Nie masz produktów w koszyku.

Dołącz do
  • Dostawa przez kuriera
  • 30 dni na zwrot
  • Możliwość rozłożenia na raty
Jak okazywać pewność siebie?

Jak okazywać pewność siebie?

Podobno jeden obraz mówi więcej niż tysiąc słów. Wyobraź sobie, że wchodzisz do pomieszczenia pełnego ludzi. Co pomyślą o Tobie, zanim wypowiesz pierwsze słowo? 

Podobno jeden obraz mówi więcej niż tysiąc słów. Wyobraź sobie, że wchodzisz do pomieszczenia pełnego ludzi. Co pomyślą o Tobie, zanim wypowiesz pierwsze słowo? Zacznij przyglądać się własnemu zachowaniu i stosuj 10 rad, które przedstawiamy w naszym artykule. Wkrótce zaczniesz emanować naturalną pewnością siebie.

 

1. Wyjmij ręce z kieszeni 

Kiedy jesteśmy zdenerwowani, instynktownie zasłaniamy dłonie. Układając je jednak wzdłuż ciała, będziemy wyrażać pewność siebie i udowodnimy, że nie mamy niczego do ukrycia. Wciskanie dłoni do kieszeni sprawia, że nasza sylwetka jest wykrzywiona, co nie wygląda dobrze. Zamiast chować je do kieszeni, spróbuj oprzeć dłonie na biodrach – to wygląda bardziej naturalnie.

 

2. Nie trzęś się

Osoba, która nie może ustać spokojnie, sprawia wrażenie zdenerwowanej, spiętej i niezbyt pewnej siebie. Twoim największym wrogiem są dłonie – spróbuj utrzymać je w bezruchu. Kiedy próbujesz coś wyjaśnić, możesz oczywiście gestykulować, ale Twoje ruchy powinny być łagodne i kontrolowane. Kiedy siedzisz, staraj się nie poruszać nerwowo stopami lub nogami. 

 

3.Patrz przed siebie 

Kiedy spacerujemy, zdarza nam się zupełnie bezwiednie pochylać głowę do przodu i patrzeć pod nogi. Taka postawa sugeruje, że nie mamy ochotę na pogawędkę z innymi ludźmi, choć wcale nie musi to być prawda. Nawet kiedy samotnie przechadzasz się ulicą, podnoś wysoko głowę i patrz prosto przed siebie. 

 

4. Stój prosto 

To może być prawdziwe wyzwanie dla osób, które całe życie się garbią, ale jest warte zachodu. Spróbuj delikatnie cofać ramiona, kiedy stoisz lub siedzisz. Ten niewielki zabieg może okazać się zbawienny dla Twojej sylwetki. Ćwicz przed lustrem, a wkrótce przekonasz się, ile pewności siebie Ci przybędzie.

 

5. Wydłuż krok 

Do opisu człowieka pewnego siebie nie pasuje powolny, niezdarny chód. Dlatego zwracaj uwagą na to, jak się poruszasz. Jeśli chcesz sprawiać wrażenie osoby pewnej siebie, stawiaj większe kroki. Tym samym pokażesz, że doskonale wiesz, w jakim kierunku podążasz. A ponadto wykażesz się dużą dozą charyzmy i pewnością siebie.   

 

6. Pewny uścisk dłoni 

Nie ma nic gorszego niż uścisk dłoni przypominającej śniętą rybę. Mamy nadzieję, że nie należysz do osób, które podają rękę “na śledzia”. Przy powitaniu ściskaj dłoń mocno i pewnie. Nie stosuj jednak w tym celu zbyt dużo siły i nie wydłużaj nadmiernie uścisku. 

 

7.Postaw na schludny wygląd 

Wyobraź sobie, że przychodzisz na zebranie nieogolony, masz tłuste włosy, wygniecione ubrania i męczy Cię kac po całonocnej imprezie. Co komunikujesz w ten sposób swoim współpracownikom? Powinieneś robić wszystko, aby Twój wygląd i zapach działał na Twoją korzyść. Nie obawiaj się nowinek kosmetycznych i szukaj tych kosmetyków, które najbardziej Ci odpowiadają.

 

8. Uśmiechnij się 

Osoby pewne siebie często się uśmiechają, bo nie mają powodów do zmartwień. Spróbuj i Ty: uśmiechnij się do kogoś na ulicy lub w biurze, a najprawdopodobniej ten ktoś odwzajemni Twój gest. Czy chciałbyś ciągle wywierać taki wpływ na ludzi? 

 

9. Przestań krzyżować ręce 

Ręce krzyżujemy zawsze wtedy, gdy jest nam zimno, czujemy się zdenerwowani lub próbujemy się przed czymś ochronić. Przypomnij sobie, jak wyglądają bramkarze stojący przed wejściem do klubu. Czy uważasz, że mógłbyś się z nimi dobrze bawić? Twoim zadaniem jest sprawianie wrażenia osoby przystępnej i pewnej siebie. Zrelaksuj się i opuść ręce.

 

10. Dotyk czyni cuda

 Poklepywanie po ramieniu w geście uznania przestało być już prawie używane. Nie wahaj się, czy powinieneś poklepać swojego znajomego po ramieniu, kiedy coś mu się uda. To z pewnością sprawi, że poczuje się bardziej doceniony i wyróżniony.

x
Kliknij, oddzwonimy za darmo

Masz pytania lub chcesz złożyć zamówienie? Kliknij przycisk poniżej, a my oddzwonimy do Ciebie.

Nasz konsultant jest gotów odpowiedzieć na wszystkie pytania dotyczące produktów, które Cię interesują. Proszę kliknąć na przycisk poniżej, a my oddzwonimy do Ciebie. Usługa ta jest całkowicie bezpłatna!

Zadzwoń!