Nie masz produktów w koszyku.

Dołącz do
  • Dostawa przez kuriera
  • 30 dni na zwrot
  • Możliwość rozłożenia na raty
Jak dobrać właściwy materac?

Jak dobrać właściwy materac?

Kiedy nadchodzi czas na zakup nowego materaca, szybko przekonujesz się, że na rynku roi się od różnorodnych materaców. Niektóre z nich są podobne, inne zupełnie różne. Niektóre mają sprężyny, inne wykonano z lateksu, a jeszcze inne z pianki z pamięcią kształtu. A przecież interesuje nas tylko jedno – znalezienie materaca, który zapewni nam spokojny, odprężający i regenerujący sen. Aby ułatwić ci zakup materaca odpowiedniego dla ciebie, przygotowaliśmy przewodnik po materacach Dormeo. Przygotuj się na porządny sen!

Według sondażu TNS Pentor w 2013 roku ponad połowa Polaków uskarżała się na problemy związane z bólem pleców. Z kolei badania TNS Polska wskazują że 25% z nas nie dosypia, a co trzeci z nas zauważa, że zła jakość snu ma wpływ na gorsze funkcjonowanie w ciągu dnia i zły humor.­­ Dlatego bardzo ważnym problemem wydaje się być kwestia jak i na czym śpimy. Są to problemy powiązane ze sobą. Odpowiednie miejsce do spania to nie powinno być na pewno łóżko-składak. Optymalnie pomożemy kręgosłupowi, jeśli dobierzemy do spania dobry materac.

Pierwszym kryterium doboru powinien być rodzaj materaca. Na rynku dostępne są materace: sprężynowe (bonelowe), kieszonkowe (kieszeniowe), z pianki wysokoelastycznej, z pianki termoelastycznej. Każdy z tych rodzajów materacy ma swoje zalety i wady. Materace sprężynowe są niedrogie, ale bardzo słabo dopasowują się do krzywizn ciała. Nie zaleca się ich osobom, które mają problemy z kręgosłupem. Z kolei materace kieszonkowe są polecane ze względu na ich własności rehabilitacyjne. Każda ze sprężyn umiszczonych w kieszeniach, oddziałuje tutaj punktowo, naciskając na te partie kręgosłupu, które potrzebują skorygowania. Materace piankowe są nieustannie ulepszane, a te z materiałów nowej generacji są znakomitej jakości. Piankowe materace Dormeo są robione z materiału Ecocell®. Jego właściwości są naprawdę nie do przecenienia: jest twardy, świetnie dopasowuje się do kształtów ciała, jest przewiewny i dodatkowo ekologiczny – można go zrecyklingować.

Przy doborze materaca warto też zwrócić uwagę na to czy nie będzie trudności z jego oczyszczaniem. Jest to szczególnie ważne, jeśli kupujemy materac dla alergika. I tu Dormeo opracował system CleanEffect®, który zabezpiecza przed namnażaniem się roztoczy, bakterii i grzybów. Jest to specjalna powłoka, która ma działanie antybakteryjne. Dodatkowo czasami ma dodatek włókien srebra, które nie przepuszczają zapachów. Świetnym dodatkiem są również włókna bambusa. Bambusowe materace to stosunkowo nowy patent, który zyskuje coraz większą ilość zwolenników z racji ich właściwości hipoalergicznych.

Właściwy materac powinniśmy dobierać zwracając uwagę na to, w jakiej pozycji śpimy. 69% osób śpi na boku, w pozycji embrionalnej. Jest ona wygodna, ale jeśli układamy się tak na niewłaściwym podłożu, może być bardzo obiciążająca dla kręgosłupa. Nacisk na kręgi występuje wówczas przede wszystkim w rejonie bioder i ramion. Polecane są wówczas materace o średniej miękkości, dopasowujące się szczególnie w okolicy odcinka piersiowego i lędźwiowego. To, jaki mamy kręgosłup i to, w jaki sposób układamy się do snu, determinuje także wybór twardości materaca. Tu wchodzi też w grę również waga ciała. Test twardości możemy zrobić kładąc się na materacu na plecach, na płasko i wsuwając dłoń pod kręgosłup lędźwiowy. Jeśli wejdzie ona zbyt łatwo, oznacza to, że materac jest za miękki, natomiast jeśli będzie problem z jej włożeniem, to dla nas sygnał, że twardość jest za wysoka. Dłoń powinna mieścić się pod plecami, ale wchodzić pod nie z lekkim oporem.

Kolejnym kryterium doboru materaca jest to czy śpimy sami, czy dzielimy go z partnerem/partnerką. W tym drugim przypadku możemy założyć, że w większości przypadków nie będziemy mieli tej samej wagi, a zatem materac powinien być sprofilowany niejako podwójnie.

x
Kliknij, oddzwonimy za darmo

Masz pytania lub chcesz złożyć zamówienie? Kliknij przycisk poniżej, a my oddzwonimy do Ciebie.

Nasz konsultant jest gotów odpowiedzieć na wszystkie pytania dotyczące produktów, które Cię interesują. Proszę kliknąć na przycisk poniżej, a my oddzwonimy do Ciebie. Usługa ta jest całkowicie bezpłatna!

Zadzwoń!