Nie masz produktów w koszyku.

Dołącz do
  • Dostawa przez kuriera
  • 30 dni na zwrot
  • Możliwość rozłożenia na raty
Wakacje z dziećmi

Wakacje z dziećmi

Wakacje z dziećmi to głównie ograniczenia? Nie musi tak być! Zaplanuj dobrze ten bezcenny czas - otwórzcie się na świat. Ucz się od dzieci spontaniczności. Mama i tata animują! Warto zaplanować wspólną podróż, bo to wyjątkowe dni, kiedy dorastamy obok siebie i sprawdzamy się w nowych sytuacjach.

Wakacje z dziećmi to głównie ograniczenia? Nie musi tak być! Zaplanuj dobrze ten bezcenny czas - otwórzcie się na świat. Ucz się od dzieci spontaniczności. Mama i tata animują!

W świadomości wielu osób pokutuje przekonanie, że wakacje z dziećmi to głównie ograniczenia. Dlatego niektórzy postanawiają zostawić swoje pociechy u dziadków i przypomnieć sobie, jak to było tylko we dwoje. To dobry pomysł na weekend i jako świadomy rodzic nie musisz czuć się winny.

Warto od najwcześniejszych lat pokazywać dzieciom, że w każdej relacji są granicę wolności. Pokazywać w sposób, który również dla dziecka będzie atrakcyjny. Ale warto też zaplanować wspólną podróż - bo to bezcenny czas, kiedy dorastamy obok siebie i sprawdzamy się w nowych sytuacjach.

Z Tośką dookoła świata

Szukasz inspiracji? W sieci jest coraz więcej blogów poświęconych wychowaniu i świadomemu rodzicielstwu, opowieści z podróży już odbytych, które mogą być zachętą do niestereotypowego myślenia o wakacjach albo dłuższym podróżowaniu z dziećmi. Gosia i Michał - rodzice małej Tosi to tylko jeden z nielicznych przykładów rodziców-podróżników, którzy żyją, podróżują i wychowują dzieci na całym świecie. Przykład najbliższy, bo polski - w kwietniu 2012 wrócili z bardzo dalekiej podróży. Relacji szukaj na ich blogu. Trudno sobie wyobrazić większy prezent, jaki można sprawić dziecku, niż otwieranie jego perspektyw oraz poszerzanie granic. Dziecko naturalnie chłonie języki i kulturę, chętnie się angażuje, jest najlepszym turystą, bo zachwyt i inicjatywa to cechy młodości, których nie warto zatracić.

All inclusive?

Oczywiście możesz wybrać ośrodek z animatorami czasu wolnego. Kurorty basenu Morza Śródziemnego zatrudniają specjalnie przeszkolonych animatorów z Polski - dla wielu rodziców to główny argument za wyborem określonej opcji. Warto jednak zastanowić się, co tracimy, wybierając zorganizowaną opcję zagraniczną all inclusive i wszystko po polsku - zamknięte hotele, duże grupy turystów z tego samego środowiska, bezpieczeństwo - tak, ale zero różnorodności. W ofercie all inclusive brakuje Twojego zaangażowania.

Mama i tata animują

Nie bój się niewygód - te są często tylko w Twojej głowie. Pozbądź się ich i spędź te wakacje z dziećmi tak, by wszyscy byli blisko siebie.  Będzie to duży test na to, jak się dogadujecie i ile o sobie wiecie. Warto zadbać o wspólny, aktywny czas. Nie ważne gdzie, ważne jak - dzieciństwo to bardzo elastyczny czas, gdy najmłodsi czerpią wzory i przejmują opinie rodziców - wciąż masz szansę wykształcić w swoim dziecku zainteresowania historią, tradycjami i miłość do przyrody. Możecie zacząć od polskiej wsi, dworków, zamków. Dobrze jest spędzić więcej czasu w lesie i na świeżym powietrzu. Zabrać ze sobą sprzęt do gier i uwierzyć, że zabawa z dzieckiem to również Twoja zabawa. Może już zapomnieliście, że proste rozrywki, takie jak jazda rowerem i gra w badmintona dają tyle radości!

Różnorodność kulturowa

A jeśli wybierasz opcję zagraniczną, to postaraj się pokazać dzieciom różnice. Zrezygnujcie z sieciowych restauracji i oglądania tej samej co wszędzie telewizji. Znasz bogactwo mitologii i tradycji Słowian? Podoba Ci się optymizm Południowców, a może dziewicza przyroda Skandynawii? Otwórz oczy dziecka na fascynujące różnice, a przy okazji ucz tolerancji. Może się zdarzyć, że to dzieci nauczą czegoś Was, albo o czymś Wam przypomną. Otwartość i sztuka czerpania z życia to cenna umiejętność. Kiedy najmłodsi czują się bezpiecznie (a w towarzystwie rodziców tak będzie) są  bardzo spontaniczni i chętniej wchodzą w interakcje. Dzięki nim poznasz innych, ciekawych świata rodziców. I kiedy pociechy pójdą spać, nie będziecie się nudzić.  

x
Kliknij, oddzwonimy za darmo

Masz pytania lub chcesz złożyć zamówienie? Kliknij przycisk poniżej, a my oddzwonimy do Ciebie.

Nasz konsultant jest gotów odpowiedzieć na wszystkie pytania dotyczące produktów, które Cię interesują. Proszę kliknąć na przycisk poniżej, a my oddzwonimy do Ciebie. Usługa ta jest całkowicie bezpłatna!

Zadzwoń!