Nie masz produktów w koszyku.

Dołącz do
 • Dostawa przez kuriera
 • 30 dni na zwrot
 • Możliwość rozłożenia na raty
Jakie cechy powinien mieć materac wysokiej jakości?

Jakie cechy powinien mieć materac wysokiej jakości?

1/3 swojego życia spędzasz w łóżku? Ważne zatem jest, aby ten czas pozwalał na jak najlpeszą regenerację. Jest to możliwe jedynie wtedy, gdy śpimy na solidnym, wygodnym materacu. Ale jak ocenić, czy materac jest naprawdę wysokiej jakości?

Co oznacza, że materac jest wysokiej jakości?

W ciągu dnia jesteśmy narażani na stres i liczne obciążenia, wynikające ze współczesnego trybu życia. Dlatego niezmiernie ważne jest, aby nocą nasz organizm odpowiednio odpoczął i się zregenerował.

Zapewni nam to jedynie materac wysokiej jakości, który:

 • idealnie dopasowuje się do kształtów ciała,
 • zapewnia podparcie ciała tam, gdzie jest to najbardziej potrzebne,
 • nie wywiera nacisku na punkty na ciele,
 • oddycha i pochłania wilgoć,
 • posiada ochronę przed roztoczami.

Co się dzieje, kiedy śpimy na kiepskim i zużytym materacu?

Niewygodny i wysłużony materac może sprawić, że nie będziemy w stanie się porządnie wyspać i zregenerować, gdyż będzie nam po prostu niewygodnie. W takiej sytuacji mogą pojawić się następujące problemy:

 • bezsenność,
 • drażliwość,
 • brak koncentracji,
 • przewracanie się na łóżku z boku na bok,
 • ból karku i górnej oraz dolnej partii pleców,
 • wokół oczu pojawią się zmarszczki,
 • będziesz czuć zmęczenie i wyczerpanie.

Krótko mówiąc – jeśli kiepsko sypiasz, rezultaty są widoczne przez cały dzień. Nie da się wynagrodzić organizmowi nieprzespanych godzin, „nadrabiając” w weekendy. Suma przespanych godzin nie zawsze jest równa potrzebnej organizmowi dawce porządnego snu.

Jakie są skutki niewysypiania się?

Jeśli Twój organizm przez dłuższy czas musi obchodzić się bez wystarczającej ilości snu, pojawiają się następujące problemy:

 • zmniejszona produktywność i związane z tym problemy w pracy,
 • mało satysfakcjonujący czas wolny spędzany z rodziną i przyjaciółmi,
 • apatia,
 • problemy z uprawianiem sportu,
 • przybieranie na wadze i przyśpieszenie procesów starzenia,
 • na dłuższą metę może prowadzić to do ogólnego uczucia niezadowolenia i mniejszej radości z życia.

Jeśli wyżej wymienione problemy dotyczą także ciebie, prawdopodobnie źle wybrałeś materac lub twój materac jest już zbyt stary i potrzebuje wymiany.

Co należy wziąć pod uwagę przy wyborze nowego materaca?

Wybór nowego materaca nie jest łatwy. Dzisiejszy rynek oferuje różnorodne rodzaje materacy, których ceny bardzo się od siebie różnią (nie zawsze jest to zależne od jakości materaca).

Jeśli wybrałeś już nowy materac, sprawdź najpierw, czy możesz odpowiedzieć twierdząco na wszystkie poniższe pytania.

1. Czy materac odpowiednio podpiera kręgosłup i inne części ciała?

Odpowiedni materac zapobiega powstawaniu dolegliwości kręgosłupa, zwłaszcza karku i części lędźwiowej. Powinien także zapewnić ochronę przed pojawieniem się bólu i napięcia wszystkich części ciała.

Sprawdź, czy materiały, z których go wykonano, są wystarczająco elastyczne, aby dopasować się do kształtu twojego kręgosłupa i całego ciała, a jednocześnie zapewnić ułożenie ciała w ergonomicznej pozycji.

Materace Dormeo wykonano z materiałów, które zapewniają ułożenie ciała w odpowiedniej pozycji i tym samym zapobiegają bólom pleców, karku i bioder. Możesz wybierać spośród licznych połączeń twardszych i bardziej miękkich materiałów, aby znaleźć taki materac, który zapewni Ci największy komfort w trakcie snu.

2. Czy materac idealnie dopasowuje się do kształtu i wagi twojego ciała?

Aby zagwarantować sobie porządny sen, potrzebujemy materaca, który będzie ograniczał nacisk na mięśnie i kręgosłup. Oznacza to, że materac musi mieć zdolność dostosowania się do kształtu każdej części twojego ciała, aby zapewnić Ci spokojniejszy sen i zapobiec ciągłemu przewracaniu się z boku na bok w poszukiwaniu wygodnej pozycji. Dobry materac równomiernie rozkłada nacisk na całe ciało.

Materace Dormeo są niezwykle wygodne i dopasowane do potrzeb ludzi o różnych upodobaniach. Ich wypełnienia wykonano z materiałów, które w pełni dopasowują się do ciała w trakcie snu i nie wywierają nacisku.

3. Czy materac jest hipoalergiczny (czy chroni cię przed roztoczami, grzybami i bakteriami)?

Coraz więcej osób choruje na alergie. Najczęstszym czynnikiem wywołującym alergie są bez wątpienia roztocza.

Zasiedlają one nasze domy, a zwłaszcza materace łóżek, które dostarczają im doskonałych warunków do rozwoju: ciepło, wilgoć i pożywienie.

