Nie masz produktów w koszyku.

Dołącz do
Żyj ekologicznie!

Żyj ekologicznie!

Dbanie o zdrowie własne i całej planety może być ciekawym zajęciem. Do czystszego środowiska, a co za tym idzie lepszego jutra, możesz przyczynić się na wiele sposobów. Liczy się każdy drobiazg, więc uruchamiaj swoją ekologiczną świadomość każdego dnia.   

Dbanie o zdrowie własne i całej planety może być ciekawym zajęciem. Do czystszego środowiska, a co za tym idzie lepszego jutra, możesz przyczynić się na wiele sposobów. Liczy się każdy drobiazg, więc uruchamiaj swoją ekologiczną świadomość każdego dnia.   

Pokarmy, które jesz; woda, którą pijesz; i powietrze, którym oddychasz – to wszystko wpływa na Twój nastrój, choć nawet nie zdajesz sobie z tego sprawy. Zanieczyszczenia osłabiają Twoje zdrowie, ale i zdrowie przyszłych pokoleń.

Nie myśl tylko o sobie – planeta także zasługuje na możliwie najlepszą troskę. Możesz zacząć od drobnych zmian, takich jak zakręcanie kranu podczas mycia zębów, gaszenie świateł, recykling itp.

Zasada nr 1: recykling!

Znacząca część śmieci to rezultat współczesnego trybu życia. Czy wiesz, że co roku ilość odpadków rośnie o 1,7 do 2%? Czy wiesz, że 50% wszystkich śmieci można dalej przetwarzać? Jeśli odpadki organiczne przeznaczymy na kompost, ta liczba jeszcze wzrośnie.

Poza specjalnymi pojemnikami na plastik i szkło, istnieją także kosze na śmieci organiczne.

Więcej ciekawostek:

  • Jeśli zostawisz włączoną kopiarkę na całą noc, zużyje tyle energii, ile potrzeba na wykonanie 150 kopii! 
  • Recyklowanie puszek oszczędza 95% energii potrzebnej do uzyskania aluminium z jednej z nich. Tylko w Stanach Zjednoczonych zaoszczędzono w ten sposób tyle energii, aby móc oświetlić miasto wielkości Białegostoku przez następnych 10 lat!

Zasada nr 2: woda jest bezcenna

Woda jest bezcenna. Niby każdy z nas o tym wie, ale nie każdy traktuje to wystarczająco poważnie. Nasze wody gruntowe zawierają pewną ilość toksyn – oczywiście w dopuszczalnych normach. Należą do nich pestycydy, herbicydy, azotany, atrazyny (skutek nawożenia i oprysków), a także ołów, mangan czy chlor.    

Poza tym wiele rur, którymi płynie woda, jest starych, a inne nawet pękają. To przyczynia się do niekontrolowanych infekcji. Ponadto woda zawiera kamień, który gromadzi się w organach ciała, stawach itd. Dlatego porządny filtr wody jest doskonałą inwestycją w nasze zdrowie. Na rynku można znaleźć wiele takich ofert.

Zasada nr 3: nie używaj toksyn w domu

Pomyśl tylko o tych detergentach, którymi sprzątasz w domu: proszkach do prania i produktach higieny osobistej - używamy ich codziennie i nawet nie zdajemy sobie sprawy z tego, jak bardzo są toksyczne.

Pamiętaj, że 60% wszystkich chemikaliów, które mają kontakt ze skórą, przenosi się do krwi i organów wewnętrznych. Usta i układ oddechowy nie są więc jedyną drogą ich dostępu, jak myśli większość osób.   

Dobrą alternatywą dla proszków do prania są orzechy piorące. To zupełnie naturalny i niezwykle skuteczny zamiennik proszku. Rosną w Himalajach na tak zwanych drzewach mydlanych i posiadają eko certyfikat. Są proszkiem i zmiękczaczem w jednym, więc ubrania będą nie tylko czyste, ale także miękkie i puszyste. 

Możesz wypróbować również naturalną pastę do zębów, bo w przeciwieństwie do tych standardowych nie zawiera sztucznych substancji i (co ciekawe) chemicznych słodzików.  

Zasada nr 4: eko produkcja w harmonii z naturą

Oferta naturalnych pokarmów, które są warunkiem dobrego zdrowia, poszerza się z każdym rokiem. Dzięki temu na znaczeniu zyskuje ekologiczna produkcja i rolnictwo, którym należy zarządzać w harmonii z naturą i dbać o glebę, zwiększając humus i stosując organiczne nawozy.  

x
Kliknij, oddzwonimy za darmo

Masz pytania lub chcesz złożyć zamówienie? Kliknij przycisk poniżej, a my oddzwonimy do Ciebie.

Nasz konsultant jest gotów odpowiedzieć na wszystkie pytania dotyczące produktów, które Cię interesują. Proszę kliknąć na przycisk poniżej, a my oddzwonimy do Ciebie. Usługa ta jest całkowicie bezpłatna!

Zadzwoń!