Nie masz produktów w koszyku.

Dołącz do
  • Dostawa przez kuriera
  • 30 dni na zwrot
  • Możliwość rozłożenia na raty
Sekret dobrego snu polega na ortopedycznym materacu

Sekret dobrego snu polega na ortopedycznym materacu

Odkąd życie nabrało tempa i stało się bardziej stresujące, a czasu na sen ubyło, ortopedyczne materace zyskały na popularności. Bynajmniej nieprzypadkowo. Wygoda oraz korzyści dla zdrowia, jakie zapewniają, są wprost nieocenione.

Dlaczego materace ortopedyczne są tak wyjątkowe?

Odkąd życie nabrało tempa i stało się bardziej stresujące, a czasu na sen ubyło, ortopedyczne materace zyskały na popularności. Bynajmniej nieprzypadkowo. Wygoda oraz korzyści dla zdrowia, jakie zapewniają, są wprost nieocenione.

Dlaczego materace ortopedyczne są tak wyjątkowe?

Materace ortopedyczne zaprojektowane są tak, by dopasować się do kształtów ciała i zapewniać stabilne podparcie dla pleców, szyi i stawów. Właśnie to czyni je wyjątkowymi i odróżnia od zwykłych materaców. Poprzez zapewnianie lepszego snu poprawiają również jakość naszego życia.

Przejdźmy jednak do szczegółów. Ludzki kręgosłup wykrzywiony jest na kształt litery S. Aby czuć się wygodniej w łóżku, spać spokojniej i nie budzić się o poranku ze zdrętwiałymi członkami, nasze ciało musi być podparte w odpowiedni sposób, tak by w nocy zachować prawidłowe ułożenie kręgosłupa. Tradycyjne materace nie mogą tego zapewnić. Masz taki materac, jeśli często budzisz się w nocy lub zmieniasz pozycję, ponieważ jest ci niewygodnie.

Z materacem ortopedycznym jest na odwrót. Czujesz, jakbyś się rozpływał w komforcie, a powierzchnia, na której leżysz, idealnie dopasowuje się do kształtów ciała; odprężasz się i zasypiasz bez wiercenia godzinami. Niektórzy mówią, że to tak, jakby spać na chmurze!

Skąd bierze się ta różnica w odczuciu?

Materace ortopedyczne są zaprojektowane w całkowicie inny sposób niż te tradycyjne. Ich konstrukcja bazuje na specjalnych mikrokapsułkach, sprężynach, bądź też może być z pianki z pamięcią kształtu lub lateksu. W jednym modelu może także występować kilka różnych materiałów. Najważniejsze jednak jest to, że każdy z nich idealnie dopasowuje się do kształtu i wagi ciała. Co więcej, dopasowują się także do krągłości i ruchów, niezależnie od pozycji, w której śpimy. W ten sposób natychmiast uśmierzają bóle stawów, zazwyczaj powodowane ich napinaniem.

Żadne inne czynniki nie mają wpływu na zmianę kształtu materaców ortopedycznych. Zapewnia to stabilność i wygodę w nocy oraz sprawia, że są doskonałą opcją dla osób, które dzielą łóżko z partnerem. Nawet jeżeli twój partner wierci się w nocy lub wstaje z łóżka, nie będzie ci przeszkadzać. Po prostu nie poczujesz żadnego ruchu.

Dla kogo przeznaczone są materace ortopedyczne?

Materace ortopedyczne przeznaczone są praktycznie dla każdego, gdyż dopasowują się do indywidualnych cech ciała. Jednakże szczególnie nadają się dla osób, które budzą się z napiętymi mięśniami szyi, uczuciem sztywności oraz bólami pleców.

Jeżeli masz właśnie takie problemy, powinieneś zwrócić się do specjalisty, by zapewnić sobie jak najwygodniejsze środowisko snu. Ortopedyczne środowisko snu! 

x
Kliknij, oddzwonimy za darmo

Masz pytania lub chcesz złożyć zamówienie? Kliknij przycisk poniżej, a my oddzwonimy do Ciebie.

Nasz konsultant jest gotów odpowiedzieć na wszystkie pytania dotyczące produktów, które Cię interesują. Proszę kliknąć na przycisk poniżej, a my oddzwonimy do Ciebie. Usługa ta jest całkowicie bezpłatna!

Zadzwoń!