Nie masz produktów w koszyku.

Dołącz do
Jak dobrać właściwy materac?

Jak dobrać właściwy materac?

Kiedy nadchodzi czas na zakup nowego materaca, szybko przekonujesz się, że na rynku jest ich duża różnorodność. Niektóre z nich są do siebie podobne, inne zupełnie różne. Niektóre mają klasyczne sprężyny, niektóre sprężyny Octaspring, inne wykonano z lateksu, a jeszcze inne z pianki z pamięcią kształtu. Co wybrać?

Jak Ci się śpi?

Według sondażu TNS Pentor w 2013 roku ponad połowa Polaków uskarżała się na problemy związane z bólem pleców. Z kolei badania TNS Polska wskazują, że 25% z nas nie dosypia, a co trzeci z nas zauważa, że zła jakość snu ma wpływ na gorsze funkcjonowanie w ciągu dnia i zły humor.­­

Dlatego bardzo ważna się być kwestia jak i na czym śpimy - jest to ściśle związane z tym, w jakiej kondycji wstajemy rano. Składana kanapa na pewno nie jest odpowiednim miejscem do spania i nie pozwoli nam się odpowiednio zregenerować. Najlepiej pomożemy kręgosłupowi, jeśli dobierzemy do spania dobry materac.

Odpowiedni rodzaj materaca

Pierwszym kryterium doboru powinien być rodzaj materaca.

Na rynku dostępne są materace: sprężynowe (bonelowe), kieszonkowe (kieszeniowe), z pianki wysokoelastycznej, z dodatkiem pianki termoelastycznej, hybrydowe (z technologią Octaspring®). Każdy z tych rodzajów materacy ma swoje zalety i wady.

Materace sprężynowe są niedrogie, ale bardzo słabo dopasowują się do krzywizn ciała. Nie zaleca się ich osobom, które mają problemy z kręgosłupem.

Z kolei materace kieszonkowe są polecane ze względu na ich własności rehabilitacyjne. Każda ze sprężyn umiszczonych w kieszeniach oddziałuje punktowo, naciskając na te partie kręgosłupa, które potrzebują skorygowania.

Materace piankowe są nieustannie ulepszane, a te zrobione z materiałów nowej generacji są znakomitej jakości. Piankowe materace Dormeo są wykonane z pianki Ecocell®. Jest ona twarda, świetnie dopasowuje się do kształtów ciała, jest przewiewna i dodatkowo ekologiczna – podlega recyklingowi.

Materace hybrydowe są najnowszą generacją materacy. Wykonane przy użyciu nowoczesnej technologii Octaspring®, optymalnie dopasowują się do kształtów ciała, zapewniając najlepsze podparcie partiom ciała, które najbardziej tego potrzebują. Materace hybrydowe zawierają w sobie sprężyny piankowe, które poruszają się niezależnie od siebie, we wszystkch kierunkach.

Higieniczna czystość

Przy doborze materaca warto też zwrócić uwagę na to, czy nie będzie trudności z jego czyszczeniem. Jest to szczególnie ważne, jeśli kupujemy materac dla alergika.

I tu Dormeo opracowało system CleanEffect®, który zabezpiecza przed namnażaniem się roztoczy, bakterii i grzybów. Jest to specjalna impregnacja, która ma działanie antybakteryjne. Dodatkowo, powłoka materaca czasami ma dodatek włókien srebra, które zapobiegają nieprzyjemnym zapachom. Świetnym dodatkiem są również włókna bambusa, z racji ich właściwości hipoalergicznych.

Różne pozycje snu

Właściwy materac powinniśmy dobierać zwracając uwagę na to, w jakiej pozycji śpimy.

69% osób śpi na boku, w pozycji embrionalnej. Jest ona wygodna, ale jeśli układamy się tak na niewłaściwym podłożu, może być bardzo obiciążająca dla kręgosłupa. Nacisk na kręgi występuje wówczas przede wszystkim w rejonie bioder i ramion. Polecane są wówczas materace o średniej miękkości, dopasowujące się szczególnie w okolicy odcinka piersiowego i lędźwiowego.

To, jaki mamy kręgosłup i to, w jaki sposób układamy się do snu, determinuje wybór twardości materaca. Tu wchodzi też w grę również waga ciała.

Test twardości możemy zrobić kładąc się na materacu na plecach, na płasko i wsuwając dłoń pod kręgosłup lędźwiowy. Jeśli wejdzie ona zbyt łatwo, oznacza to, że materac jest za miękki, natomiast jeśli będzie problem z jej włożeniem, to dla nas sygnał, że twardość jest za wysoka. Dłoń powinna mieścić się pod plecami, ale wchodzić pod nie z lekkim oporem.

Dzielenie materaca z partnerem

Kolejnym kryterium doboru materaca jest to, czy śpimy sami, czy dzielimy go z partnerem/partnerką.

W tym drugim przypadku możemy założyć, że w większości przypadków nie będziemy mieli tej samej wagi, a zatem materac powinien być sprofilowany niejako podwójnie.

Materace Dormeo, wykonane w technologii Octaspring®, sa doskonałym wyboremem dla par - dzięki unikalnej konstrukcji sprężyn piankowych materac nie przenosi ruchów śpiacego partnera na drugą stronę. To sprawia, że nawet mocno wiercący się partner nie zakłóci naszego snu.

Niektóre materace Dormeo mają również rozwiązanie stworzone w sam raz dla par - mają dwudzielny rdzeń. To znaczy, ze każdy z partnerów może odwrócić rdzeń materaca wedle swoich upodobań - na bardziej miękką, lub bardziej twardą stronę.

Poznaj linię materacy Dormeo Air, które łączą technologię sprężyn kieszeniowych ze sprężynami piankowymi Octaspring®.

 

 

 

 

x
Kliknij, oddzwonimy za darmo

Masz pytania lub chcesz złożyć zamówienie? Kliknij przycisk poniżej, a my oddzwonimy do Ciebie.

Nasz konsultant jest gotów odpowiedzieć na wszystkie pytania dotyczące produktów, które Cię interesują. Proszę kliknąć na przycisk poniżej, a my oddzwonimy do Ciebie. Usługa ta jest całkowicie bezpłatna!

Zadzwoń!