Nie masz produktów w koszyku.

Dołącz do
Prawdy i mity dotyczące pianki z pamięcią kształtu Memory Foam

Prawdy i mity dotyczące pianki z pamięcią kształtu Memory Foam

Bez wątpienia słyszałeś o piance z pamięcią kształtu. Najczęściej jej nazwa pada w odniesieniu do materacy. Jeśli jesteś sceptyczny co do jej właściwości, przeczytaj poniższe prawdy i mity, które utarły się na temat tego innowacyjnego materiału. Zdziwisz się. 8 cech charakterystycznych pianki z pamięcią kształtu, które sprawiły, że podbiła świat i zawitała do sypialni milionów osób.

Bez wątpienia słyszałeś o piance z pamięcią kształtu. Najczęściej jej nazwa pada w odniesieniu do materacy. Jeśli jesteś sceptyczny co do jej właściwości, przeczytaj poniższe prawdy i mity, które utarły się na temat tego innowacyjnego materiału. Zdziwisz się.

Pianka z pamięcią kształtu to nowoczesny, technologicznie zaawansowany materiał wykonany z miękkiej pianki poliuretanowej. Pianka z pamięcią kształtu jest więc sztucznym materiałem, ale posiada takie właściwości, jakich pozbawione są nawet naturalne materiały. Przy pomocy wyłącznie naturalnych składników nie udałoby się stworzyć materiału o właściwościach zbliżonych do pianki z pamięcią kształtu.

8 cech charakterystycznych pianki z pamięcią kształtu, które sprawiły, że podbiła świat i zawitała do sypialni milionów osób

Dzięki swoim niezwykłym właściwościom pianka z pamięcią kształtu stała się nieodzowna w produkcji materacy i poduszek. Żaden inny materiał nie może równać się z nią. A wszystko z powodu jej zalet:

  • otwarta, przewiewna struktura pozwala na wyparowanie wilgoci i regulację temperatury,
  • wytrzymała, elastyczna budowa pozwala na dłuższe życie materaca, bez zmiany jego właściwości,
  • odporna na nacisk,
  • niezwykle elastyczna – dopasowuje się do kształtów ciała,
  • stanowi nieprzyjazne środowisko do rozwoju roztoczy i bakterii,
  • optymalnie podpiera ciało i daje wrażenie unoszenia się w powietrzu,
  • nie wywiera nacisku na punkty kontaktowe ciała, ale dopasowuje się do nich,
  • jest lekka i łatwa w użyciu .

Pianka z pamięcią kształtu znacząco wpływa na jakość snu i życia

Ludzie różnią się od siebie, dlatego nie każdy polubi piankę z pamięcią kształtu. Nie możemy więc powiedzieć, że pianka z pamięcią kształtu będzie odpowiednia dla wszystkich.

Z całą odpowiedzialnością możemy natomiast stwierdzić, że większość osób, które spały na piance z pamięcią kształtu przez kilka dni, powie: od kiedy korzystam z pianki z pamięcią kształtu, śpi mi się doskonale. Sprawdźmy dlaczego.

Kilka prawd o piance z pamięcią kształtu

1. Pianka z pamięcią kształtu dopasowuje się do ciału i nie uciska punktów kontaktowych w trakcie snu

Wielu użytkowników pianek z pamięcią kształtu potwierdziło, że spanie na materacu lub poduszce z niej wykonanych łagodzi ból – zwłaszcza pleców, bioder, karku i ramion. W wymienionych częściach ciała ból ustępuje, ponieważ pianka reaguje na temperaturę i wagę, a tym samym zmniejsza ucisk w miejscach, które są na niego najbardziej narażone. Wiele osób zauważyło redukcję bólu w dolnej części pleców, od kiedy zaczęły spać na piance z pamięcią kształtu.

2. Pianka z pamięcią kształtu amortyzuje ruchy partnera, który porusza się na materacu

Pianka z pamięcią kształtu doskonale nadaje się do podwójnych łóżek lub innych łóżek, na których śpią dwie osoby. Na tradycyjnym materacu odczujesz każdy ruch wykonany przez twojego partnera; pianka z pamięcią kształtu amortyzuje ruchy, więc nawet ich nie poczujesz.

3. Mniej alergii – więcej spokojnego snu

Wielu użytkowników pianek z pamięcią kształtu zauważa, że od kiedy na nich śpią, ich problemy z alergiami znacząco się zmniejszyły. Ponieważ roztocza nie przepadają za sztucznymi materiałami, nie zasiedlą naszych materacy – a dzięki temu zniknie jedna z przyczyn alergii.

4. Pianka z pamięcią kształtu jest w zasięgu każdego

Właściciele materacy i poduszek z pianek z pamięcią kształtu cenią sobie ten cudowny materiał, ponieważ jest on przystępny cenowo i posiada długi cykl życia.

A na koniec – najbardziej utrwalone mity

Ponieważ pianka z pamięcią jest powszechnie stosowana, bardzo często staje się głównym tematem rozmów na forach i różnych stronach internetowych. Sprawdźmy, dlaczego ludzie na nią narzekają i jak zaradzić tym problemom, o ile możne w ogóle nazwać je problemami!

1. Ponieważ pianka reaguje na temperaturę, pocisz się w nocy. Nieprawda!

To, że pianka reaguje na temperaturę, można uznać za jej największą zaletę. Dzięki temu dosłownie zatopi się pod twoim ciałem (niczym wosk na patelni). Pianka z pamięcią kształtu pochłania temperaturę i pozostanie ciepła tak długo, jak długo będziesz na niej leżeć. Później ochłodzi się i stwardnieje.

Ciepło i wygoda pianki stanowią jej największą zaletę zwłaszcza zimą. Niektórzy uważają, że przyczynia się ona do nadmiernego pocenia latem, ale jej struktura komórkowa zapewnia doskonałą wentylację. Dlatego przyczyna pocenia zapewne leży gdzie indziej.

Wiele osób przez okrągły rok okrywa się tą samą kołdrą. Nawet jeśli jest ona za ciepła, aby korzystać z niej latem. Zastąp kołdrę cienkim kocem, a przyczyna pocenia zniknie.

2. Pianka z pamięcią kształtu nieprzyjemnie pachnie, prawda? Prawda – ale tylko przez kilka dni.

Pianka z pamięcią kształtu rzeczywiście wydziela specyficzny zapach, który przeszkadza wielu osobom. Faktem jest jednak, że zapach znika bardzo szybko, zwłaszcza jeśli będziesz wietrzyć sypialnię po ulokowaniu w niej nowego materaca i/lub poduszki. Zapach nie pozostanie w pokoju, ale ulotni się po kilku dniach.

3. Przyzwyczajenie się do pianki z pamięcią kształtu zajmuje wiele czasu. Częściowo prawda.

Osoby, które do tej pory spały wyłącznie na materacach ze sprężynami mogą mieć problemy z przyzwyczajeniem się do pianki z pamięcią kształtu.

Wiele osób narzeka, że materac jest zbyt twardy / zbyt miękki, że budzą się obolali, ale po kilku dniach ich odczucia zupełnie się zmieniają. Ciało potrzebuje trochę czasu, aby adaptować się do nowego materaca i materiałów, z których go wykonano. Zanim poczujesz pełen komfort może minąć kilka dni. To samo dotyczy poduszek z pianek z pamięcią kształtu.

Zapewniamy, że warto poczekać. Sen, jaki gwarantuje pianka z pamięcią kształtu, będzie niezapomnianym doznaniem.

4. Od kiedy śpię na piance z pamięcią kształtu, nie mogę zasnąć na innym materacu. Prawda!

Zadowoleni użytkownicy poduszek i materacy wykonanych z pianki z pamięcią kształtu często stwierdzają, że ciężko im zasnąć na innych materacach/poduszkach (np. w hotelach). Mają częściowo rację.

Wygody, jaką zapewnia pianka z pamięcią kształtu, nie można uzyskać za pomocą żadnego innego materiału. Dlatego radzimy zabierać piankę z pamięcią kształtu wszędzie tam, gdzie tylko się da – możesz objechać z nią cały świat, jeśli zdecydujesz się na zakup materaca Dormeo Renew lub poduszki Dormeo Memosan.

x
Kliknij, oddzwonimy za darmo

Masz pytania lub chcesz złożyć zamówienie? Kliknij przycisk poniżej, a my oddzwonimy do Ciebie.

Nasz konsultant jest gotów odpowiedzieć na wszystkie pytania dotyczące produktów, które Cię interesują. Proszę kliknąć na przycisk poniżej, a my oddzwonimy do Ciebie. Usługa ta jest całkowicie bezpłatna!

Zadzwoń!