• Dostawa przez kuriera
 • 30 dni na zwrot
 • Możliwość rozłożenia na raty

15 LAT DORMEO Przy każdym zakupie PREZENT - kupon o wartości 100zł

Śpisz za dużo czy za mało?

Śpisz za dużo czy za mało?

Czy wystawisz swoje zdrowie na próbę? Pewnie dotąd nie przyszło Ci do głowy, że to nic innego jak niedobór snu sprawia, że jesteś przemęczony, a nawet chory… Dowiedz się, co ilość przesypianych godzin mówi o Twoim zdrowiu.

Czy wystawisz swoje zdrowie na próbę? Pewnie dotąd nie przyszło Ci do głowy, że to nic innego jak niedobór snu sprawia, że jesteś przemęczony, a nawet chory… Dowiedz się, co ilość przesypianych godzin mówi o Twoim zdrowiu.

Mniej niż 5 godzin

Jeśli przeciętnie sypiasz maksymalnie 5 godzin, zdolność Twojego organizmu do regulacji poziomu cukru we krwi spada. Podwaja to możliwość wystąpienia u Ciebie cukrzycy typu II. Ponadto u osób, które nocą spędzają w łóżku mniej niż 5 godzin ryzyko wystąpienia nadciśnienia tętniczego jest o 50% wyższe niż u osób, które na sen poświęcają 6 godzin.

Jest to najprawdopodobniej związane ze zwiększonym poziomem wydzielania się kortyzolu – hormonu stresu, który wywiera ciśnienie na serce.

Mniej niż 6 godzin

Już po dwóch tygodniach spania przez mniej niż 6 godzin Twoja pamięć osłabia się, a czas reakcji i zdolności poznawcze są takie, jakbyś nie spał przez 48 godzin.

Mniej niż 7 godzin

Jeśli śpisz w nocy mniej niż 7 godzin, jest trzy razy bardziej prawdopodobne, że złapiesz przeziębienie, niż gdybyś spała przez 8 godzin. Dzieje się tak dlatego, że sen pomaga zrównoważyć odporność organizmu na infekcje.

Około 9 godzin

Niestety, zamiast dobroczynnego działania nadmiar snu może też być szkodliwy. Jeśli regularnie zdarza Ci się spać zbyt długo, zwiększasz ryzyko wystąpienia cukrzycy typu II, bo zbyt długi sen wywołuje niestabilny poziom cukru we krwi.

 • Metody płatności
  Możesz dokonać płatności online, przy odbiorze, a także rozłożyć płatność na raty.
 • Gwarancja zwrotu pieniędzy
  Jeśli nie jesteś zadowolony z zakupu, możesz go zwrócić w ciągu 30 dni.
 • Wsparcie telefoniczne
  Masz pytania, sugestie, chcesz złożyć lub anulować zamówienie, złożyć reklamację? Zadzwoń: 22 512 54 00
 • Bezpieczne płatności
  Możesz mieć pewność, że płatności w naszych sklepach są w 100% bezpieczne. Dbamy o Twoją prywatność i bezpieczeństwo Twoich danych.

Dormeo

Wszystko, czego potrzebujesz do komfortowego snu - najwyższej jakości materace, materace nawierzchniowe, kołdry, poduszki, pościel i inne tekstylia do sypialni i łazienki.
Zapisz się do newslettera

Kliknij, oddzwonimy za darmo

Masz pytania lub chcesz złożyć zamówienie? Kliknij przycisk poniżej, a my oddzwonimy do Ciebie.

Nasz konsultant jest gotów odpowiedzieć na wszystkie pytania dotyczące produktów, które Cię interesują. Proszę kliknąć na przycisk poniżej, a my oddzwonimy do Ciebie. Usługa ta jest całkowicie bezpłatna!

Zadzwońcie!