• Dostawa przez kuriera
 • 30 dni na zwrot
 • Możliwość rozłożenia na raty

15 LAT DORMEO Przy każdym zakupie PREZENT - kupon o wartości 100zł

Stres w pracy – jak sobie z nim radzić?

Stres w pracy – jak sobie z nim radzić?

Czy znacie osoby cały czas wyluzowane, którym obcy jest stres? Śmiemy w to wątpić. Stres jest niestety nieodzownym elementem naszego życia. Najważniejsze jednak, aby możliwie szybko go redukować i nauczyć się z nim radzić. Najlepszym sposobem na pokonanie przeciwnika jest... dokładne poznanie jego źródła. Jeśli nauczymy się rozpoznawać czynniki, które wywołują u nas stres i rozdrażnienie w pracy, dużo łatwiej się z nimi rozprawimy.

Czy znacie osoby cały czas wyluzowane, którym obcy jest stres? Śmiemy w to wątpić. Stres jest niestety nieodzownym elementem naszego życia. Najważniejsze jednak, aby możliwie szybko go redukować i nauczyć się z nim radzić. Najlepszym sposobem na pokonanie przeciwnika jest... dokładne poznanie jego źródła. Jeśli nauczymy się rozpoznawać czynniki, które wywołują u nas stres i rozdrażnienie w pracy, dużo łatwiej się z nimi rozprawimy.

Zacznijmy od listy 10 najczęstszych przyczyn stresu w pracy:

 1. Zbyt duża liczba zadań do wykonania jednocześnie
 2. Monotonne, odtwórcze zadania
 3. Praca pod presją czasu, konieczność robienia wszystkiego „na już”
 4. Restrykcyjne godziny pracy, konieczność przychodzenia do pracy „z zegarkiem w ręku”
 5. Złe relacje z współpracownikami lub wymagający szef
 6. Niejasno sprecyzowane obowiązki oraz zadania, których celu nie znamy
 7. Brak równowagi między życiem prywatnym a zawodowym
 8. Częsta praca po godzinach
 9. Zła komunikacja w firmie, źle delegowane zadania
 10. Źle dopasowane obowiązki do naszych kompetencji

Jak można pokonać przeciwnika?

- Przede wszystkim pamiętajmy, że nikt z nas nie jest wolny od stresu i najważniejsze to wiedzieć, jak sobie z nim poradzić!

 

- Wyrzuć laptopa za okno! – OK, może to dosyć drastyczny przykład, jednak niszczenie przedmiotów np. podarcie kartki papieru pomaga zwalczyć poziom napięcia.

 

- Chopin albo dźwięki tybetańskich mis – muzyka relaksacyjna nie jest mitem, pomaga się zrelaksować i odprężyć!

 

- Pełnowartościowe posiłki – stres powoduje, że nie możesz nic przełknąć? A może zapychasz się niezdrowym jedzeniem? Nasz umysł oraz układ nerwowy potrzebują zdrowej, zbilansowanej diety.

 

- Prawy do lewego, czyli… taniec – źródło endorfin i rozluźnienia – o ile nie masz awersji do parkietu, to jedna z najlepszych recept na uporanie się ze stresem!

 

- Wdech i wydech – tlen to jeden z najważniejszych składników dostarczanych do naszego organizmu! Kilka głębokich, wolnych wdechów potrafi zdziałać cuda!

 

- Pozytywne myślenie i wiara w siebie – łatwo powiedzieć, trudniej zrobić?  W takim razie co jakiś czas spisuj swoje sukcesy – nawet te małe. Przelanie ich na papier pomoże Ci uświadomić sobie, jaka jest Twoja wartość!

 

- Przerwy w pracy i regularne urlopy powinny być dla Ciebie świętością – pomagają złapać dystans do swoich zadań i się odprężyć.

 

- Nie zabierajcie pracy do domu – ani fizycznie, ani w przenośni. Postawienie sobie jasnej granicy między życiem zawodowym a prywatnym jest bardzo ważne.

 

- Najprostsza metoda na redukcję napięć – piłeczka do ściskania w dłoni.

- Zdrowy, relaksujący sen to podstawa – pamiętajmy, aby jego ilość była dostosowana do naszego trybu życia oraz przede wszystkim dbajmy o jego jakość. Podstawą – wygodny jak puch materac i zdrowa poduszka, które sprawią, że sen będzie samą przyjemnością i czystym relaksem. Dla zestresowanych polecamy szczególnie poduszkę Memosan, która jest wykonana z pianki z pamięcią kształtu. Jest to dosyć twarda poduszka, dzięki czemu podczas snu pozwala świetnie odciążyć kręgosłup. Jeśli zaś czujesz, że czas na wymianę materaca, polecamy model Dormeo Latex Medico. Materac wspaniale podpiera ciało i zapewnia idealne ułożenie kręgosłupa w czasie zdrowego i spokojnego snu. Górna część pianki Ecocell® posiada funkcje masujące oraz jednocześnie pozwala materacowi oddychać.

Stres wcale nie musi być silnym  przeciwnikiem. Wystarczy dobrze go poznać i stosować na niego kilka sprawdzonych metod!

 • Metody płatności
  Możesz dokonać płatności online, przy odbiorze, a także rozłożyć płatność na raty.
 • Gwarancja zwrotu pieniędzy
  Jeśli nie jesteś zadowolony z zakupu, możesz go zwrócić w ciągu 30 dni.
 • Wsparcie telefoniczne
  Masz pytania, sugestie, chcesz złożyć lub anulować zamówienie, złożyć reklamację? Zadzwoń: 22 512 54 00
 • Bezpieczne płatności
  Możesz mieć pewność, że płatności w naszych sklepach są w 100% bezpieczne. Dbamy o Twoją prywatność i bezpieczeństwo Twoich danych.

Dormeo

Wszystko, czego potrzebujesz do komfortowego snu - najwyższej jakości materace, materace nawierzchniowe, kołdry, poduszki, pościel i inne tekstylia do sypialni i łazienki.
Zapisz się do newslettera

Kliknij, oddzwonimy za darmo

Masz pytania lub chcesz złożyć zamówienie? Kliknij przycisk poniżej, a my oddzwonimy do Ciebie.

Nasz konsultant jest gotów odpowiedzieć na wszystkie pytania dotyczące produktów, które Cię interesują. Proszę kliknąć na przycisk poniżej, a my oddzwonimy do Ciebie. Usługa ta jest całkowicie bezpłatna!

Zadzwońcie!