Nie masz produktów w koszyku.

Dołącz do
Jak zadbać o materac?

Jak zadbać o materac?

Materac, podobnie jak nasze mieszkanie, samochód czy ubrania, wymaga specjalnej troski. Jeśli o tym zapomnisz i nie zadbasz o niego prawidłowo, może stracić swoje właściwości. Jaki jest więc najlepszy sposób na konserwację i pielęgnację materaca? Zapoznaj się z 10 radami dotyczącymi pielęgnacji materaca.

Materac, podobnie jak nasze mieszkanie, samochód czy ubrania, wymaga specjalnej troski. Jeśli o tym zapomnisz i nie zadbasz o niego prawidłowo, może stracić swoje właściwości. Jaki jest więc najlepszy sposób na konserwację i pielęgnację materaca?

Zapoznaj się z 10 radami dotyczącymi pielęgnacji materaca.

1. Przed użyciem dokładnie zapoznaj się z instrukcją obsługi

Jeśli będziesz postępować zgodnie z instrukcją obsługi i zaleceniami producenta, możesz być pewien, że dbasz o niego odpowiednio i będziesz spać na nim przez wiele lat.

2. Upewnij się, że stelaż łóżka i materac zostały prawidłowo zamontowane

Upewnij się, że stelaż łóżka i materac zostały prawidłowo zamontowane. Nieprawidłowy montaż może przyczynić się do zniszczenia materaca. Jeśli masz problemy z instalacją materaca i stelaża, poproś o pomoc konsultanta.

3. Nie usuwaj metek

Informacje umieszczone na metce mogą być bardzo użyteczne. Metka zapewnia identyfikację materaca, niezbędną, jeśli chcesz zareklamować produkt. Dlatego warto zostawić ją na łóżku.

4. Używaj odpowiedniego stelaża – stelaża z listew

Unikaj stelaży wykonanych z metalowych sprężyn czy szerokich listew. Nie kładź materaca na płaskich powierzchniach pozbawionych otworów. Mogą przyczynić się one do tego, że materac będzie zatrzymywał wilgoć, a w rezultacie powstanie w nim pleśń. Materac Dormeo najlepiej zainstalować na drewnianym stelażu, który zapewni ciągłą cyrkulację powietrza wokół materaca i będzie on odpowiednio wentylowany. Zalecamy położenie materaca na stelaż Dormeo (link).

5. Korzystaj z ochraniacza na materac

Solidny ochraniacz na materac, który można prać w pralce, to doskonały sposób na zachowanie higieny i przedłużenie życia materaca. Ochraniacz chroni przed brudem, alergenami i wilgocią. Polecamy ochraniacz na materac Dormeo: dostępny w wersji bawełnianej, nieprzemakalnej i hipoalergicznej.

6. Obracaj materac

Raz na jakiś czas, zwłaszcza w ciągu pierwszych sześciu miesięcy korzystania, należy obracać materac na linii głowa – nogi. W Dormeo polecamy naszym klientom, aby czasami stawiali materac pionowo. W ten sposób ustabilizuje się wypełnienie.

7. Zadbaj o odpowiednią wentylację sypialni i okolicy materaca

Wietrzenie sypialni i materaca zaleca się co tydzień (a najlepiej codziennie). Przed wietrzeniem materaca należy zdjąć z niego pościel. Zapobiegnie to pozostawaniu wilgoci w materacu, a tym samym rozwojowi nieprzyjemnych zapachów, a nawet pleśni.

8. Nie używaj płynów do czyszczenia materaca

Czyszcząc materac za pomocą płynnych substancji lub prasując go, można zniszczyć tkaninę, z której został wykonany. To samo dotyczy silnych substancji chemicznych. Dlatego zawsze najlepiej dbać o materac odkurzając go tradycyjnym odkurzaczem (klasycznym, bez funkcji prania).

9. Materac to nie trampolina

Nie pozwalaj dzieciom, aby skakały po materacu. Chociaż materace Dormeo wykonano z wytrzymałych materiałów, skakanie i bawienie się na nich,może doprowadzić do ich zniszczenia lub połamania stelaża.

10. Nigdy nie składaj i nie zwijaj materaca

Nigdy nie składaj i nie zwijaj materaca, kiedy chcesz go przenieść lub wyczyścić, ponieważ może to doprowadzić do poważnych uszkodzeń. Poza tym, staraj się nie siadać na rogach łóżka, a raczej w jego centralnej części.

x
Kliknij, oddzwonimy za darmo

Masz pytania lub chcesz złożyć zamówienie? Kliknij przycisk poniżej, a my oddzwonimy do Ciebie.

Nasz konsultant jest gotów odpowiedzieć na wszystkie pytania dotyczące produktów, które Cię interesują. Proszę kliknąć na przycisk poniżej, a my oddzwonimy do Ciebie. Usługa ta jest całkowicie bezpłatna!

Zadzwoń!