Nie masz produktów w koszyku.

Dołącz do
Wybór odpowiedniego materaca w 5 krokach

Wybór odpowiedniego materaca w 5 krokach

Na rynku oferowanych jest wiele materacy, dlatego czasem trudno zdecydować się na właściwy. Jakimi kryteriami należy kierować się przy wyborze nowego materaca i jak ocenić jakość materaca, który już posiadamy? Aby pomóc Ci przy wyborze, sporządziliśmy listę 5 kroków, które z pewnością ułatwią zakup. Potraktuj je jako uogólniony przewodnik, który pomoże ci wybrać odpowiedni materac.

1. Wybierz odpowiedni rozmiar

Jest to tak oczywiste, że wydaje się, że nie trzeba o tym wspominać, ale to właśnie ustalenie wielkości materaca jest pierwszym krokiem. Wybierając swój wymarzony materac upewnij się, że ma on odpowiednie wymiary.

Jeśli nie jesteś pewien, jakie wymiary powinien mieć materac, by pasować do Twojego łóżka, lepiej sprawdź jeszcze raz, zanim podejmiesz pochopną decyzję.

Materace Dormeo są dostępne we wszystkich tradycyjnych rozmiarach, ale wykonujemy je także na zamówienie.

2. Weź pod uwagę swój kręgosłup

Kiedy wybierasz materac, upewnij się, że zapewni on odpowiednie podparcie dla twojego kręgosłupa. Nawet jeśli ostatnio nie dolegają ci bole pleców, właściwy wybór materaca może mieć wpływ na ich ewentualne pojawienie się w przyszłości.

Wszystkie materace Dormeo stanowią odpowiednie podparcie dla kręgosłupa i przynoszą ulgę w bólach pleców i karku, a także zapobiegają ich powstawaniu w przyszłości.

3. Skoncentruj się na wygodzie

Twój materac musi być wygodny. Oznacza to, że leżąc na nim powinieneś po prostu czuć się komfortowo i, przede wszystkim, móc wypocząć w każdej chwili. Wybieraj materace, które możesz bezpłatnie przetestować przez kilka tygodni, aby zdecydować, czy są one odpowiednie dla ciebie.

W ofercie Dormeo znajduje się 12 niezwykle wygodnych materacy. Możesz je przetestować i dopiero wtedy zdecydować, czy ten wybrany sprostał twoim oczekiwaniom. Jeśli nie, Dormeo zwróci ci pieniądze.

4. Zwróć uwagę na sposób wykonania, bo to on gwarantuje jakość, higienę i ochronę twojego zdrowia

Z jednego materaca korzystamy przez wiele lat. Nie tylko na nim śpimy i odpoczywamy, ale także jemy, oglądamy TV, czytamy… Dlatego w naszym materacu może roić się od bakterii i roztoczy, które przyczyniają się do powstawania alergenów, a co za tym idzie także astmy i alergii. Przy wyborze materaca warto więc dowiedzieć się, jak jest on chroniony przed rozwojem mikroorganizmów.

Pokrowce materacy Dormeo są wzbogacone impregnacją CleanEffect®, która chroni przed rozwojem bakterii i roztoczy, a tym samym zapobiega powstawaniu nieprzyjemnych zapachów.

5. Rozważ cenę materaca

Wiele osób jest przekonanych, że najdroższe produkty są najlepsze. Jednak w dobie globalizacji i olbrzymiego wyboru, jaki oferuje rynek, kierowanie się tą zasadą nie jest już uzasadnione.

Cena nie powinna być jedynym kryterium przy wyborze materaca. Dzisiaj możesz kupić materac najwyższej jakości za mniejsze pieniądze. Materace Dormeo są dostępne dla każdego, a jednocześnie wyróżniają się jakością. Zaprzeczają więc zasadzie, że dobra cena i wysoka jakość wzajemnie się wykluczają.

Wybierz materac najlepszy dla siebie

Dormeo oferuje różne typy materacy, które nie tylko spełniają niezbędne standardy, ale także zaspokajają indywidualne potrzeby i gusta.

Dla najbardziej wymagających stworzyliśmy linię Dormeo Air Plus - 3 najbardziej luksusowe materace w cenach od 1549 zł. Sprawdź >

  • Air Comfort Plus - o wysokości 23 cm, twardy, zrobiony ze sprężyn piankowych Octaspring® i sprężyn kieszeniowych, posiada odwracalny rdzeń z 3 strefami komfortu.
  • Air Select Plus - o wysokości 23 cm, średnio-twardy, łączący technologię Octaspring® z technologią sprężyn kieszeniowych, posiada 2 cm warstwę pianki z pamięcią kształtu dla większego komfortu i odwracalny, podwójny rdzeń z 3 strefami komfortu.
  • Air Lux Plus - o wysokości 27 cm, miękki,  łączący technologię Octaspring® z technologią sprężyn kieszeniowych, posiada 4 cm pianki z pamięcią kształtu dla większego komfortu i odwracalny, podwójny rdzeń z 5 strefami komfortu.

Zobacz też inne materace Dormeo:

  • Materac iMemory S Plus to nowoczesny materac wykonany z mieszanki nowoczesnych materiałów. Połączenie sprężyn piankowych Octaspring® ,Ecocell® i miękkiej pianki z pamięcią kształtu zapewnia doskonałe podparcie kręgosłupa i pozwala cieszyć się pełnym komfortem. Miękki i idealny także dla dzieci.

Cena: od 1 399 zł

  • Materac Aloe Vera to twardy materac o wysokości 16 cm, który zapewni odpowiednie podparcie kręgosłupa i przyniesie komfort osobom z bólami pleców. Dodatek Aloe Vera nadaje mu przyjemny dotyk i delikatność.

Cena: od 699 zł

  • Materac All Season o wysokości 16 cm to materac piankowy, który zapewni komfort o każdej porze roku. Jedna jego strona jest odpowiednia na miesiące cieplejsze, a druga na zimniejsze. Wykonany z pianki Ecocell® i Formacell®.

Cena: od 699 zł.

  • Materac dziecięcy Baby to materac przeznaczony dla niemowląt i starszych dzieci. Zadba o prawidłowy rozwój kręgosłupa. Wyposażony jest w wodoodporny pokrowiec, który można prać w pralce.

Cena: od 349 zł.

Poza tradycyjnymi materacami, stworzyliśmy też materace nawierzchniowe, które można położyć na wysłużonej kanapie, czy niewygodnym rozkładanym łóżku, a nawet podłodze. Zapewniają komfortowy sen i są łatwe w przechowywaniu - można je zwinąć w rulon. Sprawdź >

x
Kliknij, oddzwonimy za darmo

Masz pytania lub chcesz złożyć zamówienie? Kliknij przycisk poniżej, a my oddzwonimy do Ciebie.

Nasz konsultant jest gotów odpowiedzieć na wszystkie pytania dotyczące produktów, które Cię interesują. Proszę kliknąć na przycisk poniżej, a my oddzwonimy do Ciebie. Usługa ta jest całkowicie bezpłatna!

Zadzwoń!