• Dostawa przez kuriera
 • 30 dni na zwrot
 • Możliwość rozłożenia na raty

15 LAT DORMEO Przy każdym zakupie PREZENT - kupon o wartości 100zł

Przekroczyć granicę? – posłuchaj przyjemności

Przekroczyć granicę? – posłuchaj przyjemności

Kultura i wychowanie definiują w naszych psychikach i ciałach pewne granice i tabu. Większość z nich to stereotypy, których jako nowoczesne osoby staramy się pozbyć. Jako nastolatki buntujemy się przeciw prawu, ale potem... Może są takie granice, do których warto wrócić albo których nie warto przekraczać, by nasza sztuka kochania nie utknęła na mieliźnie rozczarowania? Interesują cię łóżkowe sprawy? - spójrz na nie na świeżo. Przed nami jesień, która sprzyja niewychodzeniu z łóżka. Może być gorąco!

 

O łożku wiemy wszystko. Na pewno? Połóż się wygodnie i zastanów się: Czy są takie granice, których warto nie przekraczać? Posłuchaj ciała i pamięci, żeby Twoja sztuka kochania nie utknęła między wspomnieniem wakacyjnego wybryku, a jesienną,szarą codziennością.

Tabu i granice

Kultura i wychowanie definiują w naszych psychikach i ciałach pewne granice i tabu. Większość z nich to stereotypy, których jako nowoczesne osoby staramy się pozbyć. Jako nastolatki buntujemy się przeciw prawu, ale potem... Może są takie granice, do których warto wrócić albo których nie warto przekraczać, by nasza sztuka kochania nie utknęła na mieliźnie rozczarowania? Znajdź obszar swojej przyjemności pomiędzy śmiałym wybrykiem na imprezie albo wakacjach i codziennym seksem. Bądźcie szczerzy ze swoim ciałem. Monotonia albo eksces? Z jednym i drugiem czujemy się źle. Zgadzasz się? Jeśli tak, to czytaj dalej.

Jakie to światło?

Czy na pewno do twarzy i do przyjemności Ci z seksualnymi wybrykami? Czy dobrze rozpoznajesz, jakie sygnały wysyła Twoje ciało? Jakie to światło? Wiele kobiet dając mężczyźnie zielone, w sobie zapala czerwone, a potem dziwią się, że wcale nie było gorąco. Przynajmniej jej. A co, jeśli jemu też nie? Może  żadne z Was nie umie się odnaleźć po drugiej stronie przekroczonej granicy?

Mówi się, że kobiety naszych czasów są śmiałe, postępowe, inicjujące, odważne. Przeważnie opinię tę przykleja się do singielek, bo kobiety w związkach są (podobno) spokojniejsze. Mówi się też, że mężczyźni mają zawsze ochotę na seks. W najdzikszej i najdziwniejszej formie , nawet po 12 godzinach pracy, nawet gdy dopada ich choroba. Zgodzisz się?

Każda z tych generalizacji ma w sopbie ziarno prawdy i całą resztę kłamstw. Jak je rozpoznać? Słuchać ciała! Czy naprawdę chcesz przekroczyć tę granicę?

Powrót do granic ciała

Co dla jednej osoby jest codzienną praktyką, (np. seks w miejscach publicznych, seks analny, liczne partnerki i partnerzy seksualni, imprezowe przygody albo seks grupowy), dla drugiej osoby może być jedynie kuszące (zwłaszcza przez szum, jaki wokół niektórych tematów robią media), ale może niekoniecznie iść w parze z potrzebami i sygnałami ciała tej osoby.

Wsłuchaj się w sygnały ciała - czy naprawdę podnieca Cię myśl o czymś nowym/kulturowo zakazanym albo dwuznacznym, a może większość Twoich pomysłów bierze się z psychiki, jest inspiracją z zewnątrz i tak naprawdę nie pochodzi od Ciebie? Jeżeli tak, to wcale nie będzie przyjemnie.

Poczuj to

Miłość i seks to bardzo indywidualna i dlatego ciekawa sprawa - zanim coś zrobisz, pozwól sobie poczuć, co podpowiada Twoje ciało. Może jednak nie?

Jeżeli tak, to po prostu się stanie. Wskazówek szuka ten, kto ma wątpliwości. Co na to ciało? Motylki w brzuchu to dobry znak i czasami fajnie przekroczyć lekki strach, ale wyraźnym sygnałem powinny być tzw. zimne dreszcze i zimny pot albo wyraźne obrzydzenie - jeśli reagujesz w ten sposób, to ciało daje Ci sygnał, że może się zapędziłaś/zapędziłeś. Może lepiej poczekaj z tym do kolejnego lata?

Posłuchaj przyjemności

Już teraz, przed zima poświęc więcej czasu ciału. Zrozum je i zaobserwuj, w jaki sposób odczuwasz przyjemność. Może jest to coś miękkiego, ciepłego, motywującego do działania? Reagujesz na to jak na lato nawet w środku zimy?

To endorfiny i receptory nerwowe. Słuchaj się ich i uważaj, żeby się nie zrazić - raz utrwalony negatywny wzorzec/skojarzenie zostanie w ciele na długo. Bo chyba nie chcesz odebrać sobie przyjemności...odczuwania przyjemności? Zwłaszcza teraz, gdy wielu z nas najchętniej nie wychodziłoby z łóżka. Niech jesień i zima sprzyjają ociepleniu relacji z ciałem własnym i partnera. Niezależnie od pogody może być gorąco!

 • Metody płatności
  Możesz dokonać płatności online, przy odbiorze, a także rozłożyć płatność na raty.
 • Gwarancja zwrotu pieniędzy
  Jeśli nie jesteś zadowolony z zakupu, możesz go zwrócić w ciągu 30 dni.
 • Wsparcie telefoniczne
  Masz pytania, sugestie, chcesz złożyć lub anulować zamówienie, złożyć reklamację? Zadzwoń: 22 512 54 00
 • Bezpieczne płatności
  Możesz mieć pewność, że płatności w naszych sklepach są w 100% bezpieczne. Dbamy o Twoją prywatność i bezpieczeństwo Twoich danych.

Dormeo

Wszystko, czego potrzebujesz do komfortowego snu - najwyższej jakości materace, materace nawierzchniowe, kołdry, poduszki, pościel i inne tekstylia do sypialni i łazienki.
Zapisz się do newslettera

Kliknij, oddzwonimy za darmo

Masz pytania lub chcesz złożyć zamówienie? Kliknij przycisk poniżej, a my oddzwonimy do Ciebie.

Nasz konsultant jest gotów odpowiedzieć na wszystkie pytania dotyczące produktów, które Cię interesują. Proszę kliknąć na przycisk poniżej, a my oddzwonimy do Ciebie. Usługa ta jest całkowicie bezpłatna!

Zadzwońcie!