Nie masz produktów w koszyku.

Dołącz do
 • Dostawa przez kuriera
 • 30 dni na zwrot
 • Możliwość rozłożenia na raty
Po czym poznać, że potrzebne Ci nowe łóżko?

Po czym poznać, że potrzebne Ci nowe łóżko?

Materac należy wymieniać co 7 lat, a czasem częściej. Kiedy ostatni raz wymieniałeś materac? Wiele osób wybiera się po nowy materac dopiero wtedy, gdy poprzedni jest już bardzo leciwy i prawie się rozpada. Możemy cię zapewnić, że wtedy jest już za późno i cierpią na tym twoje zdrowie i samopoczucie. Spanie na zużytym materacu jest zbliżone do wystartowania w maratonie w zużytych butach. Twoje ciało zasługuje i potrzebuje czegoś lepszego. Czy nadszedł czas na nowy materac?

Materac należy wymieniać co 7 lat, a czasem częściej. Kiedy ostatni raz wymieniałeś materac? Wiele osób wybiera się po nowy materac dopiero wtedy, gdy poprzedni jest już bardzo leciwy i prawie się rozpada. Możemy Cię zapewnić, że wtedy jest już za późno i cierpią na tym Twoje zdrowie i samopoczucie.

Spanie na zużytym materacu jest zbliżone do wystartowania w maratonie w zużytych butach. Twoje ciało zasługuje i potrzebuje czegoś lepszego. Czy nadszedł czas na nowy materac?

Zdecyduj się na zakup nowego materaca, jeśli:

 • wyczuwasz sprężyny, grudki w wypełnieniu lub zagłębienia na powierzchni,
 • Twój materac wydaje dziwny dźwięk, kiedy się przewracasz,
 • w centralnej części materaca powstało zagłębienie, w które wpadasz,
 • Twój materac posiada oznaki zużycia (grudki, guzki, powłoka materaca jest porwana lub rozpada się),
 • na starym materacu spałeś lub wypoczywałeś codziennie lub prawie codziennie przez co najmniej 7 lat .

Jeśli przynajmniej jeden z powyższych punktów odpowiada rzeczywistości, najwyższy czas na wymianę materaca. Jednak to nie są jedyne oznaki tego, że z materacem dzieje się coś nie tak.

Konsekwencje spania na nieodpowiednim materacu odczuje Twoje ciało

Porwana powłoka materaca nie jest jedynym powodem do jego wymiany. Jeśli budzisz się rano, a twoje kończyny są zesztywniałe i obolałe albo budzisz się w środku nocy, bo cierpną ci nogi i ręce, czas zastanowić się nad stanem twojego materaca. Najprawdopodobniej jest z nim coś nie tak. Jeśli będziesz spać na materacu, który nie zapewnia ci odpowiedniego podparcia, twoje ciało zawsze da sygnał ostrzegawczy. Dlatego zachęcamy do dokładnego obserwowania sygnałów, które pojawiają się, gdy jakość snu spada. Niestety, nasze ciała posiadają bardzo dobrą umiejętność adaptowania się, więc po jakimś czasie wszystkie te oznaki znikną (lub osłabną).

Jak zauważyć negatywne skutki kiepskiego snu?

Krótkotrwałe skutki spania na nieodpowiednim materacu widać od razu:

 • bezsenność,
 • drażliwość,
 • roztargnienie,
 • brak koncentracji,
 • ciągłe uczucie głodu, chęć sięgania po słodycze,
 • przewracanie się na łóżku z boku na bok,
 • ból karku i górnej oraz dolnej partii pleców,
 • zmęczenie,
 • niedosypianie.

Po kilku miesiącach czy latach spania na kiepskim materacu zaczniesz odczuwać długoterminowe skutki:

 • przybieranie na wadze,
 • przyśpieszenie procesów starzenia, więcej widocznych zmarszczek na twarzy,
 • zmniejszona produktywność i związane z tym problemy w pracy,
 • mało satysfakcjonujący czas wolny spędzany z rodziną i przyjaciółmi,
 • apatia,
 • problemy z uprawianiem sportu,
 • ogólne uczucie niezadowolenia i mniejsza radość z życia.

Kiedy należy kupić nowe łóżko?

Jest sprawą oczywistą, że materaca nie kupuje się na całe życie. W związku z rosnącą liczbą osób, które mają problemy ze snem, cierpią na alergie, uskarżają się na bóle stawów i kręgosłupa, stało się jasne, że dobry sen zależy od dobrego materaca. Zużyty materac może pogorszyć istniejące dolegliwości.

Najpierw powinieneś sprawdzić, jaki materac posiadasz.

Na rozgrzewkę odpowiedz na poniższe pytania:

Jaki jest stan Twojego materaca? Żaden materac dostępny na rynku nie będzie wieczny. Możesz dostać na niego bardzo długą, nawet dożywotnią gwarancję, ale to wcale nie oznacza, że kupujesz materac, który wystarczy ci na całe życie. Aby określić wiek, albo raczej odpowiedniość materaca, nie wystarczy, że spojrzysz na metkę. To nie jest najlepszy wyznacznik jakości Twojego materaca.

Nawet jeśli kupiłeś materac, który jest objęty gwarancją przez dłużej niż 10 lat, nie oznacza to, że będzie ci się spało na nim tak samo przez cały ten okres. Zazwyczaj długość gwarancji na produkt jest obietnicą dawaną przez producenta, że dany obiekt w tym czasie nie zmieni swoich właściwości fizycznych. Krótko mówiąc, utwierdza cię w przekonaniu, że kupiłeś dobry towar.

Określenie tego, jak długo dany produkt będzie odpowiadał Twoim potrzebom, to już coś zupełnie innego. Nawet jeśli produkt zachowuje swoje właściwości przez wiele lat, wciąż możesz mieć problemy ze snem. Bo Ty także się zmieniasz.

Co zmieniło się w Twoim życiu? Jakich zmian doświadczyłaś przez ostatnich 10 lat? Jesteś po ślubie, przeprowadzce, chorobie, przytyłeś bądź schudłeś znacząco, byłaś w ciąży? Wszystkie te zmiany mają wpływ zarówno na twoje ciało, jak i całe życie.

Ciało ludzkie przechodzi ciągłe zmiany i stawia wciąż nowe wymagania. Proces starzenia powoduje zmiany w wadze, kształcie ciała, masie mięśniowej itp., a materac, który stanowił dla ciebie odpowiednie podparcie, gdy miałeś 25 lat, może okazać się niewystarczający, kiedy skończysz 35. Im jesteś starszy, tym bardziej Twoje ciało doceni miękki materac, który będzie rozpieszczał wrażliwe części ciała.

Nie oznacza to jednak, że potrzebujesz materaca, który będzie po prostu bardziej miękki – struktura materaca musi wciąż być odpowiednio twarda, aby mogła podpierać kręgosłup.

W jakim celu używasz materaca? Jeśli sypiasz na swoim materacu każdej nocy, używasz go oglądając telewizję, jedząc śniadanie, czytając, wykonując ćwiczenia, jeśli pełni on funkcję sofy czy trampoliny dla dzieci, szybciej straci swoje właściwości.

Jak dbasz o swój materac? O materac należy odpowiednio dbać. Wierz albo nie, ale w trakcie swojego funkcjonowania może on stać się schronieniem dla wielu nieproszonych i nieprzyjemnych gości i substancji:

 • każdej nocy ciało ludzkie wydala 1/3 litra potu i innych płynów (tyle mierzy kubek), a wszystko pochłania materac. Część tych płynów wyparuje w ciągu dnia, ale większość pozostanie w materacu;
 • każdej nocy zrzucamy na materac ok. 1,5 g łupieżu i martwego naskórka (co daje 100-200 g rocznie);
 • materac, którego używasz od 5-6 lat zawiera ponad 200 g drobinek organicznych i nieorganicznych;
 • co najważniejsze, materace stanowią siedlisko zarodników, bakterii, wirusów i roztoczy, które są utrapieniem alergików. Szacuje się, że po 10 latach używania w materacu znajdują się ok. 2 miliony roztoczy, a także, co gorsze, ich odchody.

Wszytko to pokazuje, że warto dbać o swój materac. Jeśli nie wietrzysz go regularnie i nie używasz odpowiedniego ochraniacza, życie twojego materaca znacząco się skróci.

Zastanów się, czy twój stary materac to odpowiednie miejsce do tego, aby spędzać na nim 1/3 doby. Kliknij tutaj, aby zapoznać się z przewodnikiem Jak wybrać odpowiedni materac i spraw sobie nowy materac. Twoje ciało na to zasługuje!

x
Kliknij, oddzwonimy za darmo

Masz pytania lub chcesz złożyć zamówienie? Kliknij przycisk poniżej, a my oddzwonimy do Ciebie.

Nasz konsultant jest gotów odpowiedzieć na wszystkie pytania dotyczące produktów, które Cię interesują. Proszę kliknąć na przycisk poniżej, a my oddzwonimy do Ciebie. Usługa ta jest całkowicie bezpłatna!

Zadzwoń!