Nie masz produktów w koszyku.

Dołącz do
 • Dostawa przez kuriera
 • 30 dni na zwrot
 • Możliwość rozłożenia na raty
Nie należy zaniedbywać snu

Nie należy zaniedbywać snu

Od dawna wiadomo, że dobry sen jest niezwykle ważny dla naszego zdrowia i dobrego samopoczucia. Ale czy wiesz, że sen ma również wpływ na wygląd?

Dowiedz się, dlaczego nie należy zaniedbywać snu. 

Od dawna wiadomo, że dobry sen jest niezwykle ważny dla naszego zdrowia i dobrego samopoczucia. Ale czy wiesz, że sen ma również wpływ na wygląd?

Dowiedz się, dlaczego nie należy zaniedbywać snu.

1. Sen dla zdrowia

Tak jak jedzenie, również i sen jest podstawową potrzebą w życiu. Eksperci zgadzają się co do tego, że sen wpływa na nasze zdrowie oraz samopoczucie.

Jego brak może być przyczyną wielu chorób. Sen podwyższa ciśnienie krwi, stymuluje układ odpornościowy, metabolizm, poprawia nasze samopoczucie oraz nastrój. Brak snu może nawet wywoływać depresję.

Jesteśmy odpowiedzialni za nasz sen! Jeżeli się wyśpimy, będziemy się lepiej czuć, wypełniać zadania z łatwością, jaśniej myśleć oraz będziemy bardziej wydajni.

2. Dobry sen wspomaga piękno...

Na pewno słyszałeś o micie snu dla urody. Nie wierzysz w niego? Wiele badań wykazało pozytywny wpływ dobrego snu na nasz wygląd.

Podczas snu skóra oddycha i się regeneruje. Komórki skóry odnawiają się szybciej w nocy, a skóra wygląda jaśniej i piękniej.

... wpływa także na naszą wagę

Niedostateczna ilość snu ma wpływ na naszą wagę. Jeżeli śpisz mało i nieregularnie, może się to odbić na twojej wadze.

Regularny sen podtrzymuje wyższe poziomy hormonów, które wyrównują uczucie sytości, niż tych odpowiedzialnych za apetyt.

By czuć się dobrze, być zdrowym i pięknym, zaleca się spać przynajmniej 7 lub 8 godzin dziennie.

3. Wybór odpowiedniego materaca jest niezwykle ważny

Materac, na którym śpisz, musi być wygodny. Jednakże wybór odpowiedniego materaca stanowi duży problem dla wielu osób, gdyż nie mogą się one zdecydować, czy wolą twardy czy miękki materac.

Jeżeli materac jest zbyt twardy, mięśnie i kręgosłup będą napięte całą noc. Jeżeli jest zbyt miękki, nie zapewni odpowiedniego podparcia dla ciała.

Dlatego też przed kupnem materaca zalecamy zdobycie informacji na temat:

 • Jakości i zdolności dopasowywania się materaca,
 • Materiału –  jeżeli masz alergię, dowiedz się, który materiał jest dla ciebie najlepszy,
 • Pozycji, w jakiej śpisz i który materac jest dla ciebie najlepszy, jeżeli śpisz na boku, plecach czy brzuchu,
 • który materac podoba się twojemu partnerowi. Jeżeli nie możecie znaleźć opcji odpowiedniej dla obojga, zalecamy materac z podwójnym obracanym rdzeniem, który pozwala wam spać w sposób, jaki najbardziej wam pasuje.

4. Kilka porad na dobry sen

 • Przed pójściem do łóżka należy unikać kawy, czarnej herbaty, nikotyny i innych środków stymulujących.
 • Wybierz materac z materiałów dobrej jakości, które są również przewiewne.
 • Temperatura w sypialni nie powinna przekraczać 25 stopni Celsjusza.
 • Należy zapewnić dobrą wentylację w pokoju.
 • Pokrycie, poduszka, rama łóżka oraz inne akcesoria również odgrywają ważną rolę.

Innowacyjne materace na dobry sen

Dormeo z dumą oferuje nową generację innowacyjnych materacy Dormeo Octaspring®. Wyróżniają się dzięki piankowym sprężynom, które są najnowszym osiągnięciem w dziedzinie technologii produkcji materaców oraz nowością na rynku.

Wyjątkową cechą piankowych sprężyn jest ich dopasowywanie się w trójwymiarze do ciała. Oznacza to, że każda sprężyna Octaspring® dynamicznie dopasowuje się do kształtów oraz ruchów ciała podczas snu i nie powoduje żadnego ucisku na ciało. 

Inną zaletą materaców Octaspring® jest to, że są wyjątkowo przewiewne dzięki piankowym sprężynom o strukturze plastra miodu. W ten sposób powietrze może swobodnie przepływać, zapewniając przewiewność materaca.

x
Kliknij, oddzwonimy za darmo

Masz pytania lub chcesz złożyć zamówienie? Kliknij przycisk poniżej, a my oddzwonimy do Ciebie.

Nasz konsultant jest gotów odpowiedzieć na wszystkie pytania dotyczące produktów, które Cię interesują. Proszę kliknąć na przycisk poniżej, a my oddzwonimy do Ciebie. Usługa ta jest całkowicie bezpłatna!

Zadzwoń!