Nie masz produktów w koszyku.

Dołącz do
Znaczenie snów erotycznych

Znaczenie snów erotycznych

Chyba wszyscy miewamy sny erotyczne. Nasze szare i inne komórki używają snów, aby zbadać pomysły, obawy, frustracje i marzenia, które są zbyt dziwne lub nieznośne, aby myśleć o nich na jawie. Dlatego sny są bardzo pożyteczne – kiedy śnimy, radzimy sobie z problemami.

Chyba wszyscy miewamy sny erotyczne. Nasze szare i inne komórki używają snów, aby zbadać pomysły, obawy, frustracje i marzenia, które są zbyt dziwne lub nieznośne, aby myśleć o nich na jawie. Dlatego sny są bardzo pożyteczne – kiedy śnimy, radzimy sobie z problemami.

 

Sny erotyczne mogą wprowadzić nas w zakłopotanie, obudzić tuż przed osiągnięciem orgazmu i pozostawić uczucie zdezorientowania i niepokoju na cały dzień. Dlaczego on czy ona, dlaczego właśnie tam i w taki sposób?

Sny zawsze są wyrazem marzeń, niekoniecznie tych erotycznych. Powody występowania i znaczenie snów bardzo trudno zinterpretować i jedynie psychoterapeuta, który regularnie spotyka się z daną osobą, może to zrobić.

 

Pierwsza zasada:

Nie możesz skupiać się na dosłownym znaczeniu snów. Pod obrazami i historiami zawsze kryją się prawdziwe problemy i marzenia. Możemy śnić, że ktoś chce nas zgwałcić, a jednocześnie być gwałcicielami; we śnie możemy być osobą dominującą, a w rzeczywistości niewolnikiem.

 Także sny nieerotyczne mogą mówić o problemach i marzeniach o erotycznym podłożu.

 

Druga zasada:

Nie możesz nadawać jedynie erotycznego znaczenia każdemu przedmiotowi i wydarzeniu.

Przedmiot o fallicznym kształcie wcale nie musi mieć niczego wspólnego z erotyzmem. Na przykład miecz może być utożsamiany z fallusem i oznaczać, że za bardzo skupiasz się na seksualności w życiu codziennym, ale w kontekście bitwy, także finansowej i prawnej, jego znaczenie będzie już zupełnie inne.

 

Trudno nadawać znaczenie symbolom i przedmiotom

Interpretacja będzie najbliższa prawdzie, jeśli precyzyjnie określimy znaczenie i przyczynę danego snu. Musimy znać i przyznawać się do naszych obaw, marzeń i frustracji i łączyć je ze snami, a dopiero wtedy możemy częściowo zinterpretować genezę występowania naszych snów.

Kiedy śnimy, pojawiają się również nawiązania do erotyzmu i bliskości, których nie zapamiętujemy i które nie mają nic wspólnego z naszymi fantazjami.

W czasie snu hormony wydzielają się w inny sposób. Najważniejszą różnicą jest spadek poziomu adrenaliny, a brak kontroli i rozluźnienie może prowadzić do erekcji lub podniecenia. Zupełnie automatycznie może się to zdarzyć w trakcie głębokiego snu cztery do pięciu razy, zarówno u kobiet, jak i u mężczyzn.

Przykład: W restauracyjnej toalecie

 „W drodze do toalety napotykasz wzrok nieznajomego/-ej. Chwilę później oddajecie się dzikiej rozkoszy. Nagle ktoś otwiera drzwi, a Ty się budzisz.”

Sny mogą odnosić się do przyszłości – nie przewidują przeszłości, ale poprzez nie, wyrażamy nasze marzenia dotyczące przyszłości.

Jeśli Twój związek właśnie się rozpadł albo chyli się ku upadkowi, taki sen może oznaczać gotowość na nowe przygody, co może w rzeczywistości nie mieć żadnych odwołań do sfery erotycznej. Być może czas wprowadzić w życie nowy projekt biznesowy.

 Przykład: Z przełożonymi

 „Śnisz o zbliżeniu z szefem, znaną osobą, politykiem…” 

 Jeśli śnisz o kontakcie z przełożonym, może to odwoływać się do wyznaczonych celów, które starasz się osiągnąć, ale jak dotąd nie udaje Ci się to. Chcesz być na miejscu tej drugiej osoby.

 Przykład: Sny homoseksualne

„Śnisz o zbliżeniu z osobą tej samej płci i podoba Ci się to…”

Wiele osób zastanawia się, dlaczego mają takie sny i czy mają tendencje homoseksualne. Ale w większość przypadków wcale o to nie chodzi. To zazwyczaj plastyczne przedstawienie pragnień, które chcemy odkryć, i chęci poznania siebie.

Przykład: Niemoc mimo chęci

„Śnisz, że zabieracie się ze swoim partnerem do uprawiania seksu, ale do zbliżenia nie dochodzi, mimo że obydwoje tego chcecie. Nagle sen się zmienia albo Ty się budzisz.”

Ten sen należy do grupy snów, w których chcemy coś osiągnąć, ale nie mamy takiej możliwości, bo nie mamy kluczy, pieniędzy, odpowiedniego ubrania itp. W rzeczywistości chcemy przezwyciężyć trudności, które nie pozwalają nam osiągnąć celu.

 

x
Kliknij, oddzwonimy za darmo

Masz pytania lub chcesz złożyć zamówienie? Kliknij przycisk poniżej, a my oddzwonimy do Ciebie.

Nasz konsultant jest gotów odpowiedzieć na wszystkie pytania dotyczące produktów, które Cię interesują. Proszę kliknąć na przycisk poniżej, a my oddzwonimy do Ciebie. Usługa ta jest całkowicie bezpłatna!

Zadzwoń!