Nie masz produktów w koszyku.

Dołącz do
  • Dostawa przez kuriera
  • 30 dni na zwrot
  • Możliwość rozłożenia na raty
Jak spędzać czas ze swoim psem?

Jak spędzać czas ze swoim psem?

Psy to cudowne stworzenia. Nie bez przyczyny są najlepszymi przyjaciółmi człowieka. Czasem z nadmiaru obowiązków i braku pomysłów zdarza Ci się jednak o tym zapominać. Nie ma powodu do obaw. Zdradzamy najciekawsze czynności, które możesz robić ze swoim zwierzakiem. W ten sposób zadbasz o niego i zrobisz sobie przysługę, aktywnie wypoczywając. Hau, hau!

Psy to cudowne stworzenia. Nie bez przyczyny są najlepszymi przyjaciółmi człowieka. Czasem z nadmiaru obowiązków i braku pomysłów zdarza Ci się jednak o tym zapominać. Nie ma powodu do obaw. Zdradzamy najciekawsze czynności, które możesz robić ze swoim zwierzakiem. W ten sposób zadbasz o niego i zrobisz sobie przysługę, aktywnie wypoczywając. Hau, hau!

Czynność nr 1: Spacerowanie

Zaczynamy od najprostszej i najpopularniejszej czynności, którą możesz wykonywać ze swoim psem – od przechadzki. Spacerowanie jest cudowne w swojej prostocie. Świeże powietrze, rozciąganie i obserwowanie otoczenia.

Twojemu psu także się spodoba. Będzie mógł węszyć dookoła. Najlepsze miejsca na spacer to te na łonie natury, dlatego polecamy przechadzkę do lasu, parku, na pole albo wzgórze.

Chodzenie ma jednak jeden minus – nie jest szczególnie aktywnym zajęciem. Jeśli masz ochotę na więcej sportu i aktywności fizycznej, czytaj dalej!

Czynność nr 2: Bieganie

Psy uwielbiają biegać. Zorientujesz się, kiedy tylko spuścić zwierzaka ze smyczy. Bieganie sprawia psom jeszcze więcej przyjemności, kiedy mogą to robić ze swoimi właścicielami – traktują to jako zawody. Biegając zrelaksujesz się, zadbasz o swoje zdrowie i spędzisz trochę czasu ze swoim czworonożnym przyjacielem.

Psom niezbędne jest świeże powietrze, a ćwiczenia i odrobina potu dobrze zrobią także Tobie. Zwłaszcza jeśli codziennie spędzasz osiem godzin przed komputerem. Uwaga – psy są bardziej wytrzymałe od Ciebie, więc nie przemęczaj się za bardzo, bo długo nie będziesz w stanie znów pobiegać. Wrzuć na luz!

Czynność nr 3: Jeżdżenie na rolkach

Jeśli poprzednia czynność jest zbyt trudna dla Ciebie, bo lenistwo bierze górę, mamy rozwiązanie. Załóż rolki, chwyć za smycz i zabierz psa na szybki spacer. Nieważne, że jesteś na rolkach, skuterze albo szczudłach. Najważniejsze, że się ruszasz.

Osoby z poprzedniej generacji, które nie mają rolek, mogą oczywiście zastąpić je wrotkami.

Uwaga: rolki albo wrotki są przeznaczone na Twoje stopy, a nie na łapy psa!

Czynność nr 4: Chwytanie

Większość z Was wyobraża sobie pewnie teraz sceny z filmów, w których pies entuzjastycznie skacze i łapie zębami Frisbee. Jeśli nie masz Frisbee, możesz wziąć piłkę, kij albo gałąź. Wszystko będzie odpowiednie, o ile Twój pies da radę odnieść Ci to w zębach. Jeśli rzucisz jedzenie, na pewnie nie dostaniesz go z powrotem.

Nie zapomnij nauczyć psa odnoszenia rzucanych przez Ciebie przedmiotów. To wzmocni więź między Wami.

Czynność nr 5: Pływanie

Czynność, którą wspólnie pokochacie, zwłaszcza w gorące letnie dni to pływanie. Psy po prostu je uwielbiają, chociaż czasem wydawać się może, że jest zupełnie odwrotnie – zwłaszcza kiedy ganiasz za swoim pupilem z wężem ogrodowym.

Zabierz zwierzaka nad morze albo w pobliże strumyka, a zobaczysz, jaką przyjemność sprawia mu pływanie z Tobą. Pływanie doskonale wpłynie na Twoje zdrowie i samopoczucie, bo jest jednym z najaktywniejszych ćwiczeń fizycznych. A przy okazji nie będziesz myć psa w wannie…

Czynność nr 6: Siłowanie się

Jak zapewne wiesz, psy uwielbiają się bawić. Dlaczego nie połączyć zabawy z ćwiczeniami? Siłowanie się to czynność, której nie oprze się żaden pies uwielbiający wyzwania. Wsadź mu do pyska linę lub gałąź i ciągnij ją w swoją stronę. Nie bój się, jeśli pies zacznie warczeć.

Jeśli uznasz, że ta zabawa jest zbyt brutalna, a Twój pies jest delikatnego usposobienia i budowy, możesz przewrócić go na grzbiet, przytulić się do niego i zacząć się siłować.

Czynność nr 7: Jazda na rowerze

Rower jest oczywiście przeznaczony tylko dla Ciebie. Pies, nawet najmniejszy, powinien używać jedynie własnych łap. Zalecamy trzymanie go przez cały czas na smyczy, jeśli nie chcesz przewrócić się o niego.

Upewnij się także, że smycz jest tak krótka, że nie dostanie się w koła Twojego roweru. W ten sposób Ty i Twój pies przez wiele godzin będziecie w ruchu. Staraj się jednak nie jechać za szybko i od czasu do czasu częstować swojego towarzysza odrobiną wody.

Czynność nr 8: Leżenie

Wiemy, że leżenie nie jest czynnością fizyczną. I prawdę powiedziawszy, należy raczej do zajęć pasywnych. Mimo, że psy uwielbiają świeże powietrze i bieganie, potrzebują czasem także zwykłego leżenia. Ty zresztą też.

Niech pies położy się przy Twoich stopach albo na kolanach, jeśli jest mały, a Ty drap go delikatnie. Spodoba mu się to, a Ty nie będziesz się nudzić, bo możesz w tym czasie poczytać gazetę, surfować po Internecie, a nawet oglądać TV. Ale uważaj – jeśli będziesz oglądać program o psach lub kotach, Twój zwierzak może być zbyt ożywiony. W innych przypadkach możesz leżeć beztrosko.

x
Kliknij, oddzwonimy za darmo

Masz pytania lub chcesz złożyć zamówienie? Kliknij przycisk poniżej, a my oddzwonimy do Ciebie.

Nasz konsultant jest gotów odpowiedzieć na wszystkie pytania dotyczące produktów, które Cię interesują. Proszę kliknąć na przycisk poniżej, a my oddzwonimy do Ciebie. Usługa ta jest całkowicie bezpłatna!

Zadzwoń!