Nie masz produktów w koszyku.

Dołącz do
Jak się wyspać w ciąży?

Jak się wyspać w ciąży?

Ciąża to wyjątkowy okres dla kobiety. Jest to czas, w którym może przyzwyczaić się do nowej roli i przygotować do przyjścia na świat dziecka. Bardzo często jednak jest to też czas, w którym przyszła mama może odczuwać nieznane dotąd dolegliwości. Jedną z najczęściej doświadczanych przypadłości są problemy ze snem.

Ciąża to wyjątkowy okres dla kobiety.

Jest to czas, w którym może przyzwyczaić się do nowej roli i przygotować do przyjścia na świat dziecka.

Bardzo często jednak jest to też czas, w którym przyszła mama może odczuwać nieznane dotąd dolegliwości. Jedną z najczęściej doświadczanych przypadłości są problemy ze snem.

 Niewyspanie, uciskanie kręgosłupa, bezsenność lub ciągłe zmęczenie – to główne problemy, z którymi borykają się kobiety ciężarne. Temat snu przewija się przez całą ciążę. W pierwszym trymestrze kobiety najczęściej odczuwają permanentne zmęczenie i chętnie przespałyby cały ten okres. Z kolei w drugim trymestrze z powodu zwiększonej liczby hormonów w organizmie kręgosłup daje się kobietom we znaki w postaci ciągłego bólu w odcinkach lędźwiowych, piersiowych lub szyjnych. W trzecim trymestrze brzuch jest na tyle duży, że kobietom bardzo ciężko jest znaleźć odpowiednią pozycję do spania. Czy zatem jest możliwość, aby wyspać się w ciąży? Jest, i mamy na to kilka sposobów.

 

1. Zrób królestwo ze swojej sypialni

Już niedługo Twoje życie zostanie podporządkowane nowemu członkowi rodziny. Zadbaj, aby przed tą zmianą sypialnia była najważniejszym miejscem w Twoim domu. W ciąży będziesz tu spędzać dużo czasu, zatem spraw, abyś dobrze się czuła w tym pomieszczeniu. Wystarczy kilka trików, jak zmiana oświetlenia na lżejsze, wstawienie kwitnących kwiatów czy powieszenie kilku zdjęć z wakacji. Dzięki temu będziesz czuła się bardziej zrelaksowana i wypoczęta.

 

2. Wygoda i zdrowie przede wszystkim

Znajdź dla siebie odpowiedni materac. Niestety wiele osób bagatelizuje wybór materaca, kupując pierwszy lepszy. Jest to jeden z poważniejszych błędów. W szczególności w ciąży trzeba zadbać o dobry materac - zdecyduj się na taki, który odpowiednio zadba o Twój kręgosłup. Dzięki temu Tobie i Twojemu dziecku będzie wygodniej i bezpieczniej. Wypróbuj materac Dormeo Air Select z pianką Memory Foam stworzoną przez specjalistów NASA, która idealnie dopasowuje się do kształtu ciała, a piankowe sprężyny o różnej twardości w technologii Octaspring zapewniają najbardziej komfortowy i zdrowy sen, niezależnie od nacisku poszczególnych części ciała. Inną opcją jest wykorzystanie materaca nawierzchniowego Dormeo Renew, który położony na kanapę lub stary materac sprawi, że komfort snu znacznie się poprawi.

 

3. Odpowiednia pozycja

Wybór odpowiedniego materaca to połowa sukcesu. Kluczowe jest także znalezienie odpowiedniej i bezpiecznej pozycji do snu. Najbardziej polecaną pozycją jest spanie na lewym boku, przez co odciążasz dolny odcinek kręgosłupa i nie uciskasz naczyń krwionośnych, a tym samym nie utrudniasz krążenia krwi i oddychania swojemu maleństwu. Warto zwrócić uwagę również na dobór poduszki. Śpiąc na boku, warto zadbać o odpowiednie wsparcie dla głowy i szyi. Odcinek szyjny to jeden z elementów kręgosłupa, który może mocno doskwierać podczas ciąży, w szczególności gdy pracujesz przy komputerze. Odpowiednia ergonomiczna poduszka, taka jak np. Dormeo Silver Ion, odciąży Twoją szyję, co będzie miało ogromne znaczenie szczególnie w okresie karmienia, kiedy odcinek szyjny będzie mocno nadwyrężony.

 

4. Słuchaj swojego organizmu

Każda kobieta przechodzi ciążę inaczej. To jest jeden z tych cudów natury, nad którym nie możesz zapanować. Dlatego ważne jest, żeby słuchać samej siebie. Jeśli organizm domaga się snu, postaraj się o krótką drzemkę w ciągu dnia. Pamiętaj tylko, żeby to był efektywny sen, dlatego lepiej prześpij się 30 minut w sypialni na odpowiednim materacu niż 2 godziny na kanapie.

 

 5. Wycisz się

W ciąży kobiety są zdecydowanie bardziej podatne na różne emocje, zarówno te pozytywne, jak i te negatywne. Często ta burza hormonów nie pozwala kobietom zasnąć. Dlatego tak ważne jest, abyś dwie godziny przed snem zamiast komputera czy telewizora włączyła spokojną muzyką, napiła się mleka lub melisy. Jeśli masz ochotę, to weź kąpiel lub poczytaj książkę. Po prostu wycisz się i przygotuj się do snu – efekty zobaczysz już po kilku dniach. Będzie Ci łatwiej zasnąć, a Twój sen będzie spokojniejszy i bardziej komfortowy.

 

Okres oczekiwania na dziecko, to czas kiedy wiele rzeczy zmienia się w naszym życiu. Warto wykorzystać ten okres do wprowadzenia pozytywnych przemian. Wypróbuj nasze sposoby na efektywny sen, a zobaczysz,  że będzie to procentować w kolejnych latach jak już będziesz mamą.

Inwestycja w dobry materac i poduszkę, to nie tylko ulga przez te 9 miesięcy, ale też efektywny sen przez długie lata, dzięki czemu będziesz miała więcej energii na zabawy z dziećmi.

 

 

x
Kliknij, oddzwonimy za darmo

Masz pytania lub chcesz złożyć zamówienie? Kliknij przycisk poniżej, a my oddzwonimy do Ciebie.

Nasz konsultant jest gotów odpowiedzieć na wszystkie pytania dotyczące produktów, które Cię interesują. Proszę kliknąć na przycisk poniżej, a my oddzwonimy do Ciebie. Usługa ta jest całkowicie bezpłatna!

Zadzwoń!