Nie masz produktów w koszyku.

Dołącz do
Pianka z pamięcią kształtu: ze statków kosmicznych do naszych domów

Pianka z pamięcią kształtu: ze statków kosmicznych do naszych domów

Pierwotnie stosowana przez astronautów, dziś – najpopularniejszy materiał do produkcji materacy

Historia pianki z pamięcią kształtu rozpoczęła się kilkadziesiąt lat temu, kiedy inżynierowie NASA poszukiwali odpowiedniego materiału, który złagodziłby nacisk wywierany na ciała astronautów przy wystrzelaniu statku kosmicznego.

I tak, na początku lat 70., centrum badań NASA zaprojektowało materiał chroniący astronautów podczas wystrzelania statku. Była to supernowoczesna, wiskoelastyczna pianka z pamięcią kształtu, która dopasowywała się do kształtu ciała, a później powracała do swojej pierwotnej formy.

Ze statków kosmicznych do naszych łóżek

W związku ze swoimi niezwykłymi właściwościami, pianka z pamięcią kształtu szybko znalazła zastosowanie w leczeniu pacjentów przykutych do łóżka – zmniejszała nacisk na ich ciała i ułatwiała zapobieganie powstawaniu odleżyn. To sprawiło, że pianka stała się popularna na całym świecie.

Dziś używa się jej głównie po to, aby poprawić jakość snu.

Pianka z pamięcią kształtu zapewnia miękkość i komfort

Już od wielu lat Dormeo dokłada wszelkich starań, aby udoskonalać materace z pianki z pamięcią kształtu. Dlatego możemy zapewnić naszym klientom najlepszy sen i optymalną wygodę.

Materac z wypełnieniem z pianki z pamięcią kształtu idealnie dopasowuje się do kształtu ciała i jego temperatury, a także zmniejsza nacisk na nie wywierany. Sprzyja to poprawie krążenia krwi, wszystkie płyny ustrojowe przepływają swobodnie przez ciało i nie przeciskają się przez naczynia krwionośne. Dlatego materace z pianką z pamięcią kształtu są szczególnie polecane osobom skarżącym się na ból dolnej partii pleców, karku, bioder itp. Pianka wpływa kojąco na kobiety w ciąży i osoby, które przewracają się w nocy z boku na bok i mają problemy ze snem.

Pianka z pamięcią kształtu dopasowuje się do kształtu ciała i jego temperatury

Pianka z pamięcią kształtu jest pianką wiskoelastyczną o otwartej budowie komórkowej. W przeciwieństwie do innych pianek, posiada ona większą gęstość i reaguje na temperaturę. Będziesz mieć wrażenie, że otula cię niezwykle wygodny… kokon.

Niezwykła budowa sprawia, że pianka idealnie dopasowuje się do kształtu i wagi ciała, a po wstaniu z łóżka powoli powraca do swojej formy wyjściowej.

Pianka z pamięcią kształtu w połączeniu z twardym materacem stworzy idealne warunki do spania

Pianka z pamięcią kształtu sama w sobie jest zbyt miękka, by można z niej było wykonać cały materac. Dlatego, aby zapewnić stabilne podparcie ciała i ergonomiczne ułożenie kręgosłupa, dodaje się do niej twardsze materiały. Takim materiałem jest najczęściej sprężysta i wytrzymała pianka Ecocell®

Pianka z pamięcią kształtu występuje w 5 materacach Dormeo

  • Memory 2 +12 składa się z 2-centymetrowej warstwy pianki z pamięcią kształtu ułożonej na 12-centymetrowej warstwie twardego materiału Ecocell®. Ten materac o średniej twardości jest polecany zwłaszcza osobom, które preferują twardsze materace lub skarżą się na bóle pleców. Więcej informacji znajdziesz tutaj.

Średnia, 4-centymetrowa warstwa pianki z pamięcią kształtu

  • Materac Memory 4+10 składa się z 4-centymetrowej warstwy pianki z pamięcią kształtu, która idealnie dopasowuje się w trakcie snu do kształtu twojego ciała i przynosi ulgę kręgosłupowi. Tan materac jest bardziej miękki niż materac Memory 2+12 i dlatego spodoba się zwłaszcza młodszym osobom. Ponieważ do pianki dodano 10-centymetrową warstwę Ecocell®, materac zagwarantuje wygodę, stabilne podparcie i doskonały odpoczynek. Więcej informacji znajdziesz tutaj.
  • Materac Bamboo z 4-centymetrową warstwą pianki z pamięcią kształtu rozpieści twoje ciało niezwykłym komfortem. Pianka z pamięcią kształtu Bio posiada wszystkie cechy tradycyjnej pianki, ale dodano do niej olej rycynowy, aby uczynić ją bardziej naturalną i ekologiczną. W ten sposób przyczyniamy się do ochrony środowiska. 10-centymetrowa warstwa pianki Ecogreen, która także zawiera olej rycynowy, gwarantuje odpowiednie podparcie w trakcie snu. Bamboo jest więc najlepszym materacem dla osób, którym zależy na zdrowym środowisku. To jeden z najbardziej miękkich materacy w ofercie Dormeo. Więcej informacji znajdziesz tutaj.
  • Dla wszystkich osób, które chciałyby przekonać się o właściwościach pianki z pamięcią kształtu, ale nie chcą się pozbywać starego materaca, stworzyliśmy materac nawierzchniowy Dormeo Renew o wysokości 3,5 cm, który wykonano z pianki z pamięcią kształtu. Ta miękka warstwa pianki obleczona w zdejmowaną powłokę odnowi twarde lub zużyte materace i zapewni takie same doznania jak sen na tradycyjnym materacu z pianki z pamięcią kształtu. Do materaca nawierzchniowego dołączamy prezent – poduszkę wykonaną z pianki z pamięcią kształtu! Więcej informacji znajdziesz tutaj.

Bardzo gruba, 6-centymetrowa warstwa pianki z pamięcią kształtu

  • Memory 6+14 to luksusowy materiał składający się z grubej, 6-centymetrowej warstwy pianki z pamięcią kształtu. Jeśli chcesz w pełni poczuć, jakie zalety posiada pianka z pamięcią kształtu, ten materac jest dla ciebie. Będziesz maił wrażenie, że unosisz się w powietrzu, a 14-centymetrowa warstwa Ecocell® zapewni odpowiednie podparcie kręgosłupa. Materac Memory 6+14 można zamówić jedynie przez internet. Więcej informacji znajdziesz tutaj.

 

x
Kliknij, oddzwonimy za darmo

Masz pytania lub chcesz złożyć zamówienie? Kliknij przycisk poniżej, a my oddzwonimy do Ciebie.

Nasz konsultant jest gotów odpowiedzieć na wszystkie pytania dotyczące produktów, które Cię interesują. Proszę kliknąć na przycisk poniżej, a my oddzwonimy do Ciebie. Usługa ta jest całkowicie bezpłatna!

Zadzwoń!