Nie masz produktów w koszyku.

Dołącz do
Jak wybrać odpowiedni stelaż do materaca?

Jak wybrać odpowiedni stelaż do materaca?

Dobrej jakości stelaż jest kluczem do prawidłowej pozycji ciała w trakcie snu, ciągłego przepływu powietrza, eliminacji wilgoci i długiego cyklu życia materaca. Stelaże ze sklejki lub metalowej siatki już dawno przestały spełniać współczesne standardy, ponieważ nie zapewniają dobrej przewiewności materaca i ergonomicznej pozycji ciała. Najlepszą opcją są elastyczne stelaże złączone z drewnianą ramą, która może być zamontowana na każdym łóżku.

Dobrej jakości stelaż jest kluczem do prawidłowej pozycji ciała w trakcie snu, ciągłego przepływu powietrza, eliminacji wilgoci i długiego cyklu życia materaca. Stelaże ze sklejki lub metalowej siatki już dawno przestały spełniać współczesne standardy, ponieważ nie zapewniają dobrej przewiewności materaca i ergonomicznej pozycji ciała.

Najlepszą opcją są elastyczne stelaże złączone z drewnianą ramą, która może być zamontowana na każdym łóżku.

Dlaczego drewniane stelaże to dobry wybór?

Drewniane stelaże zapewniają ciągłą wentylację materaca, odprowadzenie wilgoci i przedłużenie cyklu życia materaca. Dodatkowo wymuszają prawidłowe ułożenie ciała i dostarczają podparcia dolnej części pleców i odcinka lędźwiowego.

Na rynku znajduje się bardzo szeroka oferta stelaży. Chcemy pomóc wybrać najlepszy produkt dla Ciebie i Twoich bliskich, dlatego stworzyliśmy ten praktyczny przewodnik po stelażach Dormeo.Which are the properties of a good slatted bed base?

Jakie cechy powinien posiadać dobry stelaż do materaca?

Dobry stelaż do materaca powinien oferować wygodę, elastyczność i ergonomiczną pozycję w trakcie snu.

 • Stelaż musi umożliwiać ciągły przepływ powietrza przez materac i odprowadzenie wilgoci na zewnątrz. Właściwości te przedłużają cykl życia materaca.
 • Najlepsze stelaże zbudowane są z elastycznych, drewnianych listew, które zapewniają równomierną dystrybucję ciężaru umożliwiając optymalną pozycję ciała w trakcie snu.
 • Niektóre ze stelaży mają możliwość regulacji twardości w odcinku lędźwiowym i pozwalają na uniesienie oparcia głowy i stóp. Think about what you need for a good sleep before the purchase. Use the following questions as a guide:
Przed zakupem zastanów się, czego potrzebujesz, aby dobrze spać. Pomogą Ci w tym następujące pytania:
 • W jakim jesteś wieku? Im starszy jesteś, tym potrzebujesz mocniejszego podparcia w odcinku lędźwiowym.
 • Czy masz problemy z kręgosłupem? Rozwiązaniem mógłby być stelaż wielostrefowy z regulacją twardości.
 • Czy często puchną Ci stopy? Jeśli tak, wybierz stelaż umożliwiający regulację pozycji stóp.
 • Czy lubisz czytać lub jeść śniadanie w łóżku? Wybierz materac z regulacją oparcia głowy. Tak samo, jeśli ze stelaża będzie korzystała osoba chora, która większość czasu spędza w łóżku.
 • Czy potrzebujesz materaca z regulacją dopasowującego się do specyficznych potrzeb ciała? Zdecyduj się na materac z regulacją okolic głowy i stóp z różnymi akcesoriami, które wykorzystują optymalne właściwości ergonomiczne stelaża.
 • Czy chciałbyś mieć możliwość przewożenia materaca w samochodzie osobowym? Jeśli tak, zakup składany stelaż, który z łatwością zmieści się w bagażniku.

Dormeo przygotowało szeroki wybór klasycznych i specjalnych stelaży, które spełnią oczekiwania każdego użytkownika i będą pasować do każdego materaca. Wszystkie listwy są elastyczne, osadzone w drewnianej ramie, mają taką samą nośność (120 – 130 kg w przypadku ram łóżka o szerokości 80 - 120 cm) i zapewniają ciągły przepływ powietrza przez materac. Stelaże Dormeo objęte są 2-letnią gwarancją. Certyfikat LGA potwierdza, że produkty zostały wykonane z przyjaznych dla środowiska naturalnego materiałów.

Jeśli stelaż nie spełni Twoich oczekiwań, możesz go zwrócić w przeciągu 15 dni od daty zakupu, a otrzymasz pełen zwrot kosztów.

Klasyczne stelaże zapewniające ergonomiczną pozycję ciała
 • Fixflex Duo złożony jest z 24 listew i środkowej poprzecznej listwy dla większej twardości i stabilności. Dodatkową zaletą stelaża jest łatwość jego transportu – stelaż może był złożony na pół.
Stelaże z regulacją twardości w odcinku lędźwiowym

Niektóre stelaże Dormeo posiadają opcję regulacji twardości w odcinku lędźwiowym i okolicach dolnej części pleców. Stelaże mają różną ilość listew wyposażonych w specjalne ruchome dyski. Im większa liczba dysków, tym większa precyzja regulacji twardości. Natomiast, gdy dyski zostaną całkowicie zdjęte, materac jest najtwardszy.

Stelaże z 4 ruchomymi dyskami

Stelaże wyposażone w 4 ruchome dyski są znakomitym wyborem dla tych osób, które chciałyby, żeby ich materac był nieco twardszy w odcinku lędźwiowym:

Superflex Duo składa się z 24 elastycznych listew i środkowej poprzecznej listwy dla większej stabilności. 4 listwy znajdujące się w odcinku lędźwiowym wyposażone są w ruchome dyski, umożliwiające regulację twardości. Stelaż może zostać złożony na pół przy pomocy stalowej klamry. To najczęstszy wybór aktywnych studentów i młodych ludzi sukcesu.

Składane stelaże dla łatwiejszego transportu i przechowywania: to tak proste, że nie potrzebujesz nawet śrubokrętu!

Dla wszystkich, którzy martwią się o transport i przechowywanie stelaży przygotowaliśmy dwa modele produktów składanych na pół:

 • Fixflex Duo może być złożony na dwie części przy pomocy dołączonej stalowej klamry (nie trzeba rozmontowywać stelaża – po prostu go złóż, jeśli będziesz go potrzebować, rozłożenie zajmie kilka sekund). Stelaż jest złożony z 24 sprężystych listew i dodatkowej listwy poprzecznej dla lepszej stabilności.
 • Superflex Duo może być złożony na dwie części przy pomocy dołączonej stalowej klamry (nie trzeba rozmontowywać stelaża – po prostu go złóż, jeśli będziesz go potrzebować, rozłożenie zajmie kilka sekund). Stelaż jest złożony z 24 sprężystych listew i 4 ruchomych dysków w odcinku lędźwiowym i dolnej części pleców. Dzięki temu można regulować twardość materaca. Dodatkowo stelaż posiada listwę poprzeczną dla lepszej stabilności. .
Rozmiary stelaży. Jaki sprawdzić, czy stelaż będzie pasował do łóżka

Stelaże Dormeo dostępne są we wszystkich standardowych i niestandardowych rozmiarach. Należy wspomnieć, że właściwe rozmiary stelaży mogą się lekko różnić od podanych. Wszystkie elastyczne stelaże Dormeo (flex) zostały wykonane zgodnie z rozmiarami ram łóżka z tolerancją w dół, aby można je było z łatwością zamontować na ramach istniejących na rynku.

Oznacza to, że szerokość stelaży jest zwykle krótsza o 1 cm (po 0,5 cm z każdej strony), a długość krótsza o 4 cm (po 2 cm z każdej strony – od strony głowy i stóp) w porównaniu do podanych standardowych rozmiarów (realnych).

W przypadku podwójnego łóżka (francuskiego) zalecamy zakup 2 stelaży, ponieważ jeden stelaż nie będzie gwarantował wszystkich oferowanych korzyści. Największy stelaż, jeśli chodzi o szerokość mierzy 140 x 200 cm.

Tutaj możesz obejrzeć wszystkie stelaże Dormeo i poznać wszystkie szczegóły dotyczące ich cech i właściwości. Chciałbyś wybrać nowy materac, ale nie jesteś pewien, który byłby najodpowiedniejszy? Kliknij tutaj, aby przeczytać przewodnik Jak wybrać odpowiedni materac? Jeśli natomiast potrzebujesz pomocy przy zakupie poduszki, nie wahaj się sięgnąć po przewodnik Jak wybrać odpowiednią poduszkę?

Jeśli chcesz, żeby Twoja sypialnia wyglądała pięknie, a Twoje otoczenie było niezwykle przyjemne, serdecznie zapraszamy do obejrzenia naszej bogatej, kolorowej kolekcji pościeli, koców i nakryć łóżka. Nie możesz też zapomnieć o nowoczesnych i atrakcyjnych poszewkach na pościel, które przypadną do gustu nawet najbardziej wymagającym klientom.

Jeśli nadal masz wątpliwości, zadzwoń na numer telefonu (022) 512 53 16i porozmawiaj ze specjalistą Dormeo, który pomoże Ci wybrać produkt spełniający wszystkie Twoje oczekiwania.

x
Kliknij, oddzwonimy za darmo

Masz pytania lub chcesz złożyć zamówienie? Kliknij przycisk poniżej, a my oddzwonimy do Ciebie.

Nasz konsultant jest gotów odpowiedzieć na wszystkie pytania dotyczące produktów, które Cię interesują. Proszę kliknąć na przycisk poniżej, a my oddzwonimy do Ciebie. Usługa ta jest całkowicie bezpłatna!

Zadzwoń!