• Dostawa przez kuriera
 • 30 dni na zwrot
 • Możliwość rozłożenia na raty

15 LAT DORMEO Przy każdym zakupie PREZENT - kupon o wartości 100zł

Ciężka praca w korporacji – prawda czy mit?

Ciężka praca w korporacji – prawda czy mit?

Przedstawiciele wolnych zawodów, managerowie, a przede wszystkim pracownicy korporacji zajmują stanowiska zawodowe, które wiążą się z największym nakładem pracy. Amerykańskie seriale pokazują takie osoby jako pracoholików, którzy są pochłonięci pracą w 100%, często pracują w domu i wypijają hektolitry kawy. Jak jest w rzeczywistości? Ile czasu na sen zostaje osobom piasującym takie stanowiska w Polsce? Badania pokazują, że ten obraz może być prawdą. 

Przedstawiciele wolnych zawodów, managerowie, a przede wszystkim pracownicy korporacji zajmują stanowiska zawodowe, które wiążą się z największym nakładem pracy. Amerykańskie seriale pokazują takie osoby jako pracoholików, którzy są pochłonięci pracą w 100%, często pracują w domu i wypijają hektolitry kawy. Jak jest w rzeczywistości? Ile czasu na sen zostaje osobom piasującym takie stanowiska w Polsce? Badania pokazują, że ten obraz może być prawdą.

Ile śpią pracownicy korporacji?

W ramach badań przeprowadzonych wraz z TNS Polska postanowiliśmy szczegółowo przebadać grupę managerów, pracowników korporacji, młodych przedsiębiorców oraz przedstawicieli wolnych zawodów. Grupa ta powszechnie kojarzy się z pracoholikami, pochłoniętymi swoją pracą, nastawionymi na cele i zadania. Wyniki pokazały, że tak jest w rzeczywistości. Aż 49% z nich zadeklarowało, że na sen przeznacza w tygodniu maksymalnie tylko 6 godzin. Zarazem badania pokazały, że osoby te starają się naprawić zmęczenie nawarstwione w dniach pracy w weekendy. W soboty i niedziele aż 82% z nich pozwala sobie na sen trwający powyżej 7 godzin. Dane te jasno pokazują, że liczba godzin, jakie mogą przeznaczyć na sen, jest bardzo mała.

Jak jest z jakością ich snu?

Osoby piastujące wysokie, odpowiedzialne stanowiska, jak mało kto, powinny przykładać wagę, by ich zadania i aktywności w ciągu dnia były możliwie efektywne. Czy to także przekłada się na ich sferę prywatną? Niekoniecznie. Obok małej ilości snu, ich sen jest zły. W ciągu dnia aż 55% z nich odczuwa zmęczenie. Co więcej osoby te są świadome tych problemów. Prawie połowa bowiem sama przyznaje, że rzadko lub bardzo rzadko jest zadowolna z jakości swojego snu.

Recepta – efektywność!

O efektywności w życiu zawodwym mówi się bardzo wiele. Firmy organizują specjalne szkolenia, ucząc swoich pracowników, jak mądrze zarządzać swoim czasem i zadaniami. Na smartfony dostępna jest ogromna ilość aplikacji, które nam w tym pomagają. Dlaczego zapominamy o tej zasadzie w życiu prywatnym? Obok zdrowego, rozsądnego odżywiania mądry sen jest podstawą naszego  poprawnego funkcjonowania w ciągu dnia. Pozwala dobrze się czuć, mieć otwarty umysł i pozytywny nastrój. Okazuje się jednak, że po ciężkim dniu w pracy nie myślimy, aby dobrze się wyspać, tylko by jak najszybciej położyć się spać i ustawić budzik najpóźniej, jak tylko się da. To duży błąd!

Tylko jak to zrobić?

Wystarczy kilka prostych nawyków i dobre środowisko snu, by wstawać rano wypoczętym! O tym, że ilość snu wcale nie idzie w parze z poziomem naszego wypoczęcia, pisaliśmy tu wiele razy. Co zatem zrobić, aby to zmienić? Po pierwsze zapewnić sobie zdrowe środowisko snu! Stary, wysłużony tapczan czy materac z wystającymi sprężynami na dłuższą metę mogą powodować problemy nie tylko z kręgosłupem, ale także wpływać na nasz zły nastrój w ciągu dnia! Dla wszystkich pracusiów świetnym rozwiązaniem będzie materac piankowy Air  Comfort. W materacu zastosowaliśmy wielokrotnie nagradzaną technologię sprężyn Octaspring®, które idealnie dopasowują się do naszego ciała podczas snu, zapewniając idealne podparcie. Elastyczność sprężyn sprawia, że materac powraca do swojej pierwotnej postaci, niezależnie od nacisku poszczególnych części ciała. Taki materac pozwala na szybką regenerację!

Poza odpowiednim materacem ważne jest, aby na tyle, na ile to możliwe, zrezygnować z pracy w łóżku. Sztuczne światła emitowane przez monitory laptopów oraz smartfonów sprawiają, że nasz umysł automatycznie przestawia się na tryb pracy, utrudniając relaks przed snem i zaśnięcie. Przed snem warto także przewietrzyć sypialnię i wpuścić do niej trochę świeżego powietrza. W pracy nie powinniśmy rezygnować z regularnych posiłków – ciężka kolacja przed snem zamiast kilku lekkich posiłków w ciągu dnia sprawia, że cała nasza energia zamiast na regenerację podczas snu przeznaczana jest na walkę z pochłoniętymi przed snem kaloriami.

Jeśli Wasza praca sprawia, że szkoda Wam czasu na sen, zastanówcie się, jak dobrze i zdrowo wykorzystać przeznaczany na niego czas. Pamiętajcie, że dobry regenerujący sen pozwoli Wam w ciągu dnia pracować na pełnych obrotach!

 

 

 • Metody płatności
  Możesz dokonać płatności online, przy odbiorze, a także rozłożyć płatność na raty.
 • Gwarancja zwrotu pieniędzy
  Jeśli nie jesteś zadowolony z zakupu, możesz go zwrócić w ciągu 30 dni.
 • Wsparcie telefoniczne
  Masz pytania, sugestie, chcesz złożyć lub anulować zamówienie, złożyć reklamację? Zadzwoń: 22 512 54 00
 • Bezpieczne płatności
  Możesz mieć pewność, że płatności w naszych sklepach są w 100% bezpieczne. Dbamy o Twoją prywatność i bezpieczeństwo Twoich danych.

Dormeo

Wszystko, czego potrzebujesz do komfortowego snu - najwyższej jakości materace, materace nawierzchniowe, kołdry, poduszki, pościel i inne tekstylia do sypialni i łazienki.
Zapisz się do newslettera

Kliknij, oddzwonimy za darmo

Masz pytania lub chcesz złożyć zamówienie? Kliknij przycisk poniżej, a my oddzwonimy do Ciebie.

Nasz konsultant jest gotów odpowiedzieć na wszystkie pytania dotyczące produktów, które Cię interesują. Proszę kliknąć na przycisk poniżej, a my oddzwonimy do Ciebie. Usługa ta jest całkowicie bezpłatna!

Zadzwońcie!