Nie masz produktów w koszyku.

Dołącz do
Najczęściej zadawane pytania na temat materaców

Najczęściej zadawane pytania na temat materaców

Przy zakupie materaców można czuć się trochę zagubionym. W końcu nie kupujemy ich zbyt często. Jednak wybór właściwego materaca, który będzie odpowiadał naszym potrzebom i zwyczajom, jest ważniejszy, niż nam się może wydawać. W końcu spędzamy prawie jedną trzecią naszego życia w łóżku, więc wybrany materac będzie nam towarzyszył przez dłuższy czas.

Przy zakupie materaców można czuć się trochę zagubionym. W końcu nie kupujemy ich zbyt często. Jednak wybór właściwego materaca, który będzie odpowiadał naszym potrzebom i zwyczajom, jest ważniejszy, niż nam się może wydawać. W końcu spędzamy prawie jedną trzecią naszego życia w łóżku, więc wybrany materac będzie nam towarzyszył przez dłuższy czas.

Jeżeli masz już dość budzenia się ze sztywną szyją i bólem pleców oraz jeśli wstajesz rano jeszcze bardziej zmęczony niż przed pójściem spać, być może już czas kupić nowy materac. Z odpowiednimi informacjami proces ten jest bardzo łatwy.

Pytanie: Jak często powinno się wymieniać materac?

 • Czy masz problemy ze spaniem?
 • Czy budzisz się bardziej zmęczony i śpiący niż przed pójściem do łóżka?
 • Czy o poranku masz zdrętwiałą szyję i ból pleców?
 • Czy często w nocy kaszlesz i kichasz?

Odpowiedź: Jeżeli na którekolwiek pytanie odpowiedziałeś twierdząco, w takim razie pora wymienić materac.

Przeciętny materac służy na 8-10 lat.

Jeżeli kupiłeś obecny materac przed ośmioma laty, czas go wymienić. Jeżeli uważasz, że twój materac starczy jeszcze na dziesięć lat, proste obliczenie sprawi, że zmienisz zdanie.

30 000 godzin użytkowania

Jeżeli spędzasz w łóżku 8 godzin dziennie (choć prawdopodobnie więcej, gdyż również w nim czytasz, oglądasz TV, odpoczywasz w trakcie choroby itd.), to około 3000 godzin rocznie. W ciągu 10 lat to ok. 30 000 godzin użytkowania.

Wciąż uważasz, że nie musisz wymienić materaca?

Pytanie: Po czym poznać, że należy wymienić materac?

Odpowiedź: Możesz zacząć od tego, że materac służy średnio na około 8-10 lat. Jednak w niektórych przypadkach należy go wymieniać częściej. Nawet jeżeli twój materac nie jest jeszcze tak stary, ale masz problemy związane ze spaniem, być może wymiana materaca to dobry pomysł.

Nowy materac może być dość kosztowny, jednak jakość snu jest bezcenna. Jeżeli nie jest ci wygodnie w łóżku, o poranku nie czujesz się zrelaksowany lub budzisz się z bólami, czas na zainwestowanie w swoje zdrowie.

Porównaj jakość snu w swoim łóżku i w innych łóżkach

To dobry sposób na to, by przekonać się, czy musisz wymienić materac. Jeżeli zdasz sobie sprawę, że śpisz lepiej w hotelowych łóżkach, u przyjaciół lub nawet na sofie, w takim razie z pewnością twój materac nadaje się do wymiany.

Przyjrzyj się swojemu materacowi

 • Czy ma wypukłości?
 • Czy za każdym razem, gdy kładziesz się na łóżku, wpadasz w dziurę?
 • Czy materac wygląda na stary i zużyty?
 • Czy widać na nim odcisk twojego ciała?

Wszystkie te znaki wskazują na to, że należy wymienić materac.

Pytanie: Ile należy wydać na materac?

Odpowiedź: W dużej mierze zależy to od tego, ile chcesz przeznaczyć na materac, ale cena nie zawsze gwarantuje jakość. Jednakże jeśli kupisz najtańszy materac w najbliższym supermarkecie, zapewne nie poprawi on jakości twojego snu i niedługo znowu będziesz musiał go wymienić.

Jakość snu może znacząco poprawić lub obniżyć jakość życia

Materac odgrywa tu dużą rolę.

 • Jak ważny jest dla ciebie dobry wypoczynek nocą?
 • Jak bardzo nie znosisz bólu szyi i pleców?
 • Jak ważne jest dla ciebie dobre samopoczucie?
 • Czy zastanawiałeś się kiedyś, że mógłbyś lepiej pracować w pracy lub domu, gdyby nie zmęczenie?

Gdy zastanowisz się nad tym, wydanie dużej sumy pieniędzy na materac wysokiej jakości nie wydaje się być aż tak szalonym pomysłem, prawda?

Kup materac, na jaki cię stać – z pewnością tego nie pożałujesz.

Pytanie: Jak kupić nowy materac?

Odpowiedź: Najważniejsze jest, by się nie śpieszyć. Materac będzie odgrywał ważną rolę w twoim życiu, więc nie kupuj pierwszego, jaki zobaczysz.

 • Dobrym pomysłem jest spędzenie całego dnia w wyspecjalizowanym sklepie i wypróbowanie różnych opcji.
 • Ubierz się w coś wygodnego i połóż się na kilku łóżkach, które wydają ci się odpowiednie na pierwszy rzut oka.
 • Nie wstydź się – nie bój się położyć na materacu i spędzić na nim trochę czasu; to jedyny sposób, by sprawdzić, czy jest dla ciebie odpowiedni.

100% dobra decyzja

Materace Dormeo mają okres próbny. Jeżeli nie jesteś zadowolony z materaca, możesz go zwrócić w ciągu 60 lub 100 dni (w zależności od materaca) od zakupu, a my oddamy ci pieniądze. Bez zadawania pytań.

Kupujesz materac dla dwojga?

W takim razie najlepiej, byście razem wypróbowali materac. Nie spiesz się i dobrze przemyśl wybór – to ważna decyzja, która będzie mieć duży wpływ na twoje życie.

Jeżeli macie różne zapatrywania na twardość materaca, musicie wypróbować materac iMemory Silver. Podwójne materace posiadają jedną powłokę i dwa osobne rdzenie, by każde z was wybrało odpowiedni poziom twardości. Zakup materaca iMemory Silver to zawsze właściwy wybór.

x
Kliknij, oddzwonimy za darmo

Masz pytania lub chcesz złożyć zamówienie? Kliknij przycisk poniżej, a my oddzwonimy do Ciebie.

Nasz konsultant jest gotów odpowiedzieć na wszystkie pytania dotyczące produktów, które Cię interesują. Proszę kliknąć na przycisk poniżej, a my oddzwonimy do Ciebie. Usługa ta jest całkowicie bezpłatna!

Zadzwoń!