Nie masz produktów w koszyku.

Dołącz do
  • Dostawa przez kuriera
  • 30 dni na zwrot
  • Możliwość rozłożenia na raty
Jaki materac wybrać przy bólach dolnej części pleców?

Jaki materac wybrać przy bólach dolnej części pleców?

Dobry sen jest nieoceniony. Wpływa na nasze codzienne życie, samopoczucie oraz, na dłuższą metę, na zdrowie. Nieodpowiednia powierzchnia do spania może prowadzić do bólu kręgosłupa lub dolnej części pleców. Nasze praktyczne porady pomogą ci przy wyborze odpowiedniego materaca, by uporać się z istniejącymi problemami i zapobiec nowym.

Dobry sen jest nieoceniony. Wpływa na nasze codzienne życie, samopoczucie oraz, na dłuższą metę, na zdrowie. Nieodpowiednia powierzchnia do spania może prowadzić do bólu kręgosłupa lub dolnej części pleców. Nasze praktyczne porady pomogą ci przy wyborze odpowiedniego materaca, by uporać się z istniejącymi problemami i zapobiec nowym.

Wybór materaca jest prosty. Ponieważ znasz siebie najlepiej, doskonale wiesz, jakie są twoje potrzeby i ograniczenia oraz co najlepiej do ciebie pasuje. Oto kilka porad, które warto wziąć pod uwagę.

Idealne podparcie

Wybierz materac, który pozwoli na to by, twój kręgosłup był ułożony w naturalnej pozycji. Jeżeli materac jest zbyt twardy, kręgosłup i mięśnie będą napięte przez całą noc, natomiast na zbyt miękkim materacu kręgosłup zapada się niczym na hamaku. Oba przypadki mogą prowadzić do bolesnych konsekwencji dla zdrowia. Dobry materac podtrzymuje kręgosłup i utrzymuje go w naturalnej pozycji oraz pozwala na całkowite odprężenie mięśni.

Odpowiedni materac pozwala na równomierne rozłożenie wagi ciała w pozycji leżącej. Zbyt twardy materac podtrzymuje ciało tylko częściowo, w niektórych miejscach. Jeżeli jednak materac jest zbyt miękki, nie zapewni prawidłowego podparcia lub też będzie podpierał ciało w nieodpowiednich miejscach.

Na plecach, na brzuchu czy na boku?

Pozycja, w której śpimy, określa, które części ciała będą dotykały materaca i które będą wywierały na niego największy nacisk. Jeżeli przez większość nocy śpisz na plecach, ciężar twojego ciała jest rozłożony bardziej równomiernie i na większej powierzchni, dlatego też odpowiednim wyborem będzie twardszy materac. Kręgosłup musi być bardziej podparty, by zachował prawidłową i naturalną pozycję. 

Jeżeli śpisz na boku, największy nacisk wywierany jest na ramiona i biodra. W tym przypadku twardy materac wyrządziłby ci krzywdę, gdyż zapobiegałby krążeniu krwi w punktach o największym nacisku. W rezultacie mógłbyś obudzić się i odczuwać potrzebę odwrócenia się. Odpowiedni materac jest trochę miękki, ale wciąż zapewniający prawidłowe podparcie, i dopasowuje się do kształtów twojego ciała. 

Jeżeli zazwyczaj śpisz na brzuchu, powinieneś wybrać materac, który dobrze rozkłada wagę ciała i łatwo dopasowuje się do jego kształtów. Najlepszym rozwiązaniem jest materac z twardym rdzeniem i bardziej miękką warstwą wierzchnią, gdyż twardsza część zapewnia podparcie dla kręgosłupa i nie daje mu się zginać, a górna część zapewnia wygodę dla stawów i mięśni.

Co jest najważniejsze?

Rozłożenie ciężaru ciała! Gdy kładziesz się na łóżku, ciężar ciała powinien być równomiernie rozłożony na całej powierzchni materaca.

Podparta powinna być miednica, szyja i ramiona.  

Na większości materaców ciężar ciała koncentruje się w jednym miejscu, tzn. pod pośladkami. Upewnij się, że wybrany przez ciebie materac zapewnia prawidłowe podparcie całego ciała oraz odpowiednią pozycję kręgosłupa podczas snu.

Wypróbuj go!

Jako że każdy ma inne potrzeby, materac należy wypróbować. Jeżeli w sklepie spędzisz 10-20 min, a nawet godzinę, leżąc na materacu, wyniki tego testu nie będą odpowiadały używaniu materaca przez kilka tygodni we własnym łóżku. Śpiąc na materacu przez kilka tygodni, możesz zdecydować, czy jest on odpowiedni dla ciebie na wiele długich lat.

Dlatego też Dormeo oferuje ci 60-dniowy okres zwrotu. Jeżeli nie będziesz zadowolony z materaca, zwrócimy ci całą kwotę. Nie przejmuj się, że zamawiasz wybrany materac wyłącznie na podstawie opisu, gdyż jest to jedyna metoda sprawdzenia, czy będzie on odpowiedni dla ciebie.

Sprawdź naszą gamę materaców tutaj >>>

x
Kliknij, oddzwonimy za darmo

Masz pytania lub chcesz złożyć zamówienie? Kliknij przycisk poniżej, a my oddzwonimy do Ciebie.

Nasz konsultant jest gotów odpowiedzieć na wszystkie pytania dotyczące produktów, które Cię interesują. Proszę kliknąć na przycisk poniżej, a my oddzwonimy do Ciebie. Usługa ta jest całkowicie bezpłatna!

Zadzwoń!