Nie masz produktów w koszyku.

Dołącz do
Kilka rad odnośnie spania w samolocie

Kilka rad odnośnie spania w samolocie

To jedna z najbardziej niesprawiedliwych rzeczy odnośnie latania – obok drobiazgowej kontroli każdej, nawet najmniejszej paczki. (Ale nie  będziemy się nad tym teraz pochylać. Linie lotnicze... ehhh...) Niektórzy pasażerowie są w stanie zasnąć, zanim samolot wystartuje, a inni męczą się, żeby chociaż przez chwilę zmrużyć oko.

 

Spanie w samolocie może być wyzwaniem, ale spokojnie. Mamy dla Ciebie kilka rad! 

“Każdy chce trochę odpocząć w samolocie, (...)” mówi Betty Thesky, autorka Betty z walizką w chmurach: wspaniałe historie z lotów ulubionej pasażerki świata. „ (...) ale zatłoczone samoloty, ciasne siedzenia i płaczące dzieci skutecznie to uniemożliwiają”.

Stewardessy widzią walkę ze snem pasażerów. Niektórzy są na tyle zdesperowani, że proszą o tabletkę nasenną, jak mówi Thesky.

 

“Wracałam z Hawajów, gdy kobieta obok mnie wezwała obsługę i powiedziała, że wcześniej dzwoniła, prosząc o miejsce do snu i została zapewniona, że będzie w stanie spać” opowiada Thesky. Najwyraźniej sądziła, że ta prośba zapewni jej większe siedzenie lub łóżko. „Powiedziałam jej, że każdy chce spać podczas lotu, a operator rezerwacji pewnie miał niezły ubaw, gdy go o to prosiła”.

 

Pasażerowie żądni snu są w stanie posunąć się do dziwnych rzeczy.  

Thesky opowiada o innym pasażerze, który miał jeszcze dziwniejszą prośbę. „Pewnego razu osobliwie wyglądający mężczyzna zapytał mnie, czy może iść spać na skrzydło” wspomina „potem wyjaśnił, że czytał w magazynie, że można w ten sposób spać”. Oczywiście załoga nie tylko odrzuciła jego prośbę, ale też przeniosła go na inne krzesło. Najwyraźniej ktoś, kto chce spać na skrzydle, nie powinien siedzieć przy wyjściu ewakuacyjnym.

 

 Jednak Thesky znajduje coś na  obronę pomysłu pasażera. „Gdy opowiedziałam tę historię współpracownicy, odpowiedziała, że przecież jest reklama, na której pasażerowie śpią na skrzydle samolotu” wspomina „więc przynajmniej miał podstawy swojej prośby”.

 

Spanie na skrzydle – czy to możliwe? (Odpowiedź brzmi  "Nie")  

Odkładając na bok zabawne historie, pasażerowie mają często wyjątkowe rady, co działa na zaśnięcie, a co nie. Oto kilka z najlepszych.

 

Obniż swoje oczekiwania

 

Najlepszym sposobem, żeby zasnąć, może być myślenie o czymkolwiek tylko nie śnie 

Pierwsza zasada skutecznego snu: nie oczekuj, że zaśniesz. „Pasażerowie często mają nierealne wyobrażenia odnośnie nocnych lotów” mówi Thesky. „Myślą, że się wyśpią i będą gotowi podbijać świat wiele stref czasowych dalej”.  

Taka mentalność jest receptą na bezsenny lot. „Nakładanie na siebie presji niemal za każdym razem zagwarantuje, że Ci się nie powiedzie” mówi Thesky. Sugeruje użycie odwróconej psychologii i obniżenie oczekiwań odnośnie snu.

“Łatwo zasnąć, jeśli masz zostać przytomny, jak podczas nudnej lekcji” mówi „więc wmów sobie, że nie możesz zasnąć, tylko nadgonisz zaległości w filmach. Prawdopodobnie obudzisz się dopiero podczas lądowania”

 

Usiądź przy oknie

 

Miejsce przy oknie jest idealne, żeby spać, ale nie wszystkie dają taką możliwość. 

Miejsce przy oknie da Ci możliwość snu na ścianie. Aczkolwiek pasażerka Lauren McLaughlin potwierdza tę teorię. „Gdy latam, zawsze chcę siedzieć przy oknie” mówi o poszukiwaniach idealnego miejsca do snu „jeśli fotel jest blisko okna, to idealne miejsce, żeby oprzeć głowę”.

 

Lauren pokazuje idealne miejsce do snu, gdzie możesz bardzo wygodnie ułożyć głowę na oknie.

Oczywiście, kiedy rezerwujesz lot elektronicznie, niemożliwe przewidzieć, które siedzenie będzie miało idealną odległość od okna.    

 

Zwycięskie ubranie

 

Wybrani szczęśliwcy dostają piżamy od linii lotniczych Qantas  

Dobry sen w chmurach zależy od tego, co na sobie masz. “Na długie loty najlepiej założyć komfortowe ubrania np. dresy i bluzę” mówi pasażerka Emily Witkop. „Przez zmiany ciśnienia nasze ciało się poci i możemy nie czuć się tak komfortowo jak zwykle”. 

Witkop wspomina lot, kiedy podróżowała pierwszą klasą i dostała piżamę oraz kapcie, co zdarza się czasem  podczas lotów międzykontynentalnych. „Genialne!” mówi. „Po prostu nie noś swojej piżamy podczas lotu, jeśli masz  więcej 5 lat. To niezbyt kulturalne i ludzie nie patrzą na to zbyt przychylnie”.

 

Odpowiedni ekwipunek

 

Odpowiednie przygotowanie do snu. 

Jest powód, dlaczego wiele lotniskowych sklepów sprzedaje ekwipunek do snu. Pasażerowie przysięgają : „poduszka podróżna, opaska na oczy, zatyczki do uszu… świetnie sprawdzą sie podczas krótkich lotów”.

Pasażerka Michelle Lazzaro też ma swoje preferencje. „Gdy naprawdę chcę zasnąć, muszę mieć wszystkie te rzeczy”.

 

Jedzenie i picie odpowiednich rzeczy

 

Filiżanka herbaty może pomóc Ci odpłynąć. 

“Jeśli to długi lot, weź rumiankową herbatę” sugeruje pasażer. (Załoga zapewni wrzątek i kubek.) Możesz też się zastanowić się, czy na pewno chcesz zjeść jakąś przekąskę. Później przeszkodzi Ci w zaśnięciu. Unikaj szczególnie słonych rzeczy” mówi Witkop.

Nocą zakładaj okulary

 

Okulary: tylko,  jeśli naprawdę chcesz spać 

“Jeśli chcesz mieć święty spokój, załóż okulary” mówi Lindsay. „Niektórzy chcą gawędzić ze współpasażerami, inni nie. Jeśli jesteś w tej drugiej grupie, po prostu je załóż”. Podobny efekt dają duże słuchawki.   

Ale cokolwiek zrobisz…

“Nie opieraj nóg o następny fotel” mówi Lauren McLaughlin. [demonstruje to na zdjęciu poniżej]:

 

Lauren demonstruje, czego nie robić, gdy chcesz spać.  

Ostatnie, czego ludzie potrzebują, to zapach Twoich stóp unoszący się w powietrzu, gdy próbują zasnąć. Jedyną rzeczą gorszą od niespania, jest przeszkadzanie innym w zaśnięciu. To kwestia dobrych manier. Pamiętaj, bogowie snu mogą być miłosierni i hojnie obdarować podróżnych. Jednak wierzą też w karmę.

 

 

x
Kliknij, oddzwonimy za darmo

Masz pytania lub chcesz złożyć zamówienie? Kliknij przycisk poniżej, a my oddzwonimy do Ciebie.

Nasz konsultant jest gotów odpowiedzieć na wszystkie pytania dotyczące produktów, które Cię interesują. Proszę kliknąć na przycisk poniżej, a my oddzwonimy do Ciebie. Usługa ta jest całkowicie bezpłatna!

Zadzwoń!