Nie masz produktów w koszyku.

Dołącz do
  • Dostawa przez kuriera
  • 30 dni na zwrot
  • Możliwość rozłożenia na raty
Kiedy dzieci powinny kłaść się spać?

Kiedy dzieci powinny kłaść się spać?

Powszechnie wiadomo, że dzieci potrzebują dużo snu. Jest to spowodowane ich biologicznym zegarem. Sprawdź, dlaczego dzieci powinny chodzić spać wcześnie i jaki ma to wpływ na ich rozwój i osiągnięcia w szkole. 

Powszechnie wiadomo, że dzieci potrzebują dużo snu. Jest to spowodowane ich biologicznym zegarem. Sprawdź, dlaczego dzieci powinny chodzić spać wcześnie i jaki ma to wpływ na ich rozwój i osiągnięcia w szkole.

 Najpoważniejsze badania w tej dziedzinie to jak dotąd...

Zespół Eriki Gaylor przeprowadził badanie na 8 tysiącach dzieci. To największa grupa, na której dotychczas przeprowadzono badania w tej dziedzinie. Poprzednie badania opierały się na grupie maksymalnie 500 dzieci.

 Naukowcy przeanalizowali informacje zdobyte podczas rozmów z rodzicami dzieci w wieku od 9 miesięcy do 4 lat.

 Czego się dowiedzieli?

 

1. Wcześnie w łóżku = lepszy uczeń

Rodzice, którzy pilnują, aby dzieci chodziły spać zawsze o tej samej porze, dużo częściej zauważają u swoich pociech dobry rozwój umysłowy.

 Dlaczego tak się dzieje? Nocą mózg nie śpi, ale segreguje wszystkie informacje do odpowiednich szufladek. Dlatego lepiej zapamiętujemy, kiedy śpimy dłużej. Regularny i głęboki sen sprawi, że dzieci będą osiągać lepsze wyniki w szkole.

 

2. Dzieci, które śpią odpowiednio długo, są mądrzejsze

Naukowcy z Międzynarodowego Instytuty Badawczego w Kalifornii dowiedli, że dzieci, które kładą się spać o regularnych porach, osiągają lepsze rezultaty, jeśli chodzi o:

  • Wszechstronne umiejętności,
  • Ekspresywność języka,
  • Świadomośćfonologiczną,
  • Umiejętność czytania i pisania, i
  • Wczesnezdolności matematyczne.

 

3. Sen – istotny czynnik w procesie rozwoju dziecka

»Fakt, że to rodzice ustalają godziny, w jakich śpi dziecko, może mieć istotny wpływ na rozwój umiejętność czytania i pisania oraz zdolności językowe dzieci«, twierdzi główna autorka badań, Erika Gaylor.

 Jest ona również zdania, że dzieci w wieku przedszkolnym, które śpią krócej niż zalecane 11 godzin na dobę, osiągają gorsze wyniki w testach dotyczących umiejętności pisania i czytania oraz testach matematycznych. 

 Upewnij się więc, że Twoje dziecko śpi co najmniej 8 godzin na dobę na porządnym materacu, bo może mieć to wpływ na jego późniejsze sukcesy. Dormeo poleca  materac dziecięcy Baby Pedic  , który zapewni każdemu małemu dziecku głęboki i regeneracyjny sen oraz rześkie poranki.

x
Kliknij, oddzwonimy za darmo

Masz pytania lub chcesz złożyć zamówienie? Kliknij przycisk poniżej, a my oddzwonimy do Ciebie.

Nasz konsultant jest gotów odpowiedzieć na wszystkie pytania dotyczące produktów, które Cię interesują. Proszę kliknąć na przycisk poniżej, a my oddzwonimy do Ciebie. Usługa ta jest całkowicie bezpłatna!

Zadzwoń!