy z dziećmi?

Wykorzystaj sen w 100%. Jeśli Twój styl życia nie pozwala Ci na długi odpoczynek i częste drzemki, spraw, żeby Twój krótki sen był jak najbardziej efektywny. Nie trać czasu na znajdywanie najlepszej pozycji między starymi sprężynami i przewracanie się z boku na bok przez całą noc. Przygotuj swoje łóżko do zadania specjalnego: Twojego efektywnego snu. Jak to zrobić?

 

1. Dobierz odpowiedni materac

Wybierając materac, powinno kierować się nie tylko twardością, ale również rozwiązaniami, które będą wspierać twój kręgosłup przez całą noc – dzięki czemu będziesz spał jak dziecko. Dobrym wyborem dla par jest materac piankowy Dormeo Air Comfort. Składa się on z ponad 150 sprężyn Octaspring® wykonanych z materiałów o różnych twardościach. Każda sprężyna tworzy doskonałą amortyzację i wsparcie dla Twojego ciała. Dodatkowo wszystkie sprężyny osadzone są w piance Ecocell®. Połączenie sprężyn piankowych o różnych grubościach oraz możliwość dopasowania ich do siebie to rewolucyjne rozwiązanie na rynku materacy, które sprawi, że Twój sen będzie bardzo efektywny. Dodatkową zaletą jest dwustronność materaca, dzięki czemu każda osoba może dobrać inną twardość do swoich preferencji. Kluczowym aspektem przy wyborze materaca podwójnego może się okazać możliwość wyboru różnych stopni twardości – jest to ważne kryterium, jeśli partnerzy różnią się wagą o co najmniej 10 kilogramów. Taką możliwość zapewnia Dormeo Air Comfort. Opcji wyboru materacy jest wiele, warto wybrać taki, który idealnie odpowie na Twoje potrzeby.

 

2. Przykryj się odpowiednią kołdrą

Aby zapewnić sobie efektywny sen, warto zwrócić uwagę na wybór kołdry. Powinna być ona lekka, ale zapewniająca komfort cieplny przez całą noc. Ważne jest, aby organizm się nie przegrzewał, dlatego warto zwrócić uwagę na materiał, z którego jest zrobiona. Kołdra Aloe Vera jest zrobiona z oddychającego materiału – mikrofibry, która chroni skórę przed poceniem się.

 

3. Oparcie dla głowy

Często zasypiamy, martwiąc się dniem następnym i budzimy się rano z bólem karku. Stres, który przeżywamy, odbija się na naszym kręgosłupie, dlatego tak ważne jest, aby zapewnić każdemu odcinkowi odpowiedni odpoczynek. Głowa, kark i szyja potrzebują odpowiedniego oparcia podczas snu. Wybierając odpowiednią poduszkę dla siebie, trzeba zwrócić uwagę, w jakiej pozycji się śpi, a następnie dobrać odpowiedni kształt poduszki – inny jest dla osób śpiących na boku, a inny dla osób na plecach. Poduszka wydawałaby się mało znaczącą zmianą, ale już zapomnienie o bólu szyi pod koniec dnia wydaję się być zbawienne – odpowiednia poduszka zaradzi temu problemowi. Zmiany w sypialni, które spowodują, że Twój sen będzie w końcu efektywny, odmienią Twój dzień. Teraz nie będziesz marzył tylko o tym, żeby dzieci jak najszybciej poszły spać. Wracając z pracy, chętnie będziesz myślał o nadchodzących zabawach z dziećmi.

Pamiętaj, że wybór zabawy z dziećmi też wpływa na to, z jaką energią będziecie spędzać ten czas. W miarę możliwości wybierajcie aktywności na świeżym powietrzu, dzięki czemu dotlenicie się i jeszcze lepiej będziecie spać w nocy. Możecie wybrać aktywności sportowe takie jak rowery czy rolki. A może warto odkryć zabawy z własnego dzieciństwa: puszczanie latawców czy granie w klasy. Możliwości jest wiele, najważniejsze, że teraz w końcu będziesz miał na to siłę i chęć. Twoje dzieci będą Ci za to wdzięczne teraz i za kilka lat jak już dorosną.

 

 

x
Kliknij, oddzwonimy za darmo

Masz pytania lub chcesz złożyć zamówienie? Kliknij przycisk poniżej, a my oddzwonimy do Ciebie.

Nasz konsultant jest gotów odpowiedzieć na wszystkie pytania dotyczące produktów, które Cię interesują. Proszę kliknąć na przycisk poniżej, a my oddzwonimy do Ciebie. Usługa ta jest całkowicie bezpłatna!

Zadzwoń!