Nie masz produktów w koszyku.

Dołącz do
Jak śpią Polacy? Obalamy mity!

Jak śpią Polacy? Obalamy mity!

Zastanawiacie się czasem, co stoi za jakością naszego snu. Jestem niewyspana, czyli spałam za krótko. A może przyczyna leży zupełnie gdzie indziej. Jak śpią Polacy? Z kim najczęściej sypiamy? Gdzie to robimy? Zobaczcie, co odkryły przeprowadzone przez nas wraz z TNS Polska badania! 

Zastanawiacie się czasem, co stoi za jakością naszego snu. Jestem niewyspana, czyli spałam za krótko. A może przyczyna leży zupełnie gdzie indziej. Jak śpią Polacy? Z kim najczęściej sypiamy? Gdzie to robimy? Zobaczcie, co odkryły przeprowadzone przez nas wraz z TNS Polska badania!

 

Czemu Polacy się nie wysypiają? Mało snu to mit!

Czy dla Was moment, gdy zaczynacie słyszeć dźwięk budzika, to jedna z najgorszych chwil w ciągu dnia? To nagłe przerwanie snu traktujecie jako akt barbarzyństwa, a w głowie myślicie: nie jeszcze chwilę, muszę przecież dospać i… ustawiacie kolejną drzemkę. Ponad połowa z nas przyznaje, że często w ciągu dnia odczuwa znużenie i senność. Co przychodzi Wam na myśl, kiedy zastanawiacie się nad przyczynami tych codziennych udręk? Za mało snu? Nic bardziej mylnego! Jak pokazują badania my, Polacy, wcale nie śpimy mało. Zdecydowana większość z nas, bo aż 53% poświęca w ciągu tygodnia na sen od 7 do 8 godzin, kolejne 10% śpi ponad 8 godzin dziennie. Jedna trzecia natomiast przeznacza na wypoczynek od 6 do 5 godzin. Jedynie 6% z nas śpi w ciągu tygodnia 5 godzin lub mniej.

Gdzie zatem leży przyczyna naszego niewyspania?

Jeśli nie mało snu, to co? Jakie inne przyczyny mogą za tym stać? Z najczęściej przez nas wymienianych są problemy ze zdrowiem. 40% przebadanych osób wskazuje je jako przyczynę problemów z zasypianiem, budzeniem się w nocy, złym samopoczuciem w ciągu dnia. Prawie tyle samo z nas wskazuje problemy i stresy związane z pracą jako główny czynnik utrudniający zasłużoną regenerację. Na kolejnych miejscach znalazły się problemy rodzinne oraz niewygodny materac.

Z kim sypiają Polacy?

Tylko połowa z  Polaków ma w łóżku u swego boku ukochaną osobę. Aż 42% Polaków deklaruje, iż śpi w pokoju sama. Czy to znaczy, że single stanowią coraz większą część społeczeństwa? Co ciekawe, wśród osób, które deklarują, iż śpią z kimś w łóżku, aż 8% deklaruje, że śpi wspólnie z dziećmi. 19% osób posiadających dziecko do 6. roku życia i 11% badanych, którzy są rodzicami dzieci starszych niż 6 lat, przyznaje, że śpi ze swoimi dziećmi na tym samym łóżku!

Gdzie sypiają Polacy?

Czy wydzielona sypialnia to standard w polskim domu? Oglądając polskie filmy, seriale czy reklamy wydawać by się mogło, że tak. Z doświadczenia wiemy jednak, iż wcale nie jest to taka powszechna rzecz w naszych domach – 38% z nas jej nie ma. Jeszcze ciekawiej wyglądają wyniki badań odnośnie do tego, na czym śpimy. Najczęściej wcale nie jest to łóżko z materacem! Polacy w przeważającej mierze śpią na… kanapach i rozkładanych wersalkach! I teraz pomyślcie sobie o naszych kręgosłupach i jakości snu, kiedy mościmy się w szczelinach, wpadamy w dziury. Najprostszym, funkcjonalnym rozwiązaniem tego powszechnego problemu są materace nawierzchniowe. Szczególnie polecamy materac nawierzchniowy Renew.

 

Kliknij tutaj, by zobaczyć film.

 

Przeprowadzone przez nas badania pokazały, jak wielki wpływ na jakość naszego snu mają czynniki zewnętrzne – stres, zły materac, spanie na wersalce, problemy ze zdrowiem. Ale pamiętajmy – na znaczną część z nich mamy realny wpływ! Dobra regeneracja jest kluczowa dla naszego samopoczucia i efektywności naszych działań. Wcale nie musimy spać więcej, aby dobrze się poczuć!

x
Kliknij, oddzwonimy za darmo

Masz pytania lub chcesz złożyć zamówienie? Kliknij przycisk poniżej, a my oddzwonimy do Ciebie.

Nasz konsultant jest gotów odpowiedzieć na wszystkie pytania dotyczące produktów, które Cię interesują. Proszę kliknąć na przycisk poniżej, a my oddzwonimy do Ciebie. Usługa ta jest całkowicie bezpłatna!

Zadzwoń!