• Dostawa przez kuriera
 • 30 dni na zwrot
 • Możliwość rozłożenia na raty

15 LAT DORMEO Przy każdym zakupie PREZENT - kupon o wartości 100zł

8 uścisków dziennie dla szczęścia

8 uścisków dziennie dla szczęścia

 

Czujemy się cudownie, gdy przytula nas ukochana osoba, ale co właściwie dzieje się z naszym ciałem w takim momencie? Co sprawia, że czujemy, że rozpiera nas szczęście? W jaki sposób uściski mogą nas "wyleczyć"?

 

Magiczna moc przytulania. 

Czujemy się cudownie, gdy przytula nas ukochana osoba, ale co właściwie dzieje się z naszym ciałem w takim momencie? Co sprawia, że czujemy, że rozpiera nas szczęście? W jaki sposób uściski mogą nas "wyleczyć"?

 

Fala hormonów

Przytulanie uwalnia najważniejsze hormony odpowiedzialne za nastrój : oksytocynę i kortyzol. Pierwszy - potocznie nazywany hormonem szczęścia, uwalniany jest w największych ilościach podczas porodu i karmienia piersią, ale jego poziom wzrasta także podczas zwykłego przytulania. W tym samym czasie poziom drugiego hormonu- tzw. hormonu stresu spada.

 

Przytualnie ukochanej osoby przez około 10 minut :

 • zmniejszy nasze zmęczenie
 • poprawi nam humor
 • uwolni od napięć
 • zmniejszy ciśnienie krwi

 

Przytulanie wzmacnia system odpornościowy i łagodzi ból

Zostało to udowodnione na próbie 60 tysięcy badanych. Hormon miłości zacieśnia więzi i wzmaga pozytywne emocje między matką, a dzieckiem podczas narodzin i stymuluje laktację. Co więcej, ma on działanie odmładzające i wzmacniające mięśnie.

 

Z kim i jak często?

Najistotnijesze zmiany stężenia oksytocyny w organizmie zachodzą, gdy przytulają się zakochani, chociaż ściskanie przyjaciela jest prawie tak samo skuteczne. Potrzebujemy  co najmniej 8 uścisków dziennie. Według naukowców, 12 przytuleń dziennie może zwiększa prawdopodobieństwo otrzymania awansu w pracy.

 • Metody płatności
  Możesz dokonać płatności online, przy odbiorze, a także rozłożyć płatność na raty.
 • Gwarancja zwrotu pieniędzy
  Jeśli nie jesteś zadowolony z zakupu, możesz go zwrócić w ciągu 30 dni.
 • Wsparcie telefoniczne
  Masz pytania, sugestie, chcesz złożyć lub anulować zamówienie, złożyć reklamację? Zadzwoń: 22 512 54 00
 • Bezpieczne płatności
  Możesz mieć pewność, że płatności w naszych sklepach są w 100% bezpieczne. Dbamy o Twoją prywatność i bezpieczeństwo Twoich danych.

Dormeo

Wszystko, czego potrzebujesz do komfortowego snu - najwyższej jakości materace, materace nawierzchniowe, kołdry, poduszki, pościel i inne tekstylia do sypialni i łazienki.
Zapisz się do newslettera

Kliknij, oddzwonimy za darmo

Masz pytania lub chcesz złożyć zamówienie? Kliknij przycisk poniżej, a my oddzwonimy do Ciebie.

Nasz konsultant jest gotów odpowiedzieć na wszystkie pytania dotyczące produktów, które Cię interesują. Proszę kliknąć na przycisk poniżej, a my oddzwonimy do Ciebie. Usługa ta jest całkowicie bezpłatna!

Zadzwońcie!