Nie masz produktów w koszyku.

Dołącz do
Przewodnik dla większych osób kupujących materace

Przewodnik dla większych osób kupujących materace

Co powinieneś wiedzieć

1. Na podstawie badań różnych typów materaców ocenianych wysoko przez klientów, uważamy, że są one odpowiednie praktycznie dla wszystkich, w tym dla cięższych i dużych osób.

2. Badania wykazały, że ...

Co powinieneś wiedzieć

1. Na podstawie badań różnych typów materaców ocenianych wysoko przez klientów, uważamy, że są one odpowiednie praktycznie dla wszystkich, w tym dla cięższych i dużych osób.

2. Badania wykazały, że cięższe i duże osoby zwracają szczególną uwagę na grubość materaca, gdyż ma ona ogromny wpływ na poziom ich zadowolenia z produktu. (Zobacz szczegóły poniżej).

3. Jeżeli ważysz ponad 200 kg albo jeżeli razem z partnerem ważycie ponad 340 kg, znalezienie odpowiedniego materaca może być problematyczne, gdyż producenci materaców wyznaczają właśnie taki limit obciążenia.

Grubość materaca jest ważnym czynnikiem odróżniającym

Materace często dostępne są w różnych grubościach, np. 15, 20, 23, 25 aż do 27 cm. Z danych zebranych od naszych klientów wynika, że cięższe osoby potrzebują grubszych materaców. W szczególności część podpierająca materaca (sprężyny, pianka lub lateks) powinna mieć przynajmniej 15 cm grubości.

Spanie na zbyt cienkim materacu w stosunku do wagi będzie skutkowało zbytnią twardością oraz niewygodą, w szczególności u osób śpiących na boku. Jeżeli wolisz twardszy materac, być może zadowoli cię cieńsza alternatywa, bez względu na twoją wagę czy pozycję, w jakiej śpisz.

Poniższe wykresy ukazują poziom zadowolenia klientów z różnych materaców w zależności od ich wagi.

Zadowolenie z grubości materaca u osób ważących 90-113 kg

Powyższy wykres pokazuje, że osoby ważące od 90 do 113 kg są zadowolone z materaców o grubości 23, 25 lub 27 cm. Zakup materaca cieńszego niż 20 cm może być stratą pieniędzy, biorąc pod uwagę, że materace wyceniane są na podstawie ich grubości.

Zadowolenie z grubości materaca u osób ważących 113-136 kg

Powyższy wykres pokazuje, że osoby ważące od 113 do 136 kg raczej nie powinny kupować materaca cieńszego niż 23 cm.

Zadowolenie z grubości materaca u osób ważących 136-181 kg

Powyższy wykres pokazuje, że osoby ważące od 136 do 181 kg raczej nie powinny kupować materaca cieńszego niż 25 cm.

Zadowolenie z grubości materaca u osób ważących 181-204 kg

Powyższy wykres pokazuje, że osoby ważące więcej niż 181 kg powinny raczej zakupić najgrubszy materac, jaki mogą dostać.

Optymalny typ materaca dla dużych osób

Materac z pianką z pamięcią kształtu

Odpowiedni dla dużych osób, wynik: 82 na 100

Dane zebrane na podstawie doświadczeń klientów wskazują, że materace z pianką z pamięcią kształtu są szczególnie odpowiednie dla cięższych osób. Pianka z pamięcią kształtu, szczególnie ta gęstsza, jest wrażliwa na nacisk i ciężar. Oznacza to, że im cięższa osoba, tym lepiej materac podpiera jej ciało.  Skutkuje to uczuciem komfortu, uśmierzeniem bólu, w tym bólu pleców, oraz zmniejszeniem nacisku na stawy.

Z drugiej strony fakt, że cięższe osoby znacznie zapadają się w piankowym materacu, może spowodować, że ruszanie się na łóżku lub wstawanie z niego będzie problematyczne, w szczególności jeżeli jest to pianka z pamięcią kształtu o wysokiej gęstości. Zapadanie się w piance zwiększa także w pewnym stopniu zatrzymywanie ciepła.

Cięższe osoby powinny wybierać materac z pianką z pamięcią kształtu o co najmniej 18 cm warstwie podtrzymującej i całkowitej grubości przynajmniej 23 cm.

Materac lateksowy

Odpowiedni dla dużych osób, wynik: 80 na 100

Materace lateksowe są zazwyczaj mocne, wytrzymałe i gęste. Większe osoby mogą w ten sposób mieć cienki lateksowy materac i nie rezygnować przy tym z wygody. Jednakże lateksowe materace zbijają się i powodują powstawanie odcisków kształtu ciała, przy czym duże osoby częściej tworzą takie odciski. W związku z tym ruszanie się na materacu lub wstawanie z niego może być trudne.

Materac dmuchany

Odpowiedni dla dużych osób, wynik: 77 na 100

Dane zebrane na podstawie doświadczeń użytkowników wykazują, że dmuchane materace dobrze podtrzymują ciężkie, duże osoby.

Materac wodny

Odpowiedni dla dużych osób, wynik: 73 na 100

Z doświadczenia klientów wynika, że trwałość konstrukcji jest ważniejsza niż grubość łóżka wodnego. Oznacza to, że cięższe osoby powinny unikać tańszych materaców wodnych, w których zazwyczaj oszczędzano na trwałości materiałów i konstrukcji.

Materac sprężynowy

Odpowiedni dla dużych osób, wynik: 71 na 100

Materace sprężynowe są najniżej oceniane, gdyż zazwyczaj zapadają się 2-3 razy częściej niż inne typy materaców, przez co stają się niewygodne i bolesne. Ponadto ciężkie osoby częściej niż lekkie skarżą się na dźwięki powodowane przez materace sprężynowe. Cięższe osoby powinny kupować materace sprężynowe z dużą ilością sprężyn, co zapewni lepsze podparcie oraz wytrzymałość.

Futon – lekkie japońskie materace

Odpowiedni dla dużych osób, wynik: 66 na 100

Materace typu futon nie są odpowiednie dla dużych, cięższych osób (szczególnie dla tych śpiących na boku), gdyż często nie są dostatecznie grube. Jeżeli jednak duża osoba szuka dość twardego materaca, materac typu futon może być odpowiedni. Ponadto stelaże materaców typu futon zazwyczaj nie są wystarczająco wytrzymałe, by utrzymać osobę ważącą więcej niż 100 kg, szczególnie na dłuższą metę.

x
Kliknij, oddzwonimy za darmo

Masz pytania lub chcesz złożyć zamówienie? Kliknij przycisk poniżej, a my oddzwonimy do Ciebie.

Nasz konsultant jest gotów odpowiedzieć na wszystkie pytania dotyczące produktów, które Cię interesują. Proszę kliknąć na przycisk poniżej, a my oddzwonimy do Ciebie. Usługa ta jest całkowicie bezpłatna!

Zadzwoń!