Nie masz produktów w koszyku.

Dołącz do
Pomóż maluszkowi zasnąć

Pomóż maluszkowi zasnąć

Trudno w to uwierzyć, ale aż do drugiego roku życia Twoje dziecko częściej śpi niż jest obudzone.  Noworodki potrzebują średnio 12 do 14 godzin snu na dobę, a dzieci w wieku przedszkolnym - 11 do 13 godzin. 

Trudno w to uwierzyć, ale aż do drugiego roku życia Twoje dziecko częściej śpi niż jest obudzone.  Noworodki potrzebują średnio 12 do 14 godzin snu na dobę, a dzieci w wieku przedszkolnym - 11 do 13 godzin.

Nie masz się czym martwić, jeśli Twoje dziecko śpi dwie godziny krócej w ciągu dnia, niż standardowo. To normalne dla 1,5-rocznego dziecka. Nocą nadrobi ten brak snu.

 

Niech przygotowanie do snu będzie krótkie i przyjemne

Kąpiel, mycie zębów, czytanie książek, słuchanie muzyki i inne czynności, które trzeba zrobić przed snem. Wszystkie te obowiązki można zamienić w zabawę, dzięki której dziecko będzie podchodzić do nich z przyjemnością, twierdzi pediatra Mary Ann LoFrumento.

 Rodzicom dzieci cierpiących na problemy ze snem, poleca się ustalenie planu przygotowań, który będzie powtarzał się zawsze przed snem.

 Wieczorny rytuał nie może trwać dłużej niż 15 minut. Ten czas w zupełności wystarczy, aby przebrać dziecko w piżamę, przeczytać mu dwie krótkie bajeczki i uśpić.

 

 Ustal godzinę

Kontrolowanie snu dziecka jest bardzo ważne. Twoje dziecko nie ma potrzeby, aby kłaść się o danej godzinie, nie patrzy na zegarek i nie potrafi z niego korzystać, czeka jedynie na to, kiedy każesz mu iść spać. Dlatego wybierz konkretną porę spania i trzymaj się jej.

 Najbardziej odpowiednia pora spania dla dzieci wypada między 7 a 8 wieczorem.

 

 Wietrz pokój 

Aby dobrze nam się spało, musimy czuć się wygodnie i przyjemnie. Dlatego ważne jest, aby w pokoju dziecka panowała odpowiednia temperatura. Przed sanem zalecamy wykąpać dziecko oraz ochłodzić i przewietrzyć pokój, w którym będzie spać. Jeśli pokój jest ogrzewany (zimą) należy zmniejszyć ogrzewanie przed snem.

 

 Zawsze budź dziecko o tej samej porze

Konsekwencja przy budzeniu dziecka jest równie ważna jak przy jego usypianiu. Dzieci powinny chodzić spać o tej samej porze i o tej samej porze wstawać. Do tych ustalonych godzin można dodać lub odjąć od nich maksymalnie 30 minut.

 Weekendy stanowią oczywiście wyjątek, bo wtedy pozwalamy sobie na dłuższe leniuchowanie. Jeśli ten wolny czas chcesz spędzić wspólnie z rodziną, nie odmawiaj sobie dłuższego przytulania się z dziećmi i wylegiwania się. 

Spraw swoim pociechom najlepsze warunki do snu. Dla dzieci polecamy materac Memory 2+12, nieprzemakalny ochraniacz na materac oraz 3-warstwową poduszkę Memosan Junior. 

x
Kliknij, oddzwonimy za darmo

Masz pytania lub chcesz złożyć zamówienie? Kliknij przycisk poniżej, a my oddzwonimy do Ciebie.

Nasz konsultant jest gotów odpowiedzieć na wszystkie pytania dotyczące produktów, które Cię interesują. Proszę kliknąć na przycisk poniżej, a my oddzwonimy do Ciebie. Usługa ta jest całkowicie bezpłatna!

Zadzwoń!