Nie masz produktów w koszyku.

Dołącz do
Materiał musi oddychać

Materiał musi oddychać

W jakim stopniu materiały używane do produkcji materacy wpływają na jakość snu? Które materiały są najdelikatniejsze dla naszego ciała? Jak ważny jest wybór materiałów znajdujących się najbliżej skóry, tzn. prześcieradeł, poszewek na poduszki czy koców?

W jakim stopniu materiały używane do produkcji materacy wpływają na jakość snu? Które materiały są najdelikatniejsze dla naszego ciała? Jak ważny jest wybór materiałów znajdujących się najbliżej skóry, tzn. prześcieradeł, poszewek na poduszki czy koców?

Najlepszy skład materaca

Jeśli chodzi o jakość snu, ważnym czynnikiem jest staranny i przemyślany dobór materiałów używanych w materacach.

Obecnie na rynku dostępnych jest wiele nowoczesnych, zdrowych i przyjaznych dla środowiska materiałów oraz tkanin wysokiej jakości. Odpowiednio dobrany materac, wyprodukowany z pianki lub lateksowych materiałów i dopasowujący się do kształtów ciała, zapewnia najlepsze podparcie dla kręgosłupa oraz bioder i może uśmierzyć ból spowodowany dotychczasowym nieprawidłowym podparciem dolnego odcinka pleców oraz stawów.

Problemy z krążeniem czy bóle ramion, bioder lub kolan mogą być wyeliminowane dzięki materacom piankowym z wyjątkowo elastyczną pamięcią, które idealnie dopasowują się do każdej kończyny bez stawiania oporu. Rozwiązuje to problem drętwiejących kończyn czy odleżyn oraz zapewnia maksymalną wygodę.

Prawidłowy dobór materiałów

Materac z rdzeniem dobrej jakości nie wystarcza do zapewnienia prawidłowego snu. Rdzeń musi być także otoczony odpowiednimi materiałami. Spędzamy prawie jedną trzecią życia na materacach, dlatego tak ważne jest, by zawsze były one czyste i wygodne.

Wykorzystane materiały powinny być trwałe, dobre dla zdrowia, antybakteryjne oraz oddychające. Muszą zapobiegać rozmnażaniu się szkodliwych organizmów oraz występowaniu zjawisk niebezpiecznych dla zdrowia (wilgoć, nieprzyjemne zapachy czy ładunki elektrostatyczne powodujące gromadzenie się drobinek kurzu), a także nadmiernemu poceniu się itd.

Osoby cierpiące na alergie powinny dobierać materiały ze szczególną uwagą i zdecydować się na antystatyczne i antybakteryjne włókna jak np. węgiel czy srebro.

Srebrne włókna zapobiegają nieprzyjemnym zapachom, a włókna węglowe są bardzo lekkie i mocne. Przy skłonnościach do pocenia się w trakcie snu należy wybrać porowaty materiał, który skutecznie odprowadza ciepło i wilgoć.

Włókna celulozowe są przyjazne zarówno dla środowiska, jak i dla ciała. Są wyjątkowo miękkie i niezwykle skuteczne przy odprowadzaniu ciepła i wilgoci.

Naturalne włókna

Najodpowiedniejsze materiały są zgodne z wszelkimi standardami dotyczącymi środowiska i zdrowia oraz mają dodatkowe właściwości, które zapewniają wygodny i spokojny sen.

Naturalne włókna bambusowe czy sojowe są niezwykle miękkie – znacznie bardziej niż bawełna. Są gładkie w dotyku niczym jedwab, mają antybakteryjne właściwości i dobrze przewodzą ciepło. Ponadto wybór spośród wciąż rosnącej liczby dostępnych włókien celulozowych jest ogromny.

Włókna celulozowe są przyjazne dla środowiska, wyjątkowo miękkie w dotyku oraz zapewniają doskonałą termoregulację.

Miękki jedwab oraz kaszmir są jednymi z najpopularniejszych opcji. Dzięki dodaniu świeżych nowych materiałów – jak porowate włókna, które odprowadzają wilgoć i zapewniają czyste środowisko snu – w ofercie znajdują się produkty do spania najwyższej jakości, które są dobre dla zdrowia.

Należy zwrócić szczególną uwagę na produkty, które mają kontakt ze skórą. Pomimo tego że zazwyczaj wolimy naturalne materiały, ostatnimi czasy sztuczne materiały zyskują na popularności, gdyż posiadają wiele cech naturalnych materiałów, takich jak funkcjonalność, użytkowość oraz uczucie wywoływane przy kontakcie ze skórą.

 

Zastanów się, zanim kupisz

Wybór nowego materaca nie jest łatwą decyzją, dlatego też nie należy jej podejmować pochopnie.

  • Zastanów się, czego oczekujesz od nowego materaca.
  • Czy Twój stary materac Cię nie zadowala? Co Ci się w nim nie podoba?
  • Zastanów się nad swoimi zwyczajami, życzeniami i problemami. W jakiej pozycji zazwyczaj śpisz: na plecach, brzuchu czy boku? Czy materac podtrzymuje Twoje ciało w odpowiedni sposób?
  • Czy często cierpisz na dolegliwości pleców lub ich dolnej części? Czy w nocy bolą Cię ramiona? Czy Twoje kończyny często drętwieją?
  • Czy pocisz się lub jest Ci gorąco w trakcie snu?
  • Czy jesteś uczulony na drobinki kurzu, podatny na alergie lub masz astmę? Odpowiedzi na te pytania pomogą Ci w wyborze odpowiedniego materaca, który w dłuższej perspektywie zapewni Ci spokojny i dobry sen. Duży wybór materiałów oraz produktów pozwala znaleźć rozwiązanie jakiegokolwiek problemu, a każdy dobierze dla siebie materac dopasowany do swoich potrzeb i zwyczajów. 
x
Kliknij, oddzwonimy za darmo

Masz pytania lub chcesz złożyć zamówienie? Kliknij przycisk poniżej, a my oddzwonimy do Ciebie.

Nasz konsultant jest gotów odpowiedzieć na wszystkie pytania dotyczące produktów, które Cię interesują. Proszę kliknąć na przycisk poniżej, a my oddzwonimy do Ciebie. Usługa ta jest całkowicie bezpłatna!

Zadzwoń!