Nie masz produktów w koszyku.

Dołącz do
 • Dostawa przez kuriera
 • 30 dni na zwrot
 • Możliwość rozłożenia na raty
Jak wybrać odpowiedni materac?

Jak wybrać odpowiedni materac?

Czy zastanawiałeś się kiedyś, ile czasu spędzasz w łóżku? Czy uwierzysz, jeśli powiemy ci, że 1/3 swojego życia? Przyznasz więc z pewnością, że ważne jest, aby przez ten czas spać na wygodnym i solidnym materacu.

Czy zastanawiałeś się kiedyś, ile czasu spędzasz w łóżku? Czy uwierzysz, jeśli powiemy ci, że 1/3 swojego życia?

Przyznasz więc z pewnością, że ważne jest, aby przez ten czas spać na wygodnym i solidnym materacu.

Co oznacza, że materac jest wysokiej jakości?

Ponieważ w ciągu dnia jesteśmy narażani na stres i liczne obciążenia, niezmiernie ważne jest, aby nocą nasz organizm odpowiednio odpoczął i się zregenerował.

Można to osiągnąć jedynie na materacu, który:

 • idealnie dopasowuje się do kształtów ciała,
 • zapewnia podparcie ciała tam, gdzie jest to najbardziej potrzebne,
 • nie wywiera nacisku na punkty kontaktowe na ciele,
 • oddycha i pochłania wilgoć,
 • posiada ochronę przed roztoczami,
 • zapewnia maksymalny relaks i daje zadowolenie .

Co się dzieje, kiedy śpimy na kiepskim i zużytym materacu?

W takiej sytuacji mogą pojawić się następujące problemy:

 • bezsenność,
 • drażliwość,
 • brak koncentracji,
 • przewracanie się na łóżku z boku na bok,
 • ból karku i górnej oraz dolnej partii pleców,
 • Twoja twarz będzie przejawiała oznaki braku snu,
 • wokół oczu pojawią się zmarszczki,
 • będziesz budzić się zmęczony, niewyspany i wyczerpany.

Krótko mówiąc – jeśli kiepsko sypiasz, rezultaty są widoczne przez cały dzień. Nie da się wynagrodzić organizmowi nieprzespanych godzin „nadrabiając” w weekendy. Suma przespanych godzin nie zawsze jest równa potrzebnej organizmowi dawce porządnego snu.

Jeśli Twój organizm przez dłuższy czas musi obchodzić się bez wystarczającej ilości snu, pojawiają się następujące problemy:

 • zmniejszona produktywność i związane z tym problemy w pracy,
 • mało satysfakcjonujący czas wolny spędzany z rodziną i przyjaciółmi,
 • apatia,
 • problemy z uprawianiem sportu,
 • przybieranie na wadze i przyśpieszenie procesów starzenia,
 • na dłuższą metę może prowadzić to do ogólnego uczucia niezadowolenia i mniejszej radości z życia

Byłeś tego świadomy?

Jeśli wyżej wymienione problemy dotyczą także ciebie, prawdopodobnie źle wybrałeś materac lub twój materac jest już zbyt stary i potrzebuje wymiany. Zobacz jak odróżnić dobry materac od złego.

Co należy wziąć pod uwagę przy wyborze nowego materaca

Wybór nowego materaca nie jest łatwy. Dzisiejszy rynek oferuje różnorodne rodzaje materacy (najnowocześniejsze materace, łóżka wodne, materace wykonane z różnych pianek i lateksu), których ceny bardzo się od siebie różnią (nie zawsze jest to zależne od jakości materaca).

Jeśli wybrałeś już nowy materac sprawdź najpierw, czy możesz odpowiedzieć twierdząco na wszystkie poniższe pytania

1. Czy materac odpowiednio podpiera kręgosłup i inne części ciała?

Odpowiedni materac zapobiega powstawaniu dolegliwości kręgosłupa: zwłaszcza karku i części lędźwiowej. Powinien także zapewnić ochronę przed pojawieniem się bólu i napięcia wszystkich części ciała.

Przy wyborze materaca sprawdź, czy materiały, z których go wykonano, są wystarczająco elastyczne, aby dopasować się do kształtu twojego kręgosłupa i całego ciała, a jednocześnie zapewnić ułożenie ciała w ergonomicznej pozycji.

Starannie dobrane materiały, z których wykonano materace Dormeo, zapewniają ułożenie ciała w odpowiedniej pozycji i tym samym zapobiegają bólom pleców, karku i bioder. Możesz wybierać spośród licznych połączeń twardszych i bardziej miękkich materiałów, aby znaleźć taki materac, który zapewni prawidłowe ułożenie twojego ciała w trakcie snu.

2. Czy materac idealnie dopasowuje się do kształtu i wagi twojego ciała (czy jest anatomiczny i ortopedyczny)?

Aby zagwarantować sobie porządny sen, potrzebujemy materaca, który będzie stanowił odpowiednie podparcie i tym samym ograniczał nacisk na mięśnie i kręgosłup. Oznacza to, że materac musi mieć zdolność dostosowania się do kształtu każdej części twojego ciała, zapewnić ci spokojniejszy sen i zapobiec ciągłemu przewracaniu się z boku na bok w poszukiwaniu wygodnej pozycji. Dobry materac równomiernie rozkłada nacisk na całe ciało.

Materace Dormeo są niezwykle wygodne i dopasowane do potrzeb współczesnych ludzi. Ich wypełnienia wykonano z materiałów, które w pełni dopasowują się do ciała w trakcie snu i nie wywierają nacisku na ciało.

3. Czy materac jest hipoalergiczny (czy chroni cię przed roztoczami, grzybami i bakteriami)?

Coraz więcej osób choruje na alergie. Najczęstszym czynnikiem wywołującym alergie są bez wątpienia roztocza.

Zasiedlają one nasze domy, a zwłaszcza materace łóżek, które dostarczają im doskonałych warunków do rozwoju: ciepło, wilgoć i pożywienie.

Badania pokazują, że przeciętny dwuletni materac jest siedliskiem ok. 2 milionów roztoczy, zarówno żywych jak i ich szczątek. Za każdym razem, kiedy przewracasz się na materacu, wzbijasz w powietrze chmurę kurzu, która wywołuje reakcje alergiczne (katar, kaszel, łzawiące oczy itp.). Musisz znaleźć taki materac, który cię przed tym ochroni.

Materace Dormeo chronią twoje zdrowie przed roztoczami, bakteriami i grzybami, ponieważ wszystkie powłoki materacy pokryto środkiem SANITIZED®. Jest to uznany na całym świecie sposób ochrony włókien przed roztoczami, grzybami i bakteriami. Dlatego polecamy materace Dormeo zwłaszcza astmatykom i alergikom.

4. Czy materac zapewnia dobrą wentylację, a jednocześnie doskonałą cyrkulację ciepła i powietrza?

Nasze ciała wydzielają w czasie snu dużą ilość wilgoci, dlatego ważne jest, aby materac regulował ciepło i wilgoć. Wypełnienie materaca musi zapewniać odpowiedni przewiew i kontrolować wilgoć zapobiegając jednocześnie zawilgotnieniu materaca. Aby nasze ciało pozostawało rozgrzane na zimnych i wilgotnych materacach, musi spożytkować dużą ilość energii, co prowadzi do niespokojnego snu.

Doskonała wentylacja to podstawa dobrego snu i długiego życia materaca. Różnorodne materiały zastosowane przy produkcji materacy Dormeo są niezwykle przewiewne i oddychają. Ecocell®, Talalay, Ultralatex … - wszystkie te materiały posiadają budowę komórkową, która pozwala na nieustanny przepływ powietrza i uwalnianie nadmiaru wilgoci.

Z tego powodu twój materac pozostanie suchy, a ty będziesz mógł każdego wieczora wręcz zatonąć w świeżym materacu. Aby zwiększyć zdolność materaca do oddychania, niezbędne jest zastosowanie stelaża. Zapewni on dobrą wentylację materaca i uwalnianie wilgoci powstałej w trakcie snu.

5. Czy materac jest chroniony przed powstawaniem elektryczności statycznej?

Przy wyborze materaca, musisz sprawdzić, czy zapobiega on gromadzeniu się kurzu w związku z powstawaniem elektryczności statycznej. Smog elektromagnetyczny wywoływany jest różnymi obiektami, które emitują fale elektromagnetyczne: telewizory, radia, kable, gniazdka elektryczne. Tkaniny z wszytymi włóknami węglowymi zapobiegają przenikaniu fal elektromagnetycznych.

Większość powłok na materacach Dormeo jest wzbogacana włóknami węglowymi (Resistat®), które zapobiegają tworzeniu elektryczności statycznej. Resistat® nie dopuszcza do powstawania nieprzyjemnych iskierek wywoływanych elektrycznością statyczną i gromadzeniu kurzu, ponadto chroni przed roztoczami.

6. Czy materac jest ekologiczny (stworzony z materiałów przyjaznych dla ludzi i środowiska)?

Produkcja nowoczesnych materiałów wpływa negatywnie na środowisko. Uwalnianie różnych substancji źle odbija się także na zdrowiu ludzi. Dlatego przy wyborze materaca należy sprawdzić, czy posiada on certyfikaty potwierdzające, że spełnia on normy środowiskowe.

Materace Dormeo tworzymy z materiałów zaawansowanych technologicznie, a jednocześnie ekologicznych, które nadają się do recyklingu. Ciągle udoskonalamy nasze materiały i procesy produkcyjne, aby zadbać o przyszłość naszej planety. Wszystkie nasze materace posiadają certyfikat Oeko-Tex®, który gwarantuje, że spełniają one surowe normy środowiskowe dla tekstliów.

7. Czy sprzedawca daje wieloletnią gwarancję na materac (nie tylko na powłokę materaca, ale także jego wypełnienie)?

Gwarancja na wypełnienie materaca nakłada na sprzedawcę obowiązek wymiany materaca, jeśli w wypełnieniu pojawią się jakieś wady. Ponieważ 10 lat to bardzo długi okres czasu, sprzedawca musi upewnić się, że produkt, który sprzedaje jest na tyle solidny, aby taka gwarancja była uzasadniona. Tak długi okres gwarancyjny jest oczywiście obietnicą wysokiej jakości produktu.

Wszystkie materace Dormeo mają kilkuletnią gwarancję – nie tylko na powłokę materaca, ale także na jego wypełnienie. W zależności od rodzaju materaca możesz uzyskać 6-, 12- lub 15-letnią gwarancję na wypełnienie materaca, powłoki objęte są gwarancją przez rok. Jeśli w czasie trwania okresu gwarancyjnego w twoim materacu zajdą niepożądane zmiany, nasi konsultanci pomogą zażegnać problem lub, w razie konieczności, zastąpią twój stary materac nowym.

8. Czy jakość materaca odpowiada jego cenie?

Zanim zdecydujesz się na materac, dowiedz się, jakie są jego parametry i porównaj je z innymi materacami tej samej klasy. Zauważysz, że podobne materace mogą bardzo różnić się cenowo. Jest to zależne od sprzedawcy i marki materaca, ale nie musi mieć przełożenia na jakość.

W Dormeo staramy się, aby jakość i cena naszych materacy szły w parze. Dlatego oferujemy rewolucyjne materace najwyższej jakości po rozsądnych cenach. Nasze materace posiadają ponadto niezwykłe właściwości, których pozbawione są inne (droższe) materace dostępne na rynku.

9. Czy możesz zwrócić materac bez ponoszenia dodatkowych kosztów, kiedy uznasz, że jest on dla ciebie nieodpowiedni?

Może tak się zdarzyć, że wybierzesz i kupisz materac dostępny na słoweńskim rynku i dopiero wtedy przekonasz się, że nie jest on tak wygodny, jak oczekiwałeś. Dlatego warto sprawdzić, czy sprzedawca zapewni ci bezpłatny okres próbny. Oznacza to, że, jeśli w trakcie okresu próbnego materac okaże się nieodpowiedni, będziesz mógł go zwrócić, bez ponoszenia kosztów i składania wyjaśnień.

Dormeo daje ci niezwykłą możliwość wypróbowania materaca przez okres 30, 60 lub 90 dni. Jeśli nie sprosta on twoim oczekiwaniom, możesz go odesłać, a my zwrócimy ci pieniądze bez zadawania pytań. (Nie dotyczy materacy wykonanych na zamówienie.)

10. Czy sprzedawca zapewni pełen serwis – pomoc i poradę?

Dokonanie właściwego wyboru, problemy z transportem, zasady płatności, warunki zwrotu produktu… Jeśli przy zakupie materaca nie uzyskasz właściwej porady, wszystko to może zmienić jego zakup w koszmar.

Kupuj u tych sprzedawców, którzy oferują nie tylko użyteczne produkty, ale i serwis: proste procedury zamówienia, warunki płatności odpowiadające klientowi, transport własny, odpowiednie warunki zwrotu produktu, a także pomoc i poradę.

W Dormeo najważniejsi są dla nas nasi klienci i bardzo zależy nam na ich satysfakcji. Za materace można płacić w ratach, dostarczamy je do domu i montujemy, a kiedy klienci są niezadowoleni, odbieramy je i odwozimy zupełnie bezpłatnie. Dzwoniąc pod numer (022) 512 53 16 uzyskasz odpowiedź na wszystkie pytania i poradę. Jesteśmy szczęśliwi, gdy możemy ci pomóc.

x
Kliknij, oddzwonimy za darmo

Masz pytania lub chcesz złożyć zamówienie? Kliknij przycisk poniżej, a my oddzwonimy do Ciebie.

Nasz konsultant jest gotów odpowiedzieć na wszystkie pytania dotyczące produktów, które Cię interesują. Proszę kliknąć na przycisk poniżej, a my oddzwonimy do Ciebie. Usługa ta jest całkowicie bezpłatna!

Zadzwoń!