Badania pokazują, że przeciętny dwuletni materac jest siedliskiem ok. 2 milionów roztoczy, zarówno żywych jak i ich szczątków. Za każdym razem, kiedy przewracasz się na materacu, wzbijasz w powietrze chmurę kurzu, która wywołuje reakcje alergiczne (katar, kaszel, łzawiące oczy itp.). Musisz znaleźć taki materac, który cię przed tym ochroni.

4. Czy materac zapewnia dobrą wentylację i cyrkulację ciepła i powietrza?

Nasze ciała wydzielają w czasie snu dużą ilość ciepła i wilgoci. Wypełnienie materaca musi zapewniać więc odpowiedni przewiew i kontrolować tę wilgoć i temperaturę. Dzięki temu nasz sen będzie spokojniejszy, a materac pozostanie świeży i suchy.

Optymalna wentylacja to podstawa dobrego wypoczynku i długiego życia materaca. Różnorodne pianki i tkaniny zastosowane przy produkcji materacy Dormeo są niezwykle przewiewne i oddychające.

Należy pamiętać, że nie bez znaczenia jest też odpowiedni stelaż, który wspomoże przepływ powietrza w materacu.

6. Czy materac jest ekologiczny (stworzony z materiałów przyjaznych dla środowiska)?

Produkcja nowoczesnych materiałów wpływa negatywnie na środowisko. Uwalnianie różnych substancji źle odbija się także na zdrowiu. Dlatego przy wyborze materaca należy sprawdzić, czy posiada on certyfikaty potwierdzające, że spełnia on normy środowiskowe.

Materace Dormeo tworzymy z materiałów zaawansowanych technologicznie, a jednocześnie ekologicznych, które nadają się do recyklingu. Ciągle udoskonalamy nasze materiały i procesy produkcyjne, aby zadbać o przyszłość naszej planety. Wszystkie nasze materace posiadają certyfikat Oeko-Tex®, który gwarantuje, że spełniają one surowe normy środowiskowe dla tekstyliów.

7. Czy sprzedawca daje wieloletnią gwarancję na materac (nie tylko na powłokę materaca, ale także jego wypełnienie)?

Gwarancja na wypełnienie materaca nakłada na sprzedawcę obowiązek wymiany materaca, jeśli w wypełnieniu pojawią się jakieś wady. Ponieważ 10 lat to bardzo długi okres, sprzedawca musi upewnić się, że produkt, który sprzedaje jest na tyle solidny, aby taka gwarancja była uzasadniona. Tak długi okres gwarancyjny jest obietnicą wysokiej jakości produktu.

Materace Dormeo objęte są nawet 15-letnią gwarancją. Jeśli w czasie trwania okresu gwarancyjnego w twoim materacu zajdą niepożądane zmiany, konsultanci pomogą zażegnać problem lub zastąpią Twój stary materac nowym.

8. Czy jakość materaca odpowiada jego cenie?

Zanim zdecydujesz się na materac, dowiedz się, jakie są jego parametry i porównaj je z innymi materacami tej samej klasy. Zauważysz, że podobne materace mogą bardzo różnić się cenowo. Jest to zależne od sprzedawcy i marki materaca, ale nie musi mieć przełożenia na jakość.

W Dormeo staramy się, aby jakość i cena naszych materacy szły w parze. Dlatego oferujemy rewolucyjne materace najwyższej jakości po rozsądnych cenach.

9. Czy możesz zwrócić materac bez ponoszenia dodatkowych kosztów, kiedy uznasz, że jest on dla ciebie nieodpowiedni?

Może tak się zdarzyć, że kupisz materac i dopiero wtedy przekonasz się, że nie jest on tak wygodny, jak oczekiwałeś. Dlatego warto sprawdzić, czy przysługuje Ci bezpłatny okres próbny. Oznacza to, że, jeśli w trakcie okresu próbnego materac okaże się nieodpowiedni, będziesz mógł go zwrócić, bez ponoszenia kosztów i składania wyjaśnień.

Dormeo daje ci niezwykłą możliwość wypróbowania materaca przez okres 30, 60 lub nawet 100 dni (w przypadku najbardziej ekskluzywnej linii materacy - Dormeo Air). Jeśli nie sprosta on twoim oczekiwaniom, możesz go odesłać, a my zwrócimy ci pieniądze bez zadawania pytań.

10. Czy sprzedawca zapewni pełen serwis – pomoc i poradę?

Dokonanie właściwego wyboru, problemy z transportem, zasady płatności, warunki zwrotu produktu… Jeśli przy zakupie materaca nie uzyskasz właściwej porady, wszystko to może zmienić jego zakup w koszmar.

Kupuj u tych sprzedawców, którzy oferują nie tylko użyteczne produkty, ale i serwis: proste procedury zamówienia, warunki płatności odpowiadające klientowi, transport własny, odpowiednie warunki zwrotu produktu, a także pomoc i poradę.

W Dormeo najważniejsi są dla nas nasi klienci i bardzo zależy nam na ich satysfakcji. Za materace można płacić w ratach, dostarczamy je do domu, a kiedy klienci są niezadowoleni, odbieramy je i odwozimy zupełnie bezpłatnie. Dzwoniąc pod numer (022) 512 53 16 uzyskasz odpowiedź na wszystkie pytania i poradę.

Poznaj linię nowoczesnych materacy Dormeo Air, które łączą w sobie wszystkie cechy idealnego materaca.

x
Kliknij, oddzwonimy za darmo

Masz pytania lub chcesz złożyć zamówienie? Kliknij przycisk poniżej, a my oddzwonimy do Ciebie.

Nasz konsultant jest gotów odpowiedzieć na wszystkie pytania dotyczące produktów, które Cię interesują. Proszę kliknąć na przycisk poniżej, a my oddzwonimy do Ciebie. Usługa ta jest całkowicie bezpłatna!

Zadzwoń!