Nie masz produktów w koszyku.

Dołącz do
Klucz do dobrego samopoczucia

Klucz do dobrego samopoczucia

Wraz z nadejściem cieplejszych dni i ładnej pogody z pewnością poczujesz zew natury… Początek lata to najlepsza okazja do wypróbowania nowych dyscyplin sportowych. Chociaż napięty grafik nie zostawia nam wiele czasu dla siebie, już kilka minut ćwiczeń fizycznych na łonie natury poprawi Twoje samopoczucie.   

Wraz z nadejściem cieplejszych dni i ładnej pogody z pewnością poczujesz zew natury… Początek lata to najlepsza okazja do wypróbowania nowych dyscyplin sportowych. Chociaż napięty grafik nie zostawia nam wiele czasu dla siebie, już kilka minut ćwiczeń fizycznych na łonie natury poprawi Twoje samopoczucie. 

Już sama myśl o ćwiczeniach fizycznych sprawia, że jesteś zmęczony i brakuje Ci tchu? Pamiętaj, że pewne ćwiczenia są bardzo korzystne dla Twojego organizmu.

Najważniejsze jest wybranie takiego sportu, który będzie sprawiać Ci przyjemność i będzie dopasowany do Twojego stopnia sprawności fizycznej. Tylko wtedy w pełni skorzystasz z ćwiczeń, a jednocześnie zadbasz o zdrowie i ogólne samopoczucie. 

 

  • Czy wiesz, jakie dyscypliny sportu są najbardziej odpowiednie na lato? Które z nich zrelaksują Cię i napełnią pozytywną energią, a także utrzymają w dobrej kondycji?
  • Ile czasu potrzebujesz, aby nabrać kondycji fizycznej?

Przygotowaliśmy garść pożytecznych informacji i wskazówek specjalnie dla Ciebie.  

Wytrwałość jest kluczem do sukcesu

Prawdopodobnie nie musimy przypominać, że sport, podobnie jak inne czynności, wymaga wytrwałości i determinacji. Najtrudniej zawsze zacząć, więc dobrze wyznaczyć sobie realny cel. Pomyśl, jak dobrze będziesz się czuć i ile energii będziesz mieć dzięki regularnym ćwiczeniom fizycznym. 

 

Ile czasu należy poświęcić na ćwiczenia fizyczne?

Ważna jest nie tylko regularność ćwiczeń fizycznych, ale także ich różnorodność. Zwłaszcza na początku zaleca się częste przerwy, które można redukować, kiedy Twój organizm będzie coraz silniejszy.

• jeśli uprawiasz jogging, wystarczy 10 do15 minut;  • jeśli zdecydujesz się na spacer, maszeruj przez co najmniej 30 minut.

 

Wypróbuj jogging

Jedną z najzdrowszych, ale i wyczerpujących dyscyplin, jest jogging. Szybkie ruchy zapewniają całemu organizmowi porządną dawkę ćwiczeń i szybko męczą, ale nawet krótki bieg będzie doskonały dla dobrego samopoczucia.

By biegać regularnie i aktywnie, musisz mieć odpowiednią kondycję, dlatego ważne jest stopniowe zwiększanie intensywności i czasu trwania ćwiczeń. Oczywiście, podobnie jak w przypadku innych dyscyplin, musisz mieć odpowiedni strój i buty do biegania.

 

Maszerowanie to także doskonałe ćwiczenie

Maszerowanie to chyba najpopularniejsza dyscyplina dla osób w każdym wieku, ponieważ jest stosunkowo łatwe. Wiele osób chodzi pieszo do pracy lub do sklepu, a latem często wybiera się na spacer.  

Maszerowanie, jeśli trwa odpowiednio długo i jest intensywne, może być doskonałym ćwiczeniem. Aby całe ciało odpowiednio się rozgrzało, a puls przyspieszył, należy maszerować co najmniej godzinę.  

 

Przyda Ci się krokomierz

Sklepy sportowe oferują dziś szeroki wachlarz urządzeń i sprzętu sportowego, dlatego warto upewnić się, czego potrzebujesz, zanim udasz się na zakupy.

By miarodajnie kontrolować swoją aktywność i postępy, na pewno przyda Ci się krokomierz. Jest to urządzenie, które rejestruje ilość kroków stawianych w czasie marszu. Dodatkowo, krokomierz może wyświetlać także ilość kalorii spalanych w czasie ćwiczeń.

 

A co z jazdą na rowerze?

Jazda na rowerze staje się coraz bardziej popularną dyscypliną sportu. Niektórzy wolą ekstremalne kolarstwo górskie, podczas gdy inni, mniej żądni przygód, wybierają mniej wymagającą wersję tego sportu.

Jeśli mieszkasz w mieście, rower będzie dla Ciebie idealny. Zamiast marnować czas w taksówce lub autobusie, możesz skorzystać z własnego środka transportu – roweru. Dzięki niemu unikniesz korków, a poza tym znacząco przyczynisz się do poprawy swojego zdrowia i kondycji fizycznej.

 

Wypróbuj – nie pożałujesz!

Kiedy na zewnątrz robi się coraz cieplej, każdy chce wyjść na słońce. A wypróbowanie nowej dyscypliny sportu jest bardzo dobrym pomysłem. Wybór należy do Ciebie, ale pamiętaj, żeby nie przemęczać się, a każde ćwiczenie należy wykonywać regularnie i odpowiednio intensywnie.

Jeśli będziesz uparty, szybko zauważysz pozytywne efekty zdrowego i aktywnego stylu życia.

x
Kliknij, oddzwonimy za darmo

Masz pytania lub chcesz złożyć zamówienie? Kliknij przycisk poniżej, a my oddzwonimy do Ciebie.

Nasz konsultant jest gotów odpowiedzieć na wszystkie pytania dotyczące produktów, które Cię interesują. Proszę kliknąć na przycisk poniżej, a my oddzwonimy do Ciebie. Usługa ta jest całkowicie bezpłatna!

Zadzwoń!