• Dostawa przez kuriera
 • 30 dni na zwrot
 • Możliwość rozłożenia na raty

Kup na raty teraz - zacznij spłacać za 2 miesiące

Oferta ważna do 31.03.2017

Jak leczyć żylaki?

Jak leczyć żylaki?

Czasami droga do pięknych i zdrowych nóg jest długa i wyboista, zwłaszcza jeśli masz problemy z żylakami. Czy wiedziałaś, że 25 do 35% populacji krajów rozwiniętych cierpi na żylaki (dotyczy to także mężczyzn!)?

Czasami droga do pięknych i zdrowych nóg jest długa i wyboista, zwłaszcza jeśli masz problemy z żylakami. Czy wiedziałaś, że 25 do 35% populacji krajów rozwiniętych cierpi na żylaki (dotyczy to także mężczyzn!)?

Żylaki są nie tylko mało estetyczne, ale także przysparzają wielu innych problemów ich posiadaczom.

Żylaki wywołują ból, skurcze, swędzenie i opuchliznę wokół kostek, a w najgorszych przypadkach także rany, które nie zagoją się bez odpowiedniej kuracji.

1. Najgroźniejsze jest spędzanie wielu godzin w pozycji siedzącej

 

Jeśli masz siedzący tryb pracy, musisz wstawać wiele razy i robić kilka kroków. Możesz także zataczać koła stopą, ponieważ mięśnie stóp i te zlokalizowane wokół kostek są bardzo ważne dla prawidłowego krążenia krwi. Nie polecamy siedzenia ze skrzyżowanymi nogami.

2. Podnieś je!

 

W trakcie wypoczynku należy delikatnie podnieść nogi.

3. Jakie sporty?

 

Najskuteczniejsze sporty, pomagające w zwalczaniu żylaków, to:

- maszerowanie,

-  bieganie,

- pływanie w niezbyt gorącej wodzie.

Sporty wyczynowe, takie jak tenis, squash czy koszykówka, nie są odpowiednie dla osób dotkniętych problemem żylaków, ponieważ nierównomiernie obciążają partie ciała.

4. Ciepło podrażnia, masaż łagodzi

 

Unikaj wysokiej temperatury (sauna, solarium, spa…), ponieważ poszerza ona naczynia krwionośne i pogarsza problem. Bierz przysznic w letniej wodzie, przesuwając strumień wody w kierunku od stóp go góry. Od czasu do czasu możesz masować nogi w kierunku od kostek do serca.  

5. Zapomnij o ciasnych dżinsach

 

Nie noś zbyt ciasnych ubrań (zbyt ciasnych dżinsów) i elastycznych skarpetek, ponieważ blokują one odpowiedni przepływ krwi i limfy.

 

6. Dbaj o zdrowy tryb życia

 

Utrzymuj odpowiednią wagę ciała i rzuć palenie. Najważniejsze jest to, aby zadbać o zdrowie i ładne nogi samodzielnie, a porady lekarskie i różnorodne metody leczenia mogą być jedynie dodatkiem do zdrowego i aktywnego trybu życia.

 

7. Odpowiednio zajmij się problemem już istniejących żylaków

 

Wybierz z lekarzem odpowiednią metodę kompresji żylaków i stosuj ją zgodnie z zaleceniami. Jest to jedyny sposób na to, aby zapobiec dalszemu rozwojowi żylaków i blizn.

 

8. W jakim stanie są Twoje stopy?

 

Musisz sprawdzić, czy na Twoich stopach nie powstały żadne zwyrodnienia.

 

9. Inne problemy

 

Należy wykluczyć choroby ukladu krążenia, które mogą wywoływać opuchliznę dolnych kończyn. W tym celu skonsultuj się ze swoim lekarzem.

 • Metody płatności
  Możesz dokonać płatności online, przy odbiorze, a także rozłożyć płatność na raty.
 • Gwarancja zwrotu pieniędzy
  Jeśli nie jesteś zadowolony z zakupu, możesz go zwrócić w ciągu 30 dni.
 • Wsparcie telefoniczne
  Masz pytania, sugestie, chcesz złożyć lub anulować zamówienie, złożyć reklamację? Zadzwoń: 22 512 54 00
 • Bezpieczne płatności
  Możesz mieć pewność, że płatności w naszych sklepach są w 100% bezpieczne. Dbamy o Twoją prywatność i bezpieczeństwo Twoich danych.

Dormeo

Wszystko, czego potrzebujesz do komfortowego snu - najwyższej jakości materace, materace nawierzchniowe, kołdry, poduszki, pościel i inne tekstylia do sypialni i łazienki.
Zapisz się do newslettera

Kliknij, oddzwonimy za darmo

Masz pytania lub chcesz złożyć zamówienie? Kliknij przycisk poniżej, a my oddzwonimy do Ciebie.

Nasz konsultant jest gotów odpowiedzieć na wszystkie pytania dotyczące produktów, które Cię interesują. Proszę kliknąć na przycisk poniżej, a my oddzwonimy do Ciebie. Usługa ta jest całkowicie bezpłatna!

Zadzwońcie